Mistrovství Evropy

Gruzie – Česko

1:1

konec (1:0)

22.06.2024, 15:00 • Volksparkstadion, Hamburk • Skupina F • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 4.64 3.97 1.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo nám utkání skupiny F mezi Gruzií a Českem. Duel nakonec skončil remízou 1:1, což znamená jediné: český tým v posledním zápase skupiny potřebuje porazit Turecko, aby postoupil do osmifinále. V první půli byl celek Ivana Haška jasně lepší, avšak do vedení se dostala Gruzie ve čtvrté minutě nastavení, když penaltu proměnil Georges Mikautadze. Po pauze už Češi herně nebyli tak dominantní, ale stále měli územní převahu. O vyrovnání se po rohovém kopu postaral Patrik Schick, jenž ale o pár minut později musel střídat. V závěru Češi pár střel měli, ale tutovky to už víceméně nebyly. Naopak mohou být rádi, že v posledních sekundách Saba Lobžanidze nedotáhl brejk do zdárného konce pro Gruzii.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:05:49)
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:17.

90+6

90+5

90+5. Lobžanidze nedokázal v posledních vteřinách rozhodnout

90+5

V posledních sekundách měla Gruzie obrovskou šanci při přečíslení tři na jednoho. Saba Lobžanidze ale přestřelil branku asi o metr.

90+5

Žlutá karta pro tým Gruzie (Giorgi Kočorašvili).

90+4

Nepříliš povedenou střelu směrem na branku soupeřova mužstva vyslal Matěj Jurásek. Žádný problém pro Giorgiho Mamardašviliho.

90+4

Do konce zápasu už zbývají jen dvě minuty a Česko žádný velký tlak nemá. Ještě však bude moct zaútočit.

90+3

Na pravé straně mohl centrovat kapitán Souček, jenže kop se mu vůbec nepovedl. Přeletěl všechny hráče v pokutovém území.

90+2

Coufalův centr se snažil nůžkami zakončit Ondřej Lingr, jenže hrací předmět netrefil. Česko to zkouší z druhé strany.

90+1

Matěj Jurásek se sice ve vápně dostal k míči a centroval, ale poslední dotek nakonec udělal on, když šel míč do zámezí. Odkop od brány Gruzie.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90

Petr Ševčík poslal míč pod sebe na Tomáše Součka, jehož centr byl sražen. Gruzínská obrana dnes funguje velmi dobře.

89

Gruzínci se při rohovém kopu dopustili útočného faulu, takže záhy se hra zřejmě zpátky přestěhuje na českou ofenzivní polovinu.

88

Střídání v týmu Gruzie:
ze hřiště odchází Georges Mikautadze, přichází Giorgi Kvilitaja.

88

Gruzie vystrčila růžky. Centr z pravé strany sice zablokoval Ladislav Krejčí, ale stejně bude soupeř kopat roh.

87

Míč doputoval do zámezí, takže na odkop se chystá Giorgi Mamardašvili. S rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.

86

Rychle rozehraný rohový kop se chystal zakončit Tomáš Souček, ale před ním zasáhl jeden z obránců.