Atletika

Olympijské hry

3000 m překážek – ženy

04.08.2024, 10:05 • Rozběhy • Martin Augustin (@ogy_16)

Finálový závod se poběží v úterý 6. srpna. To už je z rozběhů vše. Na shledanou! (10:54:55)
Výsledky 3. rozběhu:
1. Beatrice Chepkoechová (KEN) 9:13.56 (Q)
2. Alice Finotová (FRA) 9:14.78 (Q)
3. Lea Meyerová (GER) 9:14.85 (Q)
4. Alicja Konieczeková (POL) 9:16.51 (Q)
5. Irene Sánchezová-Escribanová (ESP) 9:17.39 (Q)

3

Beatrice Chepkoechová doběhla s náskokem první. Postupové druhé místo bere domácí Alice Finotová a dál jdou také Lea Meyerová, Alicja Konieczeková a Irene Sánchezová-Escribanová. Tady bylo jasno už po zvonění do posledního kola. Šestá Finka Ilona Mononenová už doběhla s výraznou ztrátou. Byť se radovala z národního rekordu.

3

Ve hře o postup zůstává Alice Finotová z Francie! Ta se k radosti domácích fanoušků drží kolem třetího místa. Rumunka Ruttová naopak odpadla. Chepkoechová je odskočená, za ní pak Němka Lea Meyerová.

3

Třetí rozběh je v plném proudu. Beatrice Chepkoechová se Stellou Ruttovou už ostatním odskočily a zdá se, že si v klidu doběhnou pro postup. Uvidíme, jak to bude na dalších místech.
Výsledky 2. rozběhu:
1. Winfred Yaviová (BRN) 9:15.11 (Q)
2. Sembo Almayewová (ETH) 9:15.42 (Q)
3. Valerie Constienová (USA) 9:16.33 (Q)

2

Druhý běh byl pomalejší, než první rozběh. Až v závěru se zrychlilo. Winfred Yaviová si pohlídala postup. Sembo Almayewová za ní. Dál jde také Valerie Constienová. O zbytku rozhodl fotofiniš! Čtvrtá Elizabeth Birdová z Velké Británie a o pouhou setinu sekundy za ní Norah Jerutová reprezentující Kazachstán. Černý Petr zbyl na Němku Olivii Gürthovou. Ta zaběhla stejný čas jako Jerutová, ovšem zařazena byla na šestou pozici.

2

Winfred Yaviová začala pomaleji, ale na 2000 metrech už vede. Za ní se drží Sembo Almayewová, Norah Jerutová a Valerie Constienová.

2

Druhý rozběh byl zahájen. V něm se nachází třeba Winfred Yaviová z Bahrajnu či Jackline Chepkoechová z Keni.
Výsledky 1. rozběhu:
1. Peruth Chemutaiová (KEN) 9:10,51 (Q)
2. Faith Cherotichová (KEN) 9:10.57 (Q)
3. Gesa Krauseová (GER) 9:10.68 (Q)
4. Courtney Waymentová (USA) 9:10.72 (Q)

1

Závěr prvního rozběhu. Skvěle finišovala nakonec třetí Němka Krauseová.

1

Nakonec dramatický finiš! Peruth Chemutaiová a Faith Cherotichová si pohlídaly postup. Za nimi doběhla skvěle finišující Gesa Krauseová, která ještě z poslední vodní překážky vybíhala jako šestá. Na cílové rovince si však zajistila finále. Dál jdou i Courtney Waymentová s Lomi Muletaovou. Naopak končí Marwa Bouzayaniová, která byla odsunuta na nepostupovou šestou pozici.

1

V náběhu do posledního kola nadále běží pohromadě šest závodnic! Tohle ještě bude zajímavý finiš.

1

Pole se začíná roztahovat. Na čele zůstává šest závodnic, které si to rozdají o pět postupových míst. Na 2 km to kontroluje nadále trio Chemutaiová, Cherotichová a Muletaová. Za nimi pak Courtney Waymentová, Marwa Bouzayaniová z Tuniska a Němka Gesa Krauseová. Ta útočí ze šesté příčky. Potřebuje se tedy posunout.

1

Na 1000 metech si hlídá čelo Peruth Chemutaiová. Hned za ní se drží Faith Cherotichová, Lomi Muletaová a Courtney Waymentová. Dá se tedy říci, že největší favoritky tohoto rozběhu.

1

1. rozběh byl zahájen. Favoritky si asi budou hlídat pozice na postupových místech. Uvidíme, jaké bude tempo.
Závodnice z první skupiny se už chytají na svůj rozběh. V něm neschází obhájkyně zlata z Tokia Peruth Chemutaiová a také Keňanka Faith Cherotichová, která je s časem 9:04,45 letošní světovou trojkou. Dál by měla jít také Američanka Courtney Waymentová.