Tenis

Wimbledon - ženy (tráva)

Marie Bouzková – Julia Rieraová

2:0 6:2, 6:1

02.07.2024, 17:29 • Kurt č. 9, All England Club, Londýn (GBR) • 1. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.18 4.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a česká tenistka se může radovat z postupu do druhého kola. V první sadě předvedla Bouzková raketový nástup a vybojovala si náskok 5:0. Rieraová sice zvládla odvrátit potupného kanára ziskem dvou her, nicméně Bouzková zachovala klid a dalším brejkem si set vzala pro sebe.

I druhý set přinesl rychlý brejk a vedení 2:0. Riearová pak sice také zvládla Bouzkové vzít servis a snížit, jenže poté to už bylo na jednu branku a česká reprezentantka jistým a soustředěným výkonem nedala soupeřce šanci na jakýkoliv zvrat. Po výsledku 6:2, 6:1 se z postupu raduje Marie Bouzková a ve druhém kole se utká se 17. nasazenou Annou Kalinskajovou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:56:57)

Konec zápasu

2:0; 6:1 - Marie Bouzková

6:1

Třetí už ale Bouzkové vyšel. Předvedla aktivní výměnu, rozběhala soupeřku, která při pokusu o úder navíc podklouzla a česká tenistka tak mohla u sítě zahrát finální volej a druhý set získat v poměru 6:1.

40-30

1:0; 5:1; 40-30 - Julia Rieraová

40-30

Riearová u sítě ubránila i druhý!

40-15

První mečbol je nevyužitý, Bouzková sice doběhla kraťas, ale pak hrála těsně do autu.

40-0

Bod přímo z podání a hned tři mečboly!

30-0

Podání, přesun k síti a jasný volej přes hlavu! Výborně!

15-0

Tlak české tenistky pokračuje a nese své ovoce. Rieraová opět chybovala, forhend zastavila síť.

5:1

Rieraové se teď vůbec nedaří, poslala míček do sítě a to znamená, že Bouzková vede 5:1!

40-0

Velice rychle tu jsou tři brejkboly pro Bouzkovou.

30-0

Bouzková zaútočila hned z returnu a tohle soupeřka nečekala! Povedený moment české hráčky.

15-0

Míček v síti na straně Rieraové.

4:1

Konec přestávky, podávat bude Julia Rieraová.

4:1

Následuje přestávka a výměna stran.

4:1

A po aktivní hře a chybě soupeřky také hned ten první využívá. Na lavičku jde Bouzková s vedením 4:1.

40-15

Zase míč v síti na straně argentinské tenistky, Bouzková má dva gemboly.

30-15

Česká hráčka se vydala k síti, kde ale nemusela hrát, neboť soupeřka poslala míč jen do sítě.