Další

Olympijské hry - Ragby (muži)

O umístění a čtvrtfinále

25.07.2024, 20:00 • Stade de France, Paříž • Tadeáš Rulf

Dnešní program je u konce, kromě úvodního mače v němž Samoa zdemolovala Japonsko jsme viděli hned pět atraktivních vyrovnaných bitev. Druhý zápas přinesl jediné prodloužení, které si sedmi v nastaveném čase vynutili Uruguayci, do boje o devátou příčku jde nicméně díky lépe zvládnutému prodloužení Keňa.

Hned úvodní čtvrtfinále přineslo největší překvapení dnešního programu, když Novozélanďané prohráli s Jihoafrickou republikou 7:14. Všechny body byly kuriózně uděleny v první půli, kdy sice na druhou pětku JAR dokázali favorité v nastaveném čase bleskově zareagovat, recept na srovnání skóre jim však již chyběl. Pro domácí příznivce je radostným mírným překvapením postup Francie přes Argentinu, zvláště první poločas s výsledkem 21:0 pro Francouze byl pastvou pro oči davům domácích fanoušků. Potvrdit roli superfavorita turnaje málem nezvládlo Fidži, které ještě krátce před koncem čtvrté minuty druhé půle prohrávalo 7:5. Maximální vypětí v samotném závěru utkání nicméně slzy zmaru houževnatých Fidžanů umožnilo nahradit slzami štěstí a sen o zlatém hattricku pro tento ani ne milionový ostrůvek stále žije. Závěrečný duel dnešního programu byl divácky možná tím nejméně atraktivním, jelikož byla dlouho k vidění pouze taktická bitva na půlící čáře. Najít recept na obranu svého soupeře si nicméně jako první podařilo favorizovaným Australanům, kteří již po protržení bezbrankového stavu mnoho nervů o výsledek neměli.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji všem fanouškům elitního světového ragby top noc! (23:13:51)

JAR/FRA – FJI/AUS (19:45)
Druhé čisté konto turnaje tak po výhře Samoi nad Keňou 26:0 dokázala udržet defenziva Austrálie, která maže medailové naděje Spojených států amerických. Ty dokázali držet krok především v úvodu utkání, v rozhodujících momentech se nicméně potvrdila kvalita i herní vyspělost protinožců.
Austrálie – USA 18:0
Utkání právě skončilo.
Ten vzápětí míjí konverzi a je hotovo.

Australané v závěru navyšují náskok nad USA

Ajajaj, tuhle korekci asi fanoušci USA na mysli neměli. Tlak Australanů na rozehrávku USA rezultuje v pětku Longbottoma!
Austrálie – USA 13:0
Američané se ještě snaží alespoň o kosmetickou korekci skóre, probíhá nastavený čas.
Maurice Longbottom se prosazuje, je rozhodnuto.
Austrálie – USA 10:0
Australané rozehrávají velmi rozvážně, vteřinky rychle plynou. Následovat bude australský kop z 19 metrů.
Australané sice svůj atak proměnit zatím nedokázali, do konce zápasu však zbývá pouze 45 vteřin.
A je tu americká ztráta minutu a třičtvrtě před koncem, šance USA jsou již minimální.
Američané jsou stále hluboko na vlastní půli.
Australané tohle nesehráli vůbec dobře a 130 vteřin před koncem zápasu získávají míč.
Následuje ovšem křivý aut Američanů těsně před vlastním pětkovištěm!
Tak tento try neplatí, video odhalilo milimetrový aut těsně před položením.
A je tu třetí pětka protinožců, útok Tooleho ale musí opět prověřit videozáznam.
O minutu později vypadává míč z ruky Kevina Williamse.