Menu

Atletika

Mistrovství Evropy

Dopolední program (4. den)

konec

10.06.2024, 10:05 • Stadio Olimpico, Roma • . kolo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Dopolední program přinesl velké úspěchy českých atletů. Řeč je zejména o překážkářce Nikoletě Jíchové, která si časem 54,59 vylepšila osobní rekord, zajistila postup do finále a navrch splnila kvalifikační limit na olympiádu do Paříže! Nelze se divit, že po doběhnutí na čtvrtce s překážkami plakala štěstím.

Překvapivého, ale zcela zaslouženého postupu do finále, dosáhli také v kvalifikaci skoku o tyči David Holý a Matěj Ščerba, kterým stačilo překonat 560 centimetrů. Zejména výkon Holého ale skutečně zaujal, všechny laťky totiž překonal hned prvním pokusem a rád by si ve finále stanovil nový osobní rekord.

Hned dva osobní rekordy překonal v rámci desetiboje Vilém Stráský, který se zlepšil na stovce i v kouli. Pouze v dálce zůstal jeden decimetr za svým kariérním maximem. V součtu má ale po třech disciplínách 2630 bodů, figuruje na sedmém místě, a má mistrovství desetiboj zatím rozjetý na vylepšení kariérního maxima, čímž je 8016 bodů. (14:10:24)

Dopolední program skončil.
Celkové pořadí desetiboje po 3. disciplíně
1. Makenson Gletty (FRA) 2788
2. Johannes Erm (EST) 2779
3. Markus Rooth (NOR) 2754
4. Sander Skotheim (NOR) 2670
5. Manuel Eitel (GER) 2642
6. Kevin Mayer (FRA) 2636
7. Vilém Stráský (CZE) 2630
8. Jeff Tesselaar (NED) 2594
9. Finley Gaio (SUI) 2586
10. Felix Wolter (GER) 2566
11. Janek Oiglane (EST) 2538
12. Niklas Kaul (GER) 2502
13. Téo Bastien (FRA) 2498
14. Pawel Wiesiolek (POL) 2493
15. Jente Hauttekeete (BEL) 2467
16. Edgaras Benkunskas (LTU) 2462
17. Tim Nowak (GER) 2461
18. Risto Lillemets (EST) 2448
19. Dario Dester (ITA) 2439
20. Thomas van der Plaetsen (BEL) 2411
21. Zsombor Gálpál (HUN) 2384
22. Darko Pešič (MNE) 2314
23. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 2313
24. Lorenzo Naidon (ITA) 2310
Vrh koulí, desetiboj
1. Makenson Gletty (FRA) 16,27
2. Kevin Mayer (FRA) 15,31
3. Markus Rooth (NOR) 15,27
4. Manuel Eitel (GER) 15,25
5. Niklas Kaul (GER) 15,10
6. Johannes Erm (EST) 14,99
7. Vilém Stráský (CZE) 14,95
8. Edgaras Benkunskas (LTU) 14,92
9. Janek Oiglane (EST) 14,76
10. Darko Pešič (MNE) 14,67
11. Jente Hauttekeete (BEL) 14,57
12. Pawel Wiesiolek (POL) 14,24
13. Risto Lillemets (EST) 14,22
14. Finley Gaio (SUI) 14,15
15. Thomas van der Plaetsen (BEL) 14,13
16. Tim Nowak (GER) 14,12
17. Sander Skotheim (NOR) 13,96
18. Zsombor Gálpál (HUN) 13,86
19. Jeff Tesselaar (NED) 13,53
20. Téo Bastien (FRA) 13,40
21. Felix Wolter (GER) 13,11
22. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 12,59
23. Dario Dester (ITA) 12,43
24. Lorenzo Naidon (ITA) 11,94

10boj

Poslední pokus si Stráský nenechal změřit

10boj

V poslední sérii se Vilém Stráský už nezlepšil a nenechá si jej zlepšit. Nicméně, s výkonem 14,95, což je jeho nový osobák, obsadil v kouli sedmé místo. A v celkovém pořadí sedmiboje bude až do večerní výšky na sedmé pozici.

Nejlepším koulařem byl Makenson Gletty, který hodil 16,27 metru, což mu stačí k průběžnému vedení ve víceboji. Ale jen o devět bodů před Johannesem Ermem a o 34 bodů před Markusem Roothem.
400m překážek žen, semifinále
3/3
1. Line Klosterová (NOR) 54,56 Q
2. Cathelijn Peetersová (NED) 54,66 Q
3. Alice Murarová (ITA) 54,73
4. Paulien Couckuytová (BEL) 55,24
5. Eileen Demesová (GER) 55,64
6. Moa Granatová (SWE) 55,89 (EU23L)
7. Jessie Knightová (GBR) 56,01
8. Daniela Fraová (ESP) 56,27

400mpř

Poslední semifinále na ženské čtvrtce s překážkami

400mpř

V posledním semifinále se z přímého postupu radují Line Klosterová z Norska a Cathelijn Peetersová z Nizozemska. Na postup neprošel nikdo, a tak se z prvního semifinále radují z postupu domácí Ayomide Folorunsová a Portugalka Fatoumata Diallová, která stanovila národní rekord časem 54,65.

10boj

Kevin Mayer v první sérii přešlápl, ve druhé zapisuje 15,31 metru. Osobák má za 17 metry, jenže Mayerovi v Římě nejde ani tak o medaili, jako o olympijský limit. I kvůli tomu byl v dálce spokojený už po prvním pokusu a neútočil na lepší skoky, které umí. I letos jej totiž trápily zdravotní problémy, kvůli nimž ještě neabsolvoval ani jeden desetiboj.
Konečně byly zveřejněny také oficiální výsledky posledního mužského semifinále na čtvrtce s překážkami.

400m překážek mužů, semifinále
3/3
1. Alessandro Sibilio (ITA) 48,07 Q
2. Berke Akcam (TUR) 48,14 Q
3. Matič Guček (SLO) 48,34 (NR) q
4. Emil Agyekum (GER) 48,36 q
5. Wilfried Happio (FRA) 48,55
6. Vít Müller (CZE) 49,25
7. Jesus Delgado (ESP) 49,38
8. David Thid (SWE) 49,52
400m překážek žen semifinále
2/3
1. Femke Bolová (NED) 54,16
2. Nikoleta Jíchová (CZE) 54,59 Q
3. Amalie Iuelová (NOR) 54,89
4. Vivi Lehikoinenová (FIN) 54,92
5. Anna Ryžikovová (UKR) 54,95
6. Linda Olivieriová (ITA) 54,99
7. Sára Matová (HUN) 55,35
8. Izabela Smoliňská (POL) 56,78

400mpř

Fenomenální závěr Nikolety Jíchové, která si doběhla pro druhé místo za Femke Bolovou

400mpř

Femke Bolová velmi rychle stáhla nastolenou ztrátu na závodnice před sebou a došla si pro bezproblémové vítězství v semifinále. Nikoleta Jíchová rozběhla semifinálový běh pomaleji, jak už je tradicí, a spoléhala na silný závěr, který také předvedla! Zaběhla si osobní rekord i olympijský limit! Česká reprezentantka doběhla druhá, postupuje do finále a slaví nejlepší čtvrtku s překážkami v životě! Čas 54,59!

400mpř

Nikoleta Jíchová by musela zaběhnout osobní rekord, pokud by chtěla spoléhat na to, že by mohla postoupit alespoň s časem. Ale teoreticky na čas spoléhat nemusí, boj o druhé místo je otevřený. Superfavoritkou tohoto semifinále je pochopitelně Femke Bolová.

10boj

Osobák Viléma Stráského!

10boj

Vilém Stráský háže osobní rekord v hodnotě 14,95m! Český vícebojař se trefil do pokusu a posunul se na průběžné páté místo v hodnocení desetiboje.

10boj

Manuel Eitel z Německa předvedl 15,25 metru a vylepšil si své sezonní maximum. To je na vrcholných akcích takový základ. Kdo si vylepší sezonní osobáky, ten může být spokojený.

10boj

Markus Rooth pokračuje ve velmi zajímavých výkonech během prvního dne desetiboje. V kouli zapisuje 15,27 metru a má zajištěno 806 bodů.
400m překážek žen semifinále
1/3
1. Louise Maravalová (FRA) 54,36 Q
2. Lina Nielsenová (GBR) 54,43 Q
3. Ayomide Folorunsová (ITA) 54,52
4. Fatoumata Binta Diallová (POR) 54,65 (NR)
5. Yasmin Gigerová (SUI) 55,05
6. Hanne Claesová (BEL) 55,36
7. Kristiina Halonenová (FIN) 55,83
8. Daniela Ledecká (SVK) 55,83

Dopolední program (4. den)

konec

Zpět na online


Statistiky:
Desetiboj
Celkové pořadí desetiboje po 3. disciplíně
1. Makenson Gletty (FRA) 2788
2. Johannes Erm (EST) 2779
3. Markus Rooth (NOR) 2754
4. Sander Skotheim (NOR) 2670
5. Manuel Eitel (GER) 2642
6. Kevin Mayer (FRA) 2636
7. Vilém Stráský (CZE) 2630
8. Jeff Tesselaar (NED) 2594
9. Finley Gaio (SUI) 2586
10. Felix Wolter (GER) 2566
11. Janek Oiglane (EST) 2538
12. Niklas Kaul (GER) 2502
13. Téo Bastien (FRA) 2498
14. Pawel Wiesiolek (POL) 2493
15. Jente Hauttekeete (BEL) 2467
16. Edgaras Benkunskas (LTU) 2462
17. Tim Nowak (GER) 2461
18. Risto Lillemets (EST) 2448
19. Dario Dester (ITA) 2439
20. Thomas van der Plaetsen (BEL) 2411
21. Zsombor Gálpál (HUN) 2384
22. Darko Pešič (MNE) 2314
23. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 2313
24. Lorenzo Naidon (ITA) 2310
---------------------------------------------
100m
1/3

1. Dario Dester (ITA) 10,76 (915)
2. Janek Oiglane (EST) 10,97 (867)
3. Risto Lillemets (EST) 11,03 (854)
4. Edgaras Benkunskas (LTU) 11,17 (823)
5. Tim Nowak (GER) 11,30 (795)
6. Niklas Kaul (GER) 11,34 (786)
7. Thomas van der Plaetsen (BEL) 11,52 (748)
8. Darko Pešič (MNE) 11,58 (736)

2/3
1. Sander Skotheim (NOR) 10,82 (901)
2. Jeff Tesselaar (NED) 10,85 (894)
3. Markus Rooth (NOR) 10,89 (885)
4. Jente Hattekeete (BEL) 10,91 (881)
4. Téo Bastien (FRA) 10,91 (881)
6. Pawel Wiesiolek (POL) 10,91 (881)
7. Zsombor Gálpál (HUN) 11,04 (852)
8. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 11,07 (845)

3/3
1. Makenson Gletty (FRA) 10,55 (963)
2. Manuel Eitel (GER) 10,58 (956)
3. Johannes Erm (EST) 10,60 (952)
4. Vilém Stráský (CZE) 10,65 (940)
5. Finley Gaio (SUI) 10,71 (926)
6. Kevin Mayer (FRA) 10,72 (924)
7. Felix Wolter (GER) 10,76 (915)
8. Lorenzo Naidon (ITA) 11,05 (850)
---------------------------------------------
Skok do dálky
1. Markus Rooth (NOR) 8,01 (1063)
2. Sander Skotheim (NOR) 7,93 (1043)
3. Johannes Erm (EST) 7,91 (1038)
4. Jeff Tesselaar (NED) 7,76 (1000)
5. Felix Wolter (GER) 7,67 (977)
6. Makenson Gletty (FRA) 7,59 (957)
7. Tim Nowak (GER) 7,48 (930)
8. Thomas van der Plaetsen (BEL) 7,47 (927)
9. Téo Bastien (FRA) 7,46 (925)
10. Finley Gaio (SUI) 7,45 (922)
11. Niklas Kaul (GER) 7,44 (920)
12. Vilém Stráský (CZE) 7,37 (903)
13. Kevin Mayer (FRA) 7,37 (903)
14. Pawel Wiesiolek (POL) 7,35 (898)
15. Janek Oiglane (EST) 7,34 (896)
16. Dario Dester (ITA) 7,32 (891)
17. Manuel Eitel (GER) 7,28 (881)
18. Lorenzo Naidon (ITA) 7,18 (857)
19. Edgaras Benkunskas (LTU) 7,17 (854)
20. Risto Lillemets (EST) 7,16 (852)
21. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 7,05 (826)
22. Jente Hauttekeete (BEL) 7,04 (823)
23. Darko Pešič (MNE) 6,98 (809)
24. Zsombor Gálpál (HUN) 6,87 (783)
---------------------------------------------
Vrh koulí
1. Makenson Gletty (FRA) 16,27
2. Kevin Mayer (FRA) 15,31
3. Markus Rooth (NOR) 15,27
4. Manuel Eitel (GER) 15,25
5. Niklas Kaul (GER) 15,10
6. Johannes Erm (EST) 14,99
7. Vilém Stráský (CZE) 14,95
8. Edgaras Benkunskas (LTU) 14,92
9. Janek Oiglane (EST) 14,76
10. Darko Pešič (MNE) 14,67
11. Jente Hauttekeete (BEL) 14,57
12. Pawel Wiesiolek (POL) 14,24
13. Risto Lillemets (EST) 14,22
14. Finley Gaio (SUI) 14,15
15. Thomas van der Plaetsen (BEL) 14,13
16. Tim Nowak (GER) 14,12
17. Sander Skotheim (NOR) 13,96
18. Zsombor Gálpál (HUN) 13,86
19. Jeff Tesselaar (NED) 13,53
20. Téo Bastien (FRA) 13,40
21. Felix Wolter (GER) 13,11
22. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 12,59
23. Dario Dester (ITA) 12,43
24. Lorenzo Naidon (ITA) 11,94
400m překážek žen, semifinále
1/3
1. Louise Maravalová (FRA) 54,36 Q
2. Lina Nielsenová (GBR) 54,43 Q
3. Ayomide Folorunsová (ITA) 54,52
4. Fatoumata Binta Diallová (POR) 54,65 (NR)
5. Yasmin Gigerová (SUI) 55,05
6. Hanne Claesová (BEL) 55,36
7. Kristiina Halonenová (FIN) 55,83
8. Daniela Ledecká (SVK) 55,83

2/3
1. Femke Bolová (NED) 54,16
2. Nikoleta Jíchová (CZE) 54,59 Q
3. Amalie Iuelová (NOR) 54,89
4. Vivi Lehikoinenová (FIN) 54,92
5. Anna Ryžikovová (UKR) 54,95
6. Linda Olivieriová (ITA) 54,99
7. Sára Matová (HUN) 55,35
8. Izabela Smoliňská (POL) 56,78

3/3
1. Line Klosterová (NOR) 54,56 Q
2. Cathelijn Peetersová (NED) 54,66 Q
3. Alice Murarová (ITA) 54,73
4. Paulien Couckuytová (BEL) 55,24
5. Eileen Demesová (GER) 55,64
6. Moa Granatová (SWE) 55,89 (EU23L)
7. Jessie Knightová (GBR) 56,01
8. Daniela Fraová (ESP) 56,27
Skok o tyči mužů, kvalifikace
1. Oleg Zernikel (GER) 5,60 q
1. Armand Duplantis (SWE) 5,60 q
1. Torben Blech (GER) 5,60 q
1. Ben Broeders (BEL) 5,60 q
1. David Holý (CZE) 5,60 q
6. Robin Emig (FRA) 5,60 q
6. Piotr Lisek (POL) 5,60 q
6. Ersu Sasma (TUR) 5,60 q
9. Thibaut Collet (FRA) 5,60 q
9. Emmanouil Karalis (GRE) 5,60 q
11. Matěj Ščerba (CZE) 5,60 q
12. Baptiste Thiery (FRA) 5,60 q
13. Menno Vloon (NED) 5,60 q
14. Pedro Buaro (POR) 5,45
14. Valters Kreiss (LAT) 5,45
14. Bo Kanda Lita Baehre (GER) 5,45
17. Simen Guttormsen (NOR) 5,45
18. Tommi Holttinen (FIN) 5,45
19. Urho Kujanpaa (FIN) 5,45
19. Vladislav Malychin (UKR) 5,45
21. Simone Bertelli (ITA) 5,25
21. Pawel Wojciechowski (POL) 5,25
21. Dominik Alberto (SUI) 5,25
24. Ilja Kravčenko (UKR) 5,25
24. Juho Alasaari (FIN) 5,25
26. Claudio Michel Stecchi (ITA) 5,25
Robert Sobera (POL) NM
Ivan Horvat (CRO) NM
Ioannis Rizos (GRE) NM
Pal Haugen Lillefosse (NOR) DNS
Hod oštěpem žen, kvalifikace
1. Marie-Therese Obstová (NOR) 61,45 Q
2. Maria Andrejczyková (POL) 60,61 Q
3. Adriana Vilagošová (SRB) 60,57 Q
4. Elina Tzengková (GRE) 60,48 q
5. Victoria Hudsonová (AUT) 60,15 q
6. Marija Vučenovičová (SRB) 59,90 q
7. Nikola Ogrodníková (CZE) 58,52 q
8. Lina Muzeová-Sirmaová (LAT) 58,42 q
9. Christin Hussongová (GER) 58,21 q
10. Sara Kolaková (CRO) 57,73 q
11. Marcelina Witeková-Konofalová (POL) 57,73 q
12. Anete Sietinaová (LAT) 57,71 q
13. Yulenmis Aguilarová (ESP) 57,27
14. Sigrid Bordeová (NOR) 56,44
15. Gedly Tugiová (EST) 56,43
16. Martina Ratejová (SLO) 56,34
17. Liveta Jasiunaiteová (LTU) 55,85
18. Andrea Železná (CZE) 55,57
19. Angéla Diosi-Moravcsiková (HUN) 54,53
20. Eda Tugsuzová (TUR) 53,29
21. Anni-Linnea Alanenová (FIN) 53,03
22. Federica Botterová (ITA) 52,99
23. Annabella Bogdánová (HUN) 52,91
24. Petra Sičaková (CZE) 52,86
25. Lucija Cvitanovičová (CRO) 52,66
26. Jana Marie Lowkaová (GER) 52,54
27. Jatta-Mari Jaaskelainenová (FIN) 52,50
28. Esra Türkmenová (TUR) 52,05
29. Sanne Erkkolaová (FIN) 51,36
30. Ivana Ďuričová (SRB) 50,23
400m překážek mužů, semifinále
1/3
1. Karsten Warholm (NOR) 48,75 Q
2. Nick Smidt (NED) 49,57 Q
3. Thomas Barr (IRL) 49,61
4. Constantin Preis (GER) 49,68
5. Julien Bonvin (SUI) 49,95
6. Mario Lambrughi (ITA) 50,03
7. Arpad Banoczy (HUN) 50,14
8. Ismail Nezir (TUR) 51,29

2/3
1. Rasmus Magi (EST) 48,43 Q
2. Carl Bengtstrom (SWE) 48,51 Q
3. Alastair Chalmers (GBR) 48,76
4. Joshua Abuaku (GER) 49,13
5. Sergio Fernandez (ESP) 49,34
6. Mikael Antonio de Jesus (POR) 49,72
7. Giacomo Bertoncelli (ITA) 49,83
8. Yasmani Copello (TUR) 50,57

3/3
1. Alessandro Sibilio (ITA) 48,07 Q
2. Berke Akcam (TUR) 48,14 Q
3. Matič Guček (SLO) 48,34 (NR) q
4. Emil Agyekum (GER) 48,36 q
5. Wilfried Happio (FRA) 48,55
6. Vít Müller (CZE) 49,25
7. Jesus Delgado (ESP) 49,38
8. David Thid (SWE) 49,52
800m žen, rozběhy
1/4
1. Léna Kandissounonová (FRA) 2:00,76 Q
2. Lore Hoffmannová (SUI) 2:00,98 Q
3. Alexandra Bellová (GBR) 2:00,98 Q
4. Angelika Sarnaová (POL) 2:01,09
5. Lorea Ibarzabalová (ESP) 2:01,15
6. Olha Ljachovová (UKR) 2:01,51
7. Dilek Kocaková (TUR) 2:02,87
8. Gresa Bakraciová (KOS) 2:08,35

2/4
1. Keely Hodgkinsonová (GBR) 2:02,46 Q
2. Anais Bourgoinová (FRA) 2:02,55 Q
3. Charline Mathiasová (LUX) 2:02,65 Q
4. Eloisa Coirová (ITA) 2:02,86
5. Rachel Pellaudová (SUI) 2:03,00
6. Louise Shanahanová (IRL) 2:04,81
7. Patricia Silvaová (POR) 2:05,03

3/4
1. Gabriela Gajanová (SVK) 2:00,31 Q

2. Eveliina Maattanenová (FIN) 2:01,59 Q
3. Wilma Nielsenová (SWE) 2:01,82 Q
4. Lorena Martínová (ESP) 2:02,21
5. Adrianna Topolnická 2:02,58
6. Nina Vukovičová (CRO) 2:02,74
7. Elena Bellová (ITA) 2:02,75
8. Natalija Krolová (UKR) 2:02,87

4/4
1. Majtie Kolbergová (GER) 2:00,23 Q
2. Anna Wielgoszová (POL) 2:00,50 Q
3. Daniela Garcíaová (ESP) 2:00,70 Q
4. Anita Horvatová (SLO) 2:00,73 q
5. Erin Wallaceová (GBR) 2:00,90 q
6. Valentina Rosamiliaová (SUI) 2:00,98 q
7. Bianka Kériová (HUN) 2:03,37
8. Janet Richardová (MLT) 2:04,34
1500m mužů, rozběhy
1/2
1. Neil Gourley (GBR) 3:44,05 Q
2. Pietro Arese (ITA) 3:44,09 Q
3. Ruben Verheyden (BEL) 3:44,19 Q
4. Adel Mechaal (ESP) 3:44,19
5. Romain Mornet (FRA) 3:44,28 Q
6. Raphael Pallitsch (AUT) 3:44,29 Q
7. Mario García (ESP) 3:44,30
8. Mehmet Celik (TUR) 3:44,65
9. Marius Probst (GER) 3:44,70
10. Filip Rak (POL) 3:45,21
11. Mael Gouyette (FRA) 3:45,22
12. Narve Gilje Nordas (NOR) 3:46,15
13. Filip Ostrowski (POL) 3:46,18
14. Nicholas Griggs (IRL) 3:46,66
15. Amos Bartelsmeyer (GER) 3:51,42
16. Emil Danielsson (SWE) 3:51,67

2/2
1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:37,65 Q
2. Federico Riva (ITA) 3:37,75 Q
3. Azeddine Habz (FRA) 3:38,37 Q
4. Ossama Meslek (ITA) 3:38,41 Q
5. Andrew Coscoran (IRL) 3:38,52 Q
6. Isaac Nader (POR) 3:38,83 Q
7. Ignacio Fontes (ESP) 3:39,02
8. Jochem Vermeulen (BEL) 3:40,21
9. Maciej Wyderka (POL) 3:40,37
10. Adam Fogg (FBR) 3:40,83
11. Robert Farken (GER) 3:42,26
12. Ismael Debjani (BEL) 3:42,57
13. Noah Baltus (NED) 3:45,30
14. Tom Elmer (SUI) 3:45,91
15. Samuel Pihlström (SWE) 4:38,51
200m žen, rozběhy
1/3
1. Talea Prepensová (GER) 22,83 q
2. Helene Parisotová (FRA) 22,86 q
3. Alexa Sulyánová (HUN) 23,30 q
4. Aino Pulkkinenová (FIN) 23,44
5. Artemis Melina Anastasiouová (GRE) 23,52
6. Lukrecija Sabaityteová (LTU) 23,56
7. Fabienne Hoenkeová (SUI) 23,59
8. Christine Bjelland Jensenová (NOR) 23,68

2/3
1. Nora Lindahlová (SWE) 22,97 q
2. Loréne Dorcas Bazolová (POR) 23,18 q
3. Gunta Vaičuleová (LAT) 23,23 q
4. Sarah Atcho-Jaquierová (SUI) 23,35 q
5. Phil Healyová (IRL) 23,51
6. Marlena Granaszewská (POL) 23,53
6. Anniina Kortetmaaová (FIN) 23,53

3/3
1. Julia Henrikssonová (SWE) 22,91 q
2. Jessica-Bianca Wessolyová (GER) 23,00 q
3. Irene Siragusaová (ITA) 23,12 q
4. Martyna Kotwilaová (POL) 23,14 q
5. Esperanca Claderaová (ESP) 23,42 q
6. Ivana Iličová (SRB) 23,49
7. Ann Marii Kivikasová (EST) 23,78
8. Tetiana Kajsenová (UKR) 24,31
Program
10:05 100m, desetiboj (Stráský)
10:18 Skok o tyči mužů, kvalifikace (Ščerba, Holý)
10:25 Hod oštěpem žen, kvalifikace (Ogrodníková, Sičáková, Železná)
10:35 200m žen, rozběhy
11:05 Skok do dálky, desetiboj (Stráský)
11:20 1500m mužů, rozběhy
11:50 800m žen, rozběhy
12:40 400m překážek mužů, semifinále (Müller)
13:05 Vrh koulí, desetiboj (Stráský)
13:15 400m překážek žen, semifinále (Jíchová)