02.08.2024, 14:15 • Invalides, Paříž • O medaile • Libor Kokoška

1. Si-hjon LIM, U-čin KIM (KOR)
2. Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER)
3. Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) (16:58:55)
Čtvrtfinále:
Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) – Elia CANALESOVÁ, Pablo ACHA GONZALEZ (ESP) 5:3
Sihyeon LIM, Woojin KIM (KOR) – Chiara REBAGLIATIOVÁ, Mauro NESPOLI (ITA) 6:2
Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) – Satsuki NODAOVÁ, Junya NAKANISHI (JAP) 5:3
Aklejandra VALENCIOVÁ, Matias GRANDE (MEX) – Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 1:5

Semifinále:
Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) – Sihyeon LIM, Woojin KIM (KOR) 6:2
Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) – Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 3:5

O bronz
Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) – Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) 2:6

Finále:
Sihyeon LIM, Woojin KIM (KOR) – Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 6:0

Lim musela posledním šípem trefit aspoň devítku a ona trefila přesný střed! Korejci ve třech setech smetli německou reprezentaci a získávají zlatou medaili!
Obrovská škoda pro Němce. Korejci skórovali pouze za 36, střelci evropské země ale toho nedokázali využít a skórovali za 35. Lim a Kim teď mají dva sety k dobru, ve kterých jim stačí k zisku olympijského zlata jednou remizovat.
Tři korejské desítky a jedna osmička znamená, že první set reprezentanti asijského státu vyhrávají! Skóre setu 38:35.
Finálový zápas právě odstartoval!

Kaufholdová to zvládla! Posledním šípem rozhodla o vítězství Američanů nejen ve čtvrtém setu, ale i splnění amerického snu o medaili z lukostřelby!
Indové stále bojují! Skóre 38 pro ně znamená vítězství ve třetím setu. Pokud zvládnou i čtvrtý set, tak zápas půjde do rozstřelu.
Další indická sedmička znamená, že i druhý set jde na stranu Američanů. Kaufholdová a Elison teď v následujících setech bude stačit jedna remíza k zisku bronzové medaile.
Obrovská škoda pro Indy! Tři desítky pokazila hned prvním šípem Bhakatová, která trefila pouze za sedm. Američané tak první set berou poměrem 38:37.
Utkání o třetí místo americkým a indickým výběrem právě odstartoval!

Němci další desítka a devítka! Už před koncem zápasu je rozhodnuto, Němci postupují do finále.
Elison trefuje pouze osm, Kaufholdová také! Němcům stačí sedmnáct bodů k postupu do finále.
Němci dvakrát deset! Jak na to odpoví Američané?
Oba týmy ve třetí sadě nastříleli 37 bodů. O druhém účastníkovi se tak rozhodne až v posledním dějství dnešního zápasu!
A je vyrovnáno! Na první nepovedený šíp s hodnotou osm navázali Němci třemi desítkami a vyrovnávají skóre zápasu.
Tři americké desítky! Němci nezastříleli vůbec špatně ale první set prohrávají v poměru 38:39.

Korejci ve čtvrtém setu nenechali nic náhodě a se skvělým 39 bodovým ziskem postupují do finále. Indové zabojují odpoledne o bronz.
Woojin Kim opět září! Další dvě desítky za sebou znamenají, že ani indických solidních 37 bodů stačit nebude. Korejci vítězí ve třetí sadě a v posledním dějství zápasu jim bude k postupu do finále stačit remíza.
Dvě korejské desítky ve druhé sadě znamenají vyrovnání skóre v dnešním zápase.
Indové využívají slabšího korejského vstupu do utkání a se skórem 38:36 berou první sadu.
Zápas Koreji proti Indii odstartoval.
Všechny čtvrtfinále jsou u konce, teď přijdou na řadu semifinále.

A přesně tak se děje! Neskutečných 39 posílá Němce do boje o medaile.
Mexičani v problémech, tři desítky a jedna osmička znamenají, že ve druhé sadě skórovali shodně jako Němci. Ty teď tak mají možnost v příštím setu zápas ukončit.
První set zápasu mezi Mexikem a Německem je za námi. Naši sousedé ho ovládli v poměru 38:37.

Kaufholdová posledním šípem rozhoduje o remíze ve čtvrtém setu a o postupu Američanů do boje o medaile!
Tři desítky a jedna devítka znamená, že americký výprava jde opět do vedení. Japonci své poslední dva šípy stříleli už pouze z povinnosti, už neměli matematickou šanci sadu ani vyrovnat.
Dokonalá čtyřicítka pro Japonsko znamená vyrovnání dnešního zápasu!
V prvním setu rozhodly dvě americké desítky o skóre 38:36. Lepší vstup do utkání tak zažívají střelci ze zámoří.
Italům ve čtvrtém setu ani tři desítky nestačili. Korejci střílí dokonalých 40 a zaslouženě postupují do bojů o medaile.
Woojin Kim trefuje čtvrtou desítku v řadě a zajišťuje Koreji výhru 38:36 ve třetí sadě. Mauro Nespoli musel posledním šípem trefit střed, aby vyrovnal skóre, v časovém presu ale trefil pouze za osm.
Poslední dva italské šípy už byly slabší, včetně osmičky do Rebagliatiové. Na sety je tak srovnáno.
Oba týmy vstupují do druhé sady ve velkém! Čtyři desítky za sebou.
Italové využijí slabšího korejského vstupu do utkání! Zatímco zástupci státu z apeninského poloostrova skórovali za 38, tak jejich soupeři vystříleli pouze 34.
V dalším kole se proti sobě postaví Jižní Korea a Itálie.

Ve čtvrtém rozhodujícím setu se lépe dařilo asijskému týmu. Vyhrávají tak zápas a postupují do boje o medaile.
Dvě desítky od španělské dvojce znamenají vyrovnání v zápase! Skóre setu 36:37.
Bommadevara pod tlakem nezaváhal a trefuje střed. Ve druhém setu oba týmy skórovali shodně, body si tak rozdělí. Pokud ve třetí sadě vyhrají Indové tak zápas končí.
První sadu vyhráli Indové v poměru 38:37.
Zápas mezi Indií a Španělskem odstartoval. O vítězi se rozhodne ve čtyřech sadách po čtyřech šípech, střelci se střídají.
V dnešním programu se podíváme na čtyři zápasy čtvrtfinále a dva zápasy semifinále olympijského turnaje v lukostřelbě smíšených družstev. Účastníky odpoledního programu rozhodne dopolední osmifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:15.

Statistiky:
Výsledky
Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) - Elia CANALESOVÁ, Pablo ACHA GONZALEZ (ESP) 5:3
LIM, KIM (KOR) – Chiara REBAGLIATIOVÁ, Mauro NESPOLI (ITA) 6:2
Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) - Satsuki NODAOVÁ, Junya NAKANISHI (JAP) 5:3
Aklejandra VALENCIOVÁ, Matias GRANDE (MEX) - Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 1:5

Semifinále:
Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) - LIM, KIM (KOR) 6:2
Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) - Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 3:5

O bronz
Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) - Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) 2:6