Olympijské hry - ženy

Kanada – Nový Zéland

2:1

konec (1:1)

25.07.2024, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, St. Étienne • 1 • Skupina A • Matěj Skula

Tipsport: 1.32 4.89 12.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou. (19:10:28)
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:10.
Utkání olympijské skupiny A mezi Kanadou a Novým Zélandem končí lépe pro favorizovaný tým ze Severní Ameriky, který vítězí 2:1.
Avšak cesta za třemi body se nerodila vůbec snadno. Kanaďanky sice byly lepší, avšak do vedení se dostaly soupeřky, a to když se po rohu trefila Mackenzie Barryová – 0:1. Svěřenkyně trenéra Spenceho poté držely více míč, ale šance si až do konce poločasu příliš nevytvářely. I tak se ale do kabin šlo za vyrovnaného stavu, neboť ve čtvrté nastavené minutě dokázala srovnat Cloé Lacasseová – 1:1.
Ve druhé půli to byla dlouho hra jen na jednu branku. Novozélanďanky se po většinu času urputně bránily a dlouho držely nerozhodný stav. Ten prolomila v 79. minutě až střídající Évelyne Viensová, která se po přihrávce ze středu pole trefila přesně k vzdálenější tyči – 2:1. Hráčky Nového Zélandu se poté pokoušely o vyrovnání, ale jejich snaha nakonec vyšla vniveč a Kanada tak mohla oslavovat povedený vstup do turnaje po výhře 2:1.

90+11

90+10

Domácí hráčky ale stále dokážou odvracet míče na útočnou polovinu a každým okamžikem jsou blíže tříbodovému zisku.

90+9

Nákop od obránkyň Kanady zamířil do zámezí, hrají zase hostující hráčky.

90+9

Očekává se, že hlavní rozhodčí ještě přidá nějakou tu minutku nad rámec nastaveného času, který právě teď uplynul.

90+8

No, tohle nevypadá dobře. Novozélandská fotbalistka odchází ze hřiště za pomoci lékařů a navíc v slzách, tak jí alespoň popřejme brzké uzdravení a co nejbližší návrat na fotbalové trávníky.

90+7

Na trávníku zůstaly ležet hned dvě hráčky Nového Zélandu a hlavní rozhodčí Olofssonová raději přerušuje hru.

90+6

I tentokrát ale dokázaly Kanaďanky dostat balon alespoň k půlicí čáře.

90+6

Odkop kanadské gólmanky Sheridanové mířil jen do autu, hostující hráčky budou vhazovat.

90+5

Kanada ale zatím spolehlivě brání a šanci na druhou branku v utkání měla Évelyne Viensová, ale trefila jen prostor, kde stála brankářka Leatová.

90+4

Střídání v týmu Kanada:
ze hřiště odchází Adriana Leonová, přichází Shelina Zadorskyová.

90+4

Adriana Leonová faulovala Fosterovou, hlavní rozhodčí píská a Kanada bude ještě střídat.

90+3

Hostující hráčky teď svého soupeře zmáčkly před vlastním pokutovým územím, výsledkem byla střela Fosterové zpoza šestnáctky, která však skončila nad břevnem.

90+2

Po zahrání rohu došlo k mele a několika odrazům, po střele Rennieové si hráčky Nového Zélandu stěžovaly na hraní rukou, hlavní rozhodčí Olofssonová ale penaltu nepíská.

90+1

Rohový kop pro Nový Zéland v době, kdy běží první z osmi nastavených minut.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje osm minut.

90

Výborný návrat teď předvedla Ashley Lawrencová, která nepustila k oči Rennieovou.

2:1

konec (1:1)

Branky: 45+4. Lacasseová (Princeová), 79. Viensová (Leonová) – 13. Barryová (Kitchingová)

Karty:   85. Buchananová (CAN)

Kanada: Sheridanová – J. Roseová, Gillesová, Buchananová – Lawrencová, Flemingová (C), Quinn (67. Awujová), Carleová (67. Viensová) – Princeová (56. Beckieová), Leonová (90+4. Zadorskyová), Lacasseová (56. Huitemaová).
Náhradníci: D'Angelová – Grossová.

Trenér: Andy Spence

Nový Zéland: Leatová – Bottová, Bowenová (C), Stottová, Barryová (59. Fosterová) – Jaleová, Steinmetzová (59. Fraserová), Kitchingová, Taylorová (87. Rennieová) – I. Rileyová, Cleggová (66. Handová).
Náhradníci: Essonová – Mooreová, Greenová.

Trenér: Michael Mayne

Rozhodčí: T. Olofssonová (SWE) – A. Spahicová (SWE), F. di Monteová (ITA)