Řecko – Itálie

8:12

konec (3:4, 0:2, 2:2, 3:4)

02.08.2024, 15:35 • La Défense Arena, Paříž • Skupina B • Šimon Vokurka

Italky po výhře 12:8 postupují do čtvrtfinále a nechávají soupeřky z Řecka na posledním místě skupiny B. Jako rozhodující se ukázala první polovina zápasu, po které Italky vedly o 3 góly.
Příště je čeká souboj se Španělkami, které skupinu zatím vedou. Řecko musí doufat, že Francie prohraje s USA, a pak Francii ve svém posledním zápase porazit.
Nejvíce branek dnes zaznamenala Italka Valeria Palmieriová, prosadila se hned čtyřikrát. (16:48:43)

32:00

31:56

Vasiliki PLEVRITOVÁ - 8:12

31:56

Řecko právě vstřelilo branku!
Kosmetická úprava skóre odrazem o hladinu v přesilovce z ruky Vasiliki Plevritové těsně před sirénou na vítězství Italek již nic nezmění.

31:05

Řecká střela z dálky končí na tyči. Začala poslední minuta a Italky už dohrají tento zápas v klidu.

30:40

Itálie právě vstřelila branku!
Je tu rychlá odpověď. Po krásné kombinaci pouze doklepla míč do sítě Palmierová.

30:19

Je sníženo, Myriokefalitaková propálila bránící hráčky.

30:03

Ještě je tu jeden řecký timeout.

29:47

Valeria PALMIERIOVÁ - 6:11

29:47

Zdá se, že je rozhodnuto. Palmieriová dává v přesilovce křížnou ranou svůj třetí gól a navyšuje italské vedení.

29:35

Italky dlouho kombinovaly a dostaly se i ke střele, s tou si však poradila Stamatopoulová. Itálie po odrazu zůstává u míče.

29:17

Vyloučení za faul na straně Řecka. Následně si Itálie opět bere oddechový čas.

28:26

Viacavová se krásnou umístěnou střelou nemýlila a vrací Itálii čtyřbrankové vedení.

27:48

Řecko dále tlačí, tentokrát však střela Chydiriotové končí na břevně.

27:10

Střelu Marlettové zblokovala do zámezí bránící Ninová.

26:50

Italský trenér si bere oddechový čas.

26:32

Eleftheriadová snižuje na rozdíl 3 gólů.

25:30

Řecko už bylo v časové tísni, takže střela postrádala gólové parametry.

24:22

Claudia MARLETTOVÁ - 5:9

24:22

Hned první rána končí v síti. Bylo tam pár tečí, přesto Marlettová navyšuje vedení modrých.

24:03

Stejně jako v předchozích dějstvích se jako první k míči dostaly Italky.

24.01

Začala čtvrtá čtvrtina.

24:00

Konec třetí čtvrtiny.

23:58

Ani další střela neprošla, Banchelliová ji vyrazila.

22:52

Řecku už málem vypršel čas, ale v poslední vteřině útočné akce stihly vystřelit. Skvělý zákrok předvedla jedna z bránících hráček, která vyrazila míč na brankové čáře.

21:49

Marlettová byla vyloučena a řecké hráčky zvládly početní převahu využít. Prosadila se jedna ze sester Plevritových, konkrétně Elefteria.

20:12

Po nádherné přihrávce přes celé hřiště se prosadila Marlettová. Italky vedou o 4 branky.

19:45

Italky nestihly včas vystřelit, tím pádem přicházejí o míč.

19:25

Řecko si bere oddechový čas.

18:27

Ofenzivní faul kazí akci Italek. Na druhé straně chytá ránu Banchelliová.

17:37

Záhy přichází italská odpověď od Bettiniové. Stamatopoulová si sáhla na balón, ale nedokázala mu zabránit v cestě do brány.

17:11

Vasiliki PLEVRITOVÁ - 4:6

17:11

Na druhé straně už se skóre mění. Prosadila se Vasiliki Plevritová.

16:50

Ani na druhý pokus to Italkám nevyšlo. Bianconiová byla sama před Satamatopoulovou, která však její střelu zachytila na brankové čáře.

16:21

I tentokrát se Italky chopily míče jako první. První střela druhé půlky zápasu však míří nad bránu.

16:01

Začíná třetí čtvrtina.

16:00

Konec druhé čtvrtiny.

15:37

Chvíli před koncem druhé čtvrtiny trefily řecké hráčky boční síť. Italky se ještě snaží stihnout protiútok.

14:46

Ani tato akce však nekončí gólem, před bránou jedna z řeckých hráček spáchala útočný faul.

14:27

Italky si nepřihrály přesně, do protiútoku jdou soupeřky.

13:28

Teď využily přesilovku Italky. Bettiniovou na pravé straně nikdo nehlídal, takže měla čas přesně zakončit.

13:04

Vyloučení na obou stranách. U balónu je Řecko.

12:46

Teď si řecké hráčky nerozuměly a po nepřesné přihrávce se k míči vracejí Italky.

11:46

Italská střela z velké dálky trefila levou tyčku.

10:44

Je tady první přesná trefa druhé čtvrtiny. Viacavová obdržela míč před brankou a šanci proměnila.

10:14

Další střela řeckých hráček končí v rukou brankářky Banchelliové.

8:58

Přesilovka zůstala nevyužitá, ránu zastavilo břevno.

8:30

Italský útok nevyšel, a tak se dostává dopředu i Řecko. Po chvíli získává přesilovku.

7:57

Italky to přece jen ještě stihly, tři vteřiny před koncem čtvrtiny jim vedení vrací Bianconiová.

7:35

Na druhé straně proletěla řecká střela z dálky těsně kolem brány.

7:05

V poslední minutě prvního dějství kazí Italky jednu z posledních akcí v této čtvrtině.

5:50

Vyloučení Avegnové dalo Řecku příležitost k vyrovnání. Hráčky v bílých čepičkách se radují, prosadila se opět Eleftheriadová.

4:56

Italská hráčka trefuje střelou z dálky tyč. Následnou střelu konečky prstů vytáhla mimo branku Stamatopoulová.

3:55

Útok Italek kazí útočný faul. Řecko se dostává do protiútoku a může vyrovnat.

3:01

Z penalty snižuje Plevritová.

3:01

Řecké hráčky nevyužily přesilovku. Jejich střelu skvěle vyrazila brankářka Banchelliová. Následoval ale další faul a opět je tu penalta pro Řecko.

2:20

3:1 pro Itálii po další trefě Palmieriové.

6:02

Další řecký útok končí útočným faulem.

1:25

Utkání nám začalo velmi divoce! Také na druhé straně byla nařízena penalta, kterou proměnila Eleftheriadová.

1:10

Valeria PALMIERIOVÁ - 0:2

1:10

A hned tu máme další branku! Valeria Palmieriová obdržela přihrávku před branku a střelou z otočky se trefila přesně.

0:22

Roberta Bianconiová s přehledem proměnila penaltu!

0:22

Italky v tmavě modrých čepičkách se dostaly k míči jako první a hned z úvodní akce po faulu získaly penaltu.

0:00

Utkání začalo.
Sestavy

Řecko:
Stamatopoulová (Diamantopoulová) – E. Plevritová, Chydiriotová, Eleftheriadová, M. Plevritová /C/, Xenaková, Asimaková, Patrová, Ninová, V. Plevritová, Giannopoulová, Myriokefalitaková.
Trenérka: Alexia Kammenová

Itálie: Banchelliová (Condorelliová) – Tabaniová, Galardiová, Avegnová, Giustiniová, Bettiniová, Picozziová, Bianconiová, Palmieriová (C), Marlettaová, Cocchiereová, Viacavaová.
Trenér: Carlo Silipo
Řecko a Itálii čeká třetí zápas skupinové fáze olympijského turnaje ve vodním pólu. Oba týmy svá první dvě klání prohrály, takže tento jihoevropský souboj zřejmě rozhodne o čtvrtém postupujícím týmu z pětičlenné skupiny B. Očekává se vyrovnaný zápas.
Italky nejprve prohrály s Francií těsně 8:9, poté byly deklasovány Američankami v poměru 3:10. Reprezentantky Řecka prohrály s USA ještě větším rozdílem 6:15 a poté podlehly Španělkám 8:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:35.