konec (0:0)

24.07.2024, 19:00 • Lyon Stadium • 1 • Skupina B • Milan Huppert

Tipsport: 4.3 3.32 1.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:10. (22:09:52)
Ukrajina si zadělala na velké problémy, když na úvod olympijského turnaje nezvládla roli velkého favorita a s Irákem prohrála výsledkem 1:2.

Po bezbrankovém prvním poločase se prosadil jako první favorit, když v 53. minutě z dorážky rozvlnil síť Valentyn Rubčynskij. Jenže uběhly tři minuty a po naprosto zbytečném faulu Talověrova uvnitř vápna srovnal z penalty Ajmán Husajn, aby následně v 75. minutě dokonal obrat žolík Alí Džásim povedenou střelou do pravého dolního rohu z hranice velkého vápna. Opaření Ukrajinci se z druhého inkasovaného gólu neoklepali až do závěrečného hvizdu, proto teď musí skousávat těžký direkt hned na úvod.

Irák slibně zadělal na senzační postup, avšak ve společnosti ještě Maroka a Argentiny ho stále čeká velmi těžká práce. Ukrajinci budou muset zmíněné dva týmy porazit, jinak se s turnajem s velkou pravděpodobností rozloučí.

90+14

90+13

Probíhají poslední vteřiny zápasu. Ukrajinci se zřejmě o poslední příležitost připravili sami, když se špatně domluvili u levé lajny a výsledkem je aut pro soupeře.

90+12

Příliš dlouho otálel s rozehrávkou irácký brankář Husajn Hasan, odměnou mu byl žlutý kartónek z ruky Ismaila.

90+12

Střídání v týmu Irák:
ze hřiště odchází Ajmán Husajn, přichází Kumel al-Rekabe.

90+11

Špatná orientace Olexandra Martyňuka, který pozdě reagoval na zblokovaný balón, nestihl včas zastavit, navíc ho lehce tečoval, takže následuje odkop od brány.

90+10

Do pokutového území Iráku přiletěl míč zleva. Ani v tomto případě nedošlo k zakončení, potenciální nebezpečí vyřešil Zajd Tahsín.

90+9

V zaváhání obrany doufal Volodymyr Saljuk, ale nedočkal se, Ahmed Maknazí dobře odcouval a před soupeřem hlavičkoval míč na jistotu do autu.

90+8

Hodně nepovedený centr v podání Oleha Očeretka, míč doputoval přesně do brankářových rukavic. Nastavený čas se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.

90+7

Za záchrannou brzdu v podobě faulu zatáhl Ibráhím Bájaš. Ukrajinci mohou pomýšlet na srovnání z volného přímého kopu od pravé lajny.

90+6

90+6. Saad orazítkoval pravou tyč

90+6

Co chybělo! Karrar Saad se s balónem vůbec nemazlil a z velkého úhlu vyslal dělovou ránu na přední, levou tyč. A právě tu orazítkoval.

90+5

S velkou chutí hraje Alí Džásim. Od levé lajny se prodral až do vápna a už v gólové pozici napálil na poslední chvíli dostoupivšího Saljuka.

90+4

Ilja Krupskij dostal čas na centr, jenže ve vápně neměl spoluhráče, proto obrana Iráku zase neměla moc práce.

90+3

Čas ještě je. Ukrajině nelze upřít snaha, ale v ofenzivě je to hodně v křeči, zatímco uvolněný Irák vsadil všechno na defenzivu hraje přesně to, co potřebuje.

90+2

Ukrajinci rozvlnili síť, ale radost ani nepropukla, protože Oleh Fedor přihrával před prázdnou bránu v momentě, kdy míč byl evidentně mimo hrací plochu.

90+1

Po levé lajně uháněl do protiútoku Ajmán Husajn. Nahrávka za obranu mu nevyšla, Oleh Fedor úřadoval před Alím Džásimem.