Olympijské hry - ženy

Norsko – Švédsko

28:32

konec (17:15)

25.07.2024, 21:00 • Paris Expo Porte de Versailles • 1 • Skupina A • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.26 10.5 5.71 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Norsko – Švédsko 28:32 (17:15)
Nejvíce branek: Mörková 7/5, Oftedalová 7, Kristiansenová 3 – Hagmanová 8/3, Koppangová 7, Lindqvistová 5. Rozhodčí: Marin, García (ESP). Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/3. Vyloučení: 3:5. (22:35:49)
Po skončení duelu naplno vybuchla obrovská švédská radost! Skalp severského rivala, a především jednoho z hlavních favoritů na zlato, hodně těší. Švédky sami ukázaly, že si klidně mohou dělat medailové ambice.

Velkou část první půle vedly. Od stavu 15:13 však přestaly dávat góly a do šaten šly za stavu 15:17. Střelecky se pak trápily i po přestávce a soupeřky jim utekly na čtyřgólový rozdíl. Pak ale přišel návrat do utkání a v závěrečných deseti minutách pak země vyznávající žlutomodré barvy překolopila vývoj duelu definitivně na svou stranu. Zejména koncovku si svěřenkyně Tomase Axnera pohlídaly velmi zkušeně.

Za zmínku stojí výkon brankářky Johanny Bundsenové, která v rozhodujících chvílích vytahovala skvělé zákroky. Osmi zásahy k výsledku přispěla Nathalie Hagmanová.

Konec zápasu. (28:32)

60

Elin Hanssonová dvě sekundy před koncem ještě podtrhává švédskou euforii! (28:32)

60

Tohle už Švédky nepustí! Carlsonová ještě z trháku nepřekonala Lundeovou, ovšem dobíhající Nathalie Hagmanová už ano! (28:31)

60

Nora Mörková vykřesala pro Norsko jiskřičku naděje proměněnou sedmičkou. (28:30)

59

Švédky si připravily jednoduchou a účinnou akci! Nina Koppangový zamířila z pravé strany k bližší tyčce a tohle je už hodně blízko! (27:30)

59

V čase 58:19 si bere švédská lavička oddechový čas... (27:29)

58

Kristiansenová střílela jen do bloku švédských hráček! Ty to emotivně oslavují, protože tady se už utkání láme. (27:29)

58

Hanssonová udělala kroky a její gól tak nemůže platit. (27:29)

57

Po nepřesné přihrávce Mörkové utekl Norsku míč do zámezí. Tohle začíná být pro Norky nepříjemné! (27:29)

57

Jamina Roberrtsová vyslala na norskou bránu další projektil a je to o dva góly! (27:29)

56

Švédky skórují i v oslabení. Nina Koppangová se z dálky trefila přes blok. (27:28)

55

Vyloučení pro tým Švédsko (Emma Lindqvistová). (27:27)

55

Stine Oftedalová proběhla k brankovišti a propálila Bundsenovou po pravé ruce. (27:27)

55

Robertsová těsně minula bližší tyčku norské brány. Míč ji zřejmě i lízl. (26:27)

54

Mörková uvolnila na pivotu Vilde Ingstadovou, která proměnila. (26:27)

53

Na zákrok své brankářky navázala gólem Emma Lindqvistová a norský trenér vybírá time-out! (25:27)

53

Tohle je už snad potřetí, co Bundsenová uspěla tváří v tvář protihráčce, když proti jejímu zakončení vytrčila pravou nohu! Tentokrát to odnesla Aardahlová. (25:26)

52

Důležitý zákrok Lundeové, která nedovolila soupeřkám odskočit. (25:26)

51

Emma Lindqvistová a zase je tu těsné švédské vedení. (25:26)

51

To je zápas! Vilde Ingstadová zase hned srovnala. (25:25)

51

Gól vstřelil tým Švédsko (Emma Lindqvistová). (24:25)

50

Thale Rushfeldt Deilaová však rychle srovnává. (24:24)

50

Švédky rychlou výměnou přešly přes střed norské obrany a Tyra Axnérová je poslala do vedení. (23:24)

49

Mörková faulována. Ještě ale před střelou, takže se rozehrává jen z devítky. (23:23)

48

Namlsaná švédská brankářka vytěsnila také střelu Deilaové. Švédky už v plném počtu. (23:23)

47

Neskutečné! Johanna Bundsenová dostala pravou nohu skoro až pod břevno a vychytala osamocenou Oftedalovou! (23:23)

47

Sledujeme naprosto vyrovnaný zápas. Nina Koppangová vyrovnala. (23:23)

46

Ránu z Lindqvistové z devítky vyráží Lundeová. (23:22)

45

Nora Mörková proměňuje a vrací svému týmu vedení. (23:22)

45

Právě Hagmanová složila Kristiansenovou a sedmičku budou střílet Norky. (22:22)

45

Nathalie Hagmanová nepohrdla! Je srovnáno. (22:22)

45

Navíc příležitost na vyrovnání! Sedmička. (22:21)

44

Chyba Norska v rozehrávce a z trháku se prosazuje Nathalie Hagmanová! (22:21)

43

Emma Lindqvistová vstřelila dvacátý gól Švédska. (22:20)

43

Rychlý brejk Norska. Stine Oftedalová dostala míč od Morkové a skóruje. (22:19)

42

Další švédská sedmička. Do branky šla tentokrát Silje Solbergová, ale Hagmanová zamířila přesně k tyči. (21:19)

42

Nyní Kristiansenová z vlastní poloviny těsně minula prázdnou branku soupeřek! (21:18)

41

Veronica Kristiansenová proběhla z pravé strany do brankoviště a skórovala. (21:18)

40

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švédsko (Nathalie Mari Hagmanová).
(20:18)

40

Po faulu na Robertsovou budou Švédky střílet sedmičku. Navíc dvě minuty pro Aardahlovou. (20:17)

39

Linn Blohmová se vyfaulovala! Po třetím trestu na dvě minuty pro ni zápas končí. (20:17)

39

Nora Mörková dává dvacátý gól Norska. (20:17)

39

Norky zaváhaly v obraně a dávaly si přednost, kdo na hraně brankoviště sebere míč. Tak to za ně udělala Ellin Hanssonová. (19:17)

38

Po dlouhé době skóruje i Švédsko! Postarala se o to Nina Koppangová. (19:16)

37

Nora Mörková se nenechala rozhodit střídáním Švédských brankářek a sedmimetrovým hodem překonala i Erikssonovou. (19:15)

37

Oftedalová vybojovala sedmičku pro Norsko. Faulovala ji Axnerová. (18:15)

37

Ve druhém poločase jsme zatím viděli jediný gól. To je hodně málo. (18:15)

35

Axnerová z dobré pozice neprostřelila Katrine Lundeovou! Už 44letou brankářku Norska. (18:15)

35

Oddechový čas Švédek, kterým začátek druhého poločasu zřejmě nevyšel podle představ trenéra. (18:15)

34

První gól druhého poločasu střílí Nora Mörková. Tu na levé straně uvolnila Oftedalová. (18:15)

33

Fantastický zákrok Bundesnové, která vychytala osamocenou Daleovou nataženou pravou nohou! (17:15)

32

Střelu Mörkové na bližší tyč pokryla Bundsenová. (17:15)

31

Dělovka Jenny Carlsonové trefila norskou hráčku a míč se odrazil do autu. (17:15)

31

Začal druhý poločas. (17:15)
Aktérky zápasu se vrátily na hrací plochu. Před námi je jistě zajímavý druhý poločas.
Po prvním poločase zajímavého zápasu vedou Norky nad Švédskem 17:15. Žlutomodré házenkářky přitom poměrně velkou část úvodního dějství vedly, místy až o tři branky. Za stavu 15:13 ve svůj prospěch se však Švédky střelecky sekly a svěřenkyně kouče Hergeirssona čtyřmi trefami v řadě stav otočily.

30

První poločas skončil. (17:15)

30

Té se ujala Tyra Axnerová, ale norský blok nepropálila. Konec prvního dějství. (17:15)

30

Po klaksonu ještě uvidíme devítku Švédek. Musí přijít střela... (17:15)

30

Na zakončení Kari Daleové z pivota už ale nestačila. (17:15)

29

Jedna z Norek se dotala do zakončení z levé strany, které vyráží Bundsenová. (16:15)

29

Norky ztratily v útoku. Švédky mezitím kompletní. (16:15)

27

Nora Mörková chytře přehodila švédskou brankářku a proměnila tak sedmimetrový hod. (16:15)

27

Deilaová byla faulována Blohmovou. Sedmička a ještě dvě minuty pro Švédku. (15:15)

26

Marit Jacobsenová se štěstím překonala Bundsenovou. Ta si na míč sáhla, ale ten nakonec doskákal za brankovou čáru. (15:15)

25

Maren Nyland Aardahlová využila toho, že se švédská brankářka teprve vracela ze střídačky a lobem z poloviny hřiště ji překonala! (14:15)

25

Nina Koppangová prostřelila z devítky Lundeovou. (13:15)

24

Po sehrávce na pivota zakončovala Oftedalová. Trefila jen levou nohu Bundsenové. (13:14)

24

Linn Blohmová zasáhla rukama Daleovou a dostala dvouminutový trest. (13:14)

23

Norky středem vykombinovaly obranu Švédska. Volná Stine Oftedalová zase snižuje. (13:14)

23

Carlsonová orazítkovala horní tyč norské svatyně! (12:14)

22

Hezkou a rychlou souhru zakončila střelou zleva Emma Lindqvistová. (12:14)

21

Camilla Herremová skóruje z rychlého kontru a Norky jsou v kontaktu. Oddechový čas pro švédskou lavičku. (12:13)

20

Katrine Lundeová chytila střelu Axnerové. Pak odběhla na střídačku a pustila místo sebe do hry hráčku do pole. Vyplatilo se. Veronica Kristiansenová snížila. (11:13)

19

Poprvé je tu švédské vedení o tři góly! Z brejku se prosazuje Nathalie Hagmanová. (10:13)

18

Střelu Daleové vyškrábla pravou rukou Bundsenová. Skvělý zákrok! (10:12)

18

Elin Hanssonová využila sehrávku do levého křídla. (10:12)

17

Z levého křídla se prosazuje Veronica Kristiansenová. (10:11)

17

Nathalie Hagmanová posílá Švédsko do dvoubrankového vedení. (9:11)

16

Norská lavička si bere oddechový čas. (9:10)

15

Norky jsou už kompletní. (9:10)

15

Stine Oftedalová utekla do trháku a proměnila. (9:10)

14

Norky měly prázdnou branku. V útoku ztratily a Nathalie Hagmanová trestá. (8:10)

13

Vyloučení pro tým Norsko (Stine Skograndová). (8:9)

13

Linn Blohmová zakončila souhru do pivota. Navíc přišel faul a na norské straně se bude vylučovat. (8:9)

13

Na gól Koppangové rychle odpověděla Daleová. Je srovnáno. (8:8)

12

Gól vstřelil tým Švédsko (Nina Koppangová). (7:8)

12

Nora Morková se nemýlila. (7:7)

12

Po faulu Robertsové na Oftedalovou budou Norky střílet sedmičku. (6:7)

11

Stine Oftedalová zařídila snížení. (6:7)

10

Dobrý zákrok brankářky Bundsenové podtrhla gólem z rychlého kontru Jenny Carlsonová. (5:7)

10

Jamina Robertsová opět našla díru ve středu obrany a skórovala. (5:6)

8

Gól vstřelil tým Norsko (Stine Bredal Oftedalová). (5:5)

8

Jamina Robertsová se dokázala protlačit středem švédské obrany. (4:5)

8

Na konci hezké souhry byla Kari Brattset Daleová. (4:4)

7

Gól vstřelil tým Švédsko (Nina Koppangová). (3:4)

7

Jamina Robertsová zakončila z levého křídla. (3:3)

7

Stine Skograndová vrací vedení na stranu Norska. (3:2)

6

Brankářka Johanna Bundsenová trefila přes celé hřiště prázdnou branku soupeřek! (2:2)

5

Vyloučení pro tým Norsko (Kristine Breistölová). (2:1)

4

Stine Skograndová proměňuje sedmičku. (2:1)

4

Žlutá karta pro tým Švédsko (Linn Blohmová). (1:1)

2

Norky srovnávají zásluhou Stine Bredal Oftedalové. (1:1)

2

Úvodní gól zápasu střílí Linn Blohmová z pivota. (0:1)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Norsko: Solbergová-Östhasselová, Lundeová – Kristiansenová, Aardahlová, Skograndová, Mörková, Oftedalová, Breistölová, Ingstadová, Jacobsenová, Herremová, Solbergová-Isaksenová, Deilaová, Daleová.
Trenér: Thorir Hergeirsson

Švédsko: Bundsenová, Erikssonová – Koppangová, Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Lundströmová, Lindqvistová, Hagmanová, Thorleifsdóttirová, Hvenfeltová, Hanssonová, Carlsonová, Axnérová.
Trenér: Tomas Axner

Rozhodčí: Marin, García (ESP).
Norsko:
Norky patří k tomu nejlepšímu v ženské házené a nejvyšší ambice budou mít také v Paříži. Na kontě mají hned 32 medailí z velkých turnajů! Olympiádu vyhrály dvakrát, MS čtyřikrát a ME dokonce devětkrát. Na posledních hrách v Tokiu skončily bronzové, v roce 2022 vyhrály EURO a na loňském MS, které spolupořádaly, braly stříbrné medaile.

Velkou legendou tamní házené je už 44letá brankářka Katrine Lundeová, která pamatuje obě olympijská zlata z let 2008 a 2012. Nechybí ani v aktuální nominaci. Zajímavostí je, že spolu s druhou gólmankou Silje Solbergovou obě působí v Kristiansandu. Soupiska je pak plná vynikajících hráček jako Veronica Kristiansenová, Nora Mörková, Stine Oftedalová či Camilla Herremová.
Švédsko:
Švédské házenkářky se poprvé dostaly na OH až v Pekingu 2008. Od té doby už na žádné nescházely. Jejich nejlepším umístěním je čtvrté místo z Tokia, když v boji o bronz podlehly právě Norsku. Na MS skončily dvakrát čtvrté v lete h 2017 a na posledním šampionátu v roce 2023, který spolupořádaly. Na ME to Švédkám dvakrát zacinkalo. V roce 2010 byly druhé, 2014 pak bronzové.

Reprezentantky působí výhradně v zahraničí. Ve švédsku hraje jen Linn Hanssonová, která je na tříčlenném listu náhradnic. Velkou hvězdou je pravé křídelnice Nathalie Hagmanová z rumunského Râmnicu Vâlcea. Góly se očekávají také od levé spojky Jaminy Robertsové z norského Kristiansandu, či pivotky Linn Blohmové z maďarského Györu.
Vítám tu všechny milovníky házené a především v podání žen! Hned úvodní kolo olympijského turnaje nabídne atraktivní severské derby mezi Norskem a Švédskem. Norky patří vůbec k největším favoritkám celého turnaje. Jedná se o obhájkyně bronzu z Tokia a také o aktuální mistryně Evropy a vicemistryně světa. Švédky byly na minulých OH i MS čtvrté, takže i ony mají velkou kvalitu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.