4:1

konec (1:1, 2:0, 1:0)

27.06.2024, 10:30 • Lonza Arena • Semifinále • Mateo

Střely na branku: 20:8 (12:05:30)
Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy. Na počtenou a mějte se fajn.
Ve třetí třetině už Češky skórovaly pouze jednou, když se hned po 17 sekundách třetí části podruhé v utkání prosadila Kaltounková. V dalším průběhu třetiny si Češky i Slovenky vytvořily několik šancí, které ale zůstaly bez využití. Češky tak po výhře 4:1 postupují do finále, ve kterém se střetnou s týmem USA, který v semifinále překvapivě zdolal obhájkyně zlata z Kanady 2:1 v prodloužení. Právě s Kanadou se utkají Slovenky v zápase o bronz. Slovenky obhajují z minulého MS bronzové medaile.

44:49

Střelu Radové lapila do rukavice Kubaniová a bude se vhazovat před její brankou.

43:53

Zakázané uvolnění Češek. Buly před Teplou.

43:10

Po zakázaném uvolnění Slovenek se vhazuje před Kubaniovou.

42:54

Slovenky nyní dobrou prací v obraně nepustily do branky ránu Manhartové.

42:37

41:37

Slovenky sice dostaly míček do branky, ale gól nebude platit, protože už předtím byla přerušena hra.

41:13

Rána Záborské skončila v rohu hřiště.

40:37

Vyloučení v týmu Česko:
Kristýna Kaltounková – 2 min., podražení.

40:12

Češky mohly zvýšit svůj náskok, ale střela jedné z českých hráček šla těsně vedle branky Kubaniové.

39:30

Češky rozjíždějí další útočnou akci od své vlastní branky.

38:45

Zakázané uvolnění Slovenska. Vhazuje se před Kubaniovou.

38:05

Škorpíková se dostala k další dobré střele, ale ta šla jenom do boční sítě slovenské branky.

37:23

Vhazuje se před brankou Kubaniové.

36:59

Kaltounková se za českou brankou dostala k míčku a posílá míček po mantinelu dopředu.

35:42

Kantorová skončila na hrací ploše, ale podle rozhodčích to faul nebyl. Kantorová se ale naštěstí rychle zvedla a zamířila na střídačku.

4:1

Branky a nahrávky: 13. Kaltounková (Manhartová, Herzigová), 19. Herzigová (Manhartová, Kaltounková), 29. Patočková (Kosinová, Herzigová), 31. Kaltounková (Patočková, Manhartová) – 14. Čorňáková (Záborská, Dzurinová)

Česko: Teplá – Herzigová, Martinů, Kosinová, Ondrová, Kašparová, Kotyrová, Radová, Rejlová, Červíková – Kantorová, Patočková, Procházková, Škorpíková, Kubínová, Pangerlová, Manhartová, Kotlíková, Landová, Pavlačková, Ištoková, Kaltounková
Trenér: Broulík

Slovensko: Kubaniová – S. Hambálková, Čillíková, Dzurinová, Turcsányiová, Štrbáková, Záborská, Martincová, Gaborčíková – Mandelíková, Taricsová, Nilabovičová, Ševčíková, Suráková, Džurňáková, L. Hambálková, Čorňáková, Podoláková, Lacková, Lidská, Lopušanová, Vršková, Mateičková
Trenér: Hambálek

07:37 SVK 2 HL, příliš mnoho hráčů na hřišti, odpyká L. Hambálková
12:02 CZE 1:0 Kaltounková (Manhartová, Herzigová)
12:29 CZE 2 Škorpíková, hrubost
13:04 SVK 1:1 Čorňáková (Záborská, Dzurinová)