Olympijské hry - ženy

Slovinsko – Norsko

22:29

konec (10:15)

01.08.2024, 21:00 • Paris Expo Porte de Versailles, Paříž • 4 • Skupina A • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 21.6 19.8 1.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Slovinsko – Norsko 22:29 (10:15)
Nejvíce branek: Grosová 5, Mavsarová 5, Varagićová 4/1 – Daleová 4, Ingstadová 4, Deilaová 4. Rozhodčí: Belchirí, Hamidí (ALG). Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 4:2. ČK: Breistölová (NOR). (22:34:34)
Házenkářky Norska přehrály Slovinsko 29:22. Norky potvrdily svou kvalitu a utkání měly pod kontrolou. Už první poločas vyhrály 15:10. Slovinky měly dobrý nástup do druhé půle, kdy snížily na rozdíl tří tref, ale pak se jim začaly Seveřanky vzdalovat. Pochvalu si zaslouží slovinská brankářka Amra Pandžićová, která přišla na hřiště v průběhu první půle a norské střelkyně pak zdatně trápila. Norky však měly v brance výtečnou Katrine Lundeovou, takže se žádný deficit v brankářském umění rozhodně nekonal.

Konec zápasu. (22:29)

60

Barbara Lazovićová ještě v poslední sekundě koriguje skóre. Na výhře Norska už to ale nic nezmění. (22:29)

60

Slovinská lavička si ještě vyžádala oddechový čas. (21:29)

59

Povedená střela Thale Deilaové, která zapadla k tyči. (21:29)

59

Tjaša Stanková byla při střele faulována. Sama pak proměnila sedmičku. (21:28)

58

Kristine Breistölová dostává za zákrok na Abinovou červenou kartu! Rozhodčí to vyhodnotili jako nebezpečnou hru. (20:28)

58

Slovinská hráčka bude naštěstí v pořádku a hrací plochu opouští po svých. (20:28)

58

Pozor, máme tu nepříjemné zranění Any Abinové. Ta kolidovala s jednou z norských hráček a dostala úder do hlavy. Rozhodčí si vše prohlédnou na videu. (20:28)

58

Další trefu si připisuje Vilde Ingstadová. Zápas se už spíše dohrává. (20:28)

57

Proměněná sedmička Alji Varagićovou, která vymetla horní roh nad pravou rukou Solbergové. (20:27)

57

Breistölová uvolnila Vilde Ingstadovou a ta z otočky skóruje. (19:27)

56

Valentina Klemenčičová byla vyloučena na dvě minuty. (19:26)

56

Hezká střela Tjaši Stankové z dálky. (19:26)

55

Tentokrát vynikající zákrok Pandžićové, která se postavila do cesty ráně Deilaové z pravé strany. (18:26)

54

Trošku štěstíčka měla Thale Rushfeldt Deilaová. Brankářka Pandžićová si totiž na míč sáhla, ten ale přesto doskákal do brány. (18:26)

54

Norky si vyměnily několik krátkých přihrávek a Vilde Ingstadová proměnila vytvořenou možnost. Oddechový čas Slovinska. (18:25)

53

Solbergová-Östhasselová posla do úniku Camillu Herremovou, která proměňuje a na dálku děkuje brankářce za tenhle pas. (18:24)

22:29

Slovinsko: Vojnovićová, Pandžićová – Klemenčičová, Grosová (C), Omoregieová, Žabjeková, Stanková, A. Abinová, Mavsarová, Ljepojová, Varagićová, Lazovićová, Svetiková, E. Abinová.
Trenér: Dragan Adžić

Norsko: Solbergová-Östhasselová, Lundeová – Kristiansenová, Aardahlová, Skograndová, Oftedalová (C), Daleová, Breistölová, Ingstadová, Jacobsenová, Herremová, Solbergová-Isaksenová, Reistadová, Deilaová.
Trenér: Thorir Hergeirsson

Rozhodčí: Belchirí, Hamidí (ALG)