Tenis

Olympijské hry - dvouhra muži (antuka)

Novak Djoković (1) – Rafael Nadal

2:0 6:1, 6:4

29.07.2024, 13:51 • Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA) • 2. kolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.16 5.54 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Novak Djoković uspěl v souboji žijících tenisových legend a ve druhém kole olympijského turnaje poráží Rafaela Nadala.

Utkání ve svých třech čtvrtinách spělo k obrovskému debaklu, když Djoković vedl 6:1 a 4:0, poté se však Nadal neuvěřitelně zvedl, vyrovnal na 4:4, v deváté hře druhého setu odvracel brejkboly, čtvrtý už ale neodvrátil a Djoković pak při svém servisu přeci jen dotáhl zápas do vítězného konce. (15:44:48)

Konec zápasu

2:0; 6:4 - Novak Djoković

6:4

Novak Djoković zakončuje zápas svým čtvrtým esem!

40-30

Djoković zahrál druhý servis ven z kurtu, Nadal zahrál vysoký return asi metr za základní čáru a je tu první mečbol.

30-30

Následuje však další velmi laciná forhendová chyba srbského tenisty.

30-15

Djoković trefuje eso na téčko rychlostí 200 km/h.

15-15

Po krátkém returnu Nadala si Djoković připravil velmi výhodnou pozici, ovšem forhendový úder namířil do sítě.

15-0

Djoković se z bekhendového rohu opřel do výborného forhendu do Nadalova protipohybu.

5:4

Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

1:0; 5:4 - Novak Djoković

5:4

Teď už Djoković proměňuje brejkbol perfektním kraťasem, k němuž se Nadal ani nerozběhl!

A-40

Djoković zahrál skvělý bekhend po lajně, Nadal pak ještě udržel míček ve hře, ovšem proti forhendovému voleji už neměl šanci.

40-40

1:0; 4:4; 40-40 - Rafael Nadal

40-40

Nadal odvrací i tento brejkbol, když zahrál bekhend po lajně do rohu, Djoković si pak neporadil s odskokem míčku.