03.08.2024, 19:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Čtvrtfinále • Jakub Holínka

Tipsport: 3.52 3.9 1.99 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (21:58:07)
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 15:3. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:9.
Němky čeká v semifinále výběr USA.
Je konec. Penaltový rozstřel ovládly Němky poměrem 4:2 a mohou se radovat z postupu do bojů o medaile. Hrdinkou rozstřelu byla německá gólmanka Ann-Katrin Bergerová, která dvě penalty chytla a sama pak proměnila rozhodující pokus v páté sérii.

Ann-Katrin BERGEROVÁ

5. série 2:4

Ann-Katrin BERGEROVÁ zachovala klidnou hlavu a posílá Německo do semifinále!

Janine BECKIEOVÁ

4. série 2:3

Janine BECKIEOVÁ také nekopla penaltu nejlépe, i s velkým štěstím se ale míč pod tělem Bergerové došoural za čáru.

Felicitas RAUCHOVÁ

4. série 1:3

Felicitas RAUCHOVÁ bombou k tyči s přehledem proměňuje.

Adriana LEONOVÁ

3. série 1:2

Adriana LEONOVÁ nekopla penaltu ideálně, Bergerová vystihla směr a je za hrdinku!

Sydney LOHMANNOVÁ

Sydney LOHMANNOVÁ přestřeluje!

Ashley LAWRENCOVÁ

2. série 1:2

Ashley LAWRENCOVÁ kopnula penaltu mizerně a Bergerová míč chytá.

Janina MINGEOVÁ

Janina MINGEOVÁ nechytatelnou ranou za háčky suverénně proměňuje.

QUINN

1. série 1:1

QUINN posílá Bergerovou na opačnou stranu a s přehledem proměňuje.

Giulia GWINNOVÁ

1. série 0:1

Giulia GWINNOVÁ umístila svoji střelu přesně k tyči a nedává Sheridanové šanci.

Střílení penalt začíná.
Ani prodloužení branku nepřineslo a o postupujícím do semifinále tak rozhodne penaltová loterie!

120+1

Druhé prodloužení skončilo.

120

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu nad rámec druhého prodloužení.

119

Kanaďanky se po rohovém kopu dostali k hlavičce, ta ale letěla hodně nad branku Sheridanové.

117

K teči ve vápně se dostala Adriana Leonová, její pokus do protipohybu Bergerové ale končí vedle branky.

115

Další šance Němek! Míč po rohu propadl na zadní tyči k Sydney Lohmannové, ta ale střelou z první netrefuje branku.

114

Střídání v týmu Německo:
ze hřiště odchází Lea Schüllerová, přichází Laura Freigangová.

113

113. Sydney Lohmannová trefuje hlavičkou břevno.

113

Měkký centr na malé vápno si našla Sydney Lohmannová a její hlavička po teči břevna končí nad brankou!

112

Po rohovém kopu a odraženém míči faulovala těsně za šestnáctkou Janine Beckiová a Němky mají další standardku.

110

Němky mají výhodu přímého volného kopu, s centrem do vápna si ale obrana Kanady poradila a zahrává jej do bezpečí.

108

Střídání v týmu Kanada:
ze hřiště odchází Simi Awujová, přichází Julia Grossová.

107

Němky drží míč a vyměňují si krátké přihrávky na vlastní polovině.

107

Žlutá karta pro tým Německo (Giulia Gwinnová).

106

Začalo druhé prodloužení.

105+2

První poločas prodloužení skončil.

105+1

Centr od rohového praporku prodloužila na přední tyči hlavou Sydney Lohmanová až na malé vápno, tam ale zasahuje Vanessa Gillesová a odkopává.

105

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc k prvnímu prodloužení.

105

Dlouhý nákop Sydney Lohmannové končí až u Kailen Sheridanové.

102

ze hřiště odchází Vivien Endemannová, přichází Elisa Senßová.

102

Žlutá karta pro tým Německo (Felicitas Rauchová).

100

Pěknou individuální akci nám předvedla Ashley Lawrencová, která přesla přes tři soupeřky a podařilo se jí odcentrovat do vápna, kde Bergerovou zaskočila těsně před brankovou čárou Felicitas Rauchová a odkopává před dotírající Leonovou.

97

Jule Brandová se dostala přes soupeřku, pak si ale pokopla míč příliš dopředu a na hrací ploše jej již nedostihla. Rozehrávat odkopem bude Kailen Sheridanová.

95

Cloe Lacasseová vyzvala do zakončení Evelyne Viensovou, té ale sjel míč po nártu a střela zevnitř šestnáctky letí hodně vedle.

94

Ashley Lawrenceová napřáhla ke střele a ta mířila přesně k pravé tyči, Ann-Katrin Bergerová ji ale včas viděla a chytá.

91

Začal první poločas prodloužení.
Diváci se po devadesáti minutách branky nedočkali a následovat tak bude prodloužení, případně pokutové kopy. Kanaďanky ve druhé půli zlepšily hru a byly o něco nebezpečnějším týmem, branku ale nevstřelily. Aktivní v zakončení byla především střídající Adriana Leonová, ani v tváří v tvář Bergerové však na německou gólmanku nevyzrála.

90+6

Druhý poločas skončil.

90+4

Kanaďanky jsou i nadále v závěru aktivnější, po rychlé kombinaci se ke střele zevnitř vápna dostala Jule Brandová, branku ale netrefuje.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec řádné hrací doby.

90

Centr Giulie Gwinnové hledal na zadní tyči nabíhající Leu Schüllerovou, Kailen Sheridanová ale před ní míč boxuje do zámezí.

89

Vysoký centr Brandové do vápna končí v náručí Ann-Katrin Bergerové. Ta rozehrává dlouhým nákopem až na polovinu Kanady.

87

Němky faulovaly a standardku si bere na starost Jule Brandová.

85

Do prudkého centru položila nohu na hranici šestnáctky aktivní Adrianna Leonová, míč ale neusměrnila mezi tři tyče a Bergerová pouze kontroluje dráhu letu.

82

Hra se teď po sérii nepřesností přelévá ze strany na stranu, Kanaďanky ale ve 2. půli přidali a dělají obraně Německa problémy.

79

Žlutá karta pro tým Německo (Jule Brandová).

79

Po dobré přihrávce se na malém vápně dostala do zakončení střídající Evelyne Viensová, nezamířila ale ideálně a míč končí metr od levé tyče.

77

Adrianně Leonové teď chyběly centimetry, aby dokázala tečovat střílený centr do vápna. Ten ale opouští hrací plochu a od branky bude rozehrávat Ann-Katrin Bergerová.

76

Hra znovu pokračuje a na míči jsou fotbalistky Kanady, kterým patří poslední minuty zápasu.

74

Hlavní rozhodčí přerušuje hru a nařizuje přestávku na doplnění tekutin.

73

Další střela Kanady a znovu ji má na svědomí Adrianna Leonová, rána z hranice šestnáctky jí ale nesedla a letí hodně vedle.

71

71. Samostatný únik Leonové a skvělý zákrok Bergerové.

71

Obrovskou tutovku teď spálila Adriana Leonová! Řítila se sama na branku, se zakončením ale otálela a Ann-Katrin Bergerová jí stihla zmenšit úhel a připisuje si parádní zákrok.

68

68. Technická střela Leonové jen těsně minula pravou tyč.

68

Míč si před vápnem posunula na pravačku Adrianna Leonová a její technická střela jen těsně míjí pravou tyč branky Německa.

66

Prudký centr na malé vápno boxuje do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky Kaitlen Sheridanová.

65

ze hřiště odchází Sjoeke Nüskenová, přichází Sydney Lohmannová,
ze hřiště odchází Klara Bühlová, přichází Vivien Endemannová.

64

Evelyne Viensová si neporadila se zpracováním na hranici šestnáctky a míč jí uletěl do zámezí. Od branky bude rozehrávat Kailen Sheridanová.

63

Ann-Katrin Berger dobře četla hru a skluzem se dostává k přihrávce Sjoeke Nüskenové za obranu Kanady.

62

Janina Mingeová si šikovně pokryla míč tělem a byla při tom faulována. S míčem tak i nadále budou pokračovat Němky.

59

Přízemní centr Adriany Leonové z levé strany na malé vápno odkopává do bezpečí Alexandra Poppová.

58

Dobrou obrannou práci odvedla Adrana Leonová a Kanaďanky můžou vyrazit do brejku.

57

ze hřiště odchází Jordyn Huitemaová, přichází Évelyne Viensová,
ze hřiště odchází Gabrielle Carleová, přichází Cloé Lacasseová,
ze hřiště odchází Nichelle Princeová, přichází Adriana Leonová.

55

Centr od rohového praporku v podání Ley Schüllerové žádnou z fotbalistek v bílém nenašel a míč končí v zámezí.

54

S míčem nyní hrají fotbalistky Německa a vyměňují si krátké přihrávky na vlastní polovině.

53

Giulia Gwinnová se při svých kličkách dostala s míčem do zámezí a vhazovat tak budou Kanaďanky.

50

Centr do vápna boxuje jistým zákrokem Ann-Katrin Bergerová.

49

Vanessa Gillesová ve skluzu čistě odzbrojuje Leu Schüllerovou a Němky budou zahrávat rohový kop

48

Kanaďanky si nerozumněli ve finální fázi a míč končí až u Ann-Katrin Bergerové.

46

ze hřiště odchází Jessie Flemingová, přichází Janine Beckieová.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:05 hodin.
Je za námi 1. poločas, ve kterém se diváci na Stade Vélodrome branky nedočkali a do šaten se tak jde za nerozhodného stavu 0:0. Lépe do zápasu vstoupily Němky, které si během prvních dvaceti minut vytvořily tři velké příležitosti, buď ale nezamířily mezi tři tyče nebo Kanadu podržela Kailen Sheridanová. Postupně se obraz hry vyrovnal, dalších větších šancí jsme se ale již nedočkali a do 2. poločasu tak zůstává vše otevřeno.

45+6

45+4

Zdravotní problém teď ale avizuje Kadeisha Buchananová. Už je ale zpět na nohou a zapojuje se zpět do hry.

45+2

Na hrací ploše zůstává po předchozím souboji otřesená Jessie Flemingová a hra je tak přerušena. Vypadá to ale, že kapitánka Kanady bude v pořádku.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec 1. poločasu.

45

V dobré pozici se ocitla kousek za šestnáctkou Klára Bühlová, dobrým obranným zákrokem ji ale čistě odstavila Jade Roseová a hrát s míčem mohou Kanaďanky.

43

Dobrou přihrávku do vápna obdržela Nichelle Princeová, neporadila si ale se zpracováním a míč končí na kopačkách Ann-Katrin Bergerové.

42

Při souboji o míč si pomohla držením za dres Jordyn Huitemaová, což nepřehlédl hlavní sudí a píská faul.

40

Po nepřesné přihrávce Kláry Bühlové je útočná akce Němek u konce. Vhazování pro Kanadu.

38

Hra znovu pokračuje, Kanaďanky se dostali po centru do vápna do zakončení, Jordin Huitemaová ale svojí hlavičku mezi tři tyče nevměstnala.

35

Hlavní rozhodčí přerušuje hru a nechává oběma mužstvům prostor na občerstvení.

35

Sjoeke Nüskenová dohrála Ashley Lawrenceovou a Kanaďanky mají k dispozici přímý volný kop.

33

Lea Schüllerová se na levé straně uvolnila a poslala centr na malé vápno, ten ale končí v rukavicích Kailen Sheridanové.

32

Hra se teď trochu zklidnila a na míči jsou fotbalistky v červeném. Krátkými přihrávkami se snaží propracovat před vápno Německa.

29

Individuální průnik Giulie Gwinnové zastavuje dobrým skluzem ve vápně Vanessa Gillesová.

28

Také na druhé straně si míč osahala Ann-Katrin Bergerová, s centrem Jordyn Hitemové si ale poradila bez problémů.

26

Centr Němek od rohového praporku končí v rukavicích Sheridanové.

23

Na druhé straně ke střele ze střední vzdálenosti napřáhla Jessie Flemingová, míč ale končí vedle pravé tyče.

21

21. Jade Roseová na poslední chvíli odkopává míč před Leou Schüllerovou.

21

Měkký centr do vápna si našla nabíhající Lea Schüllerová, nezpracovala si ale míč ideálně a nebezpečí hasí na poslední chvíli dobrým zákrokem Jade Roseová.

19

19. Velká šance Kláry Bühlové a skvělý zákrok Sheridanové.

19

Další velká šance Němek! Po rychle sehrané kombinaci se sam ve vápně zjevila Klára Bühlová, Kailen Sheridanová ale předvádí skvělý zákrok a drží svůj tým.

17

Němky teď zatlačili Kanaďanky před vlastní vápno, střílená přihrávky Alexandry Poppové ale končí až u Kailen Sheridanové.

15

Faulována byla Giulia Gwinnová a míče si tak užijí fotbalistky Německa.

13

Na míči jsou Kanaďanky a vyměňují si krátké přihrávky na vlastní polovině.

11

11. Lea Schüllerová v obrovské šanci netrefuje branku.

11

Obrovská šance Němek! Po nadýchaném centru Kláry Bühlové do vápna se dostala tváří v tvář Sheridanové do zakončení Lea Schüllerová, míč ale netrefuje ideálně a branku míjí.

9

Kanaďanky si v rozehrávce pomáhají přihrávkou nazpět až ke Kailen Sheridanové.

8

Útočným faulem se provinila Jessie Flemingová a dopředu se tak mohou vydat fotbalistky v bílém.

7

Pokus o centr za obranu v podání Ashley Lawrencové neprošel přes Kathrin Hendrichovou. Na míči jsou Němky.

5

První rohový kop zápasu zahrávali fotbalistky Německa, obrana Kanady ale míč odvrací hlavičkou z vápna a po následném centru byla v ofsajdu přichycena Giulia Gwinnová.

3

Fotbalistkám Kanady se otevřelo hodně prostoru na levé straně, dobrý obranný zákrok si ale připisuje Janina Mingeová. Vhazování pro Kanaďanky.

1

Kanaďanky budou hrát v červených dresech, Němky v dresech bílých s černými kraťasy.
Všichni aktéři dnešního zápasu jsou již na hrací ploše a stadionem zní národní hymny obou zemí. Hned po nich může utkání začít.

Kanada: Sheridanová – J. Roseová, Gillesová, Buchananová, Carleová – Awujová, Quinn – Lawrencová, Flemingová (C), Huitemaová – Princeová.
Náhradníci: D'Angelová – Viensová, Lacasseová, Grossová, Leonová, Beckieová, Zadorskyová.
Trenér: Andy Spence

Německo: Bergerová – Gwinnová, Hendrichová, Hegeringová, Rauchová – Brandová, Mingeová, Nüskenová, Bühlová – Poppová (C), Schüllerová.
Náhradníci: Frohmsová – Schulzeová Solanová, Lohmannová, Freigangová, Doorsounová, Senßová, Endemannová.
Trenér: Horst Hrubesch

Rozhodčí: Alves – Back, Costa (BRA).
Vzájemný zápas

Poslední vzájemné měření sil mezi Kanaďankami a Němkami proběhlo na Arnold Clark Cupu v roce 2022, kdy se z výhry 1:0 radovala Kanada. Zápas rozhodla již v 7. minutě Vanessa Gillesová.
Obě mužstva se také potkala dvakrát na LOH 2016 v Riu, v základní skupině se z výhry 2:1 radovala Kanada, Němky jí ale v semifinále porážku oplatily, zvítězily 2:0 a následně si dokráčely pro zlaté medaile.
Z posledních deseti vzájemných duelů pak máme bilanci dvou výher Kanady a osm výher Německa.
Německo

Německá ženská fotbalová reprezentace si největší úspěch na olympijských hrách připsala v roce 2016 v Riu, kde oslavila zisk zlatých medailí poté, co ve finále zdolala 2:1 výběr Švédska. Na posledních LOH 2021 v Tokiu Němky nestartovaly a letos tak budou chtít opět zabojovat o medaile.
Současný výběr Německa vede jedna z domácích legend Horst Hrubesch, který má kádr složený z drtivé většiny hráček hrající domácí Bundesligu. Mezi největší hvězdy mužstva patří záložnice Klára Bühlová s forvardkou Leou Schullerovou hrající za Bayern Mnichov, tým vede s kapitánskou páskou 33letá opora Wolfsburgu Alexandra Poppová.
Na úvod los přihrál Němkám do cesty Austrálii a byl to po výhře 3:0 zdařilý vstup do turnaje. V 1. poločase poslala Němky do vedení Marina Hegeringová a po změně stran se ještě trefily Lea Schullerová s Jule Brandovou.
Druhým soupeřem ve skupině byl výběr USA, kterému Němky podlehly vysoko 1:4. Herně vyrovnaný zápas rozhodly Američanky již v 1. půli, kdy se prosadily třikrát. Alespoň čestný úspěch Německa zaznamenala Giulia Gwinnová. Na závěr základní skupiny čekaly na Německo fotbalistky Zambie a Němky si po výhře 4:1 zajistily postup do play-off ze druhého místa. Dva góly zapsala útočnice Bayernu Mnichov Lea Schullerová, kterou na listině střelkyň doplnily Klára Bühlová a v nastaveném čase střídající Elisa Senssová.
Kanada

Ženský fotbalový výběr Kanady je pravidelným účastníkem finálového turnaje na letních olympijských hrách. Na posledních LOH v Tokiu v roce 2016 se Kanaďanky dostaly až do finále, když v semifinále vyřadily velké rivalky z USA, a díky výhře 2:1 po penaltách ve finále nad Švédkami slavily zisk zlatých medailí.
Současné mužstvo má na starost stratég Andy Spenceová, mezi opory jeho týmu pak patří například obránkyně Vanessa Gillesový hrající za francouzský Lyon nebo forvardka anglického Arsenalu Cloe Lacasse.
Na úvod turnaje si Kanaďanky poradily s Novým Zélandem, který zdolaly 2:1. Kanada musela duel otáčet, o góly se postarali Cloe Lacasseová a střídající Evelyne Viensová. Ve druhém duelu ve skupině čekala na Kanadu domácí Francie, a také tento duel musely Kanaďanky otáčet, což se jim podařilo a zvítězily 2:1. Vítěznou branku vstřelila ve 12. minutě nastaveného času Vanessa Gillesová. Závěrečný duel ve skupině se Kanaďankám postavily fotbalistky Kolumbie, výhru Kanady 1:0 zařídila v 61. minutě opět Vanessa Gillesová.
Obhájkyně zlata tak jsou zatím na turnaji stoprocentní, po dvou odehraných kolech základní skupiny jim ale bylo odečteno 6 bodů za to, že před začátkem OH její členové pomocí dronu špehovali trénink Nového Zélandu. I tak ale Kanaďankám stačily 3 body k postupu ze druhého místa ve skupině a mohou se připravovat na čtvrtfinále.
Hezký sobotní večer všem milovníkům fotbalu! Olympijský fotbalový turnaj žen se přehoupl do své druhé poloviny a my se společně podíváme na čtvrtfinálový duel Kanady s Německem. Výkop je na Stade Vélodrome v Marseille naplánován na 19:00, tak se pohodlně usaďte a já Vás provedu tímto přenosem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.