konec (4:1)

08.06.2024, 21:30 • Estadi Son Moix, Palma de Mallorca • Karel Jedlička

Tipsport: 1.13 8.31 19.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 79 % : 21 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8. (23:25:38)
Reprezentanti Severního Irska šokovali Mallorcu hned na začátku 2. minuty, kdy se po přímém kopu trefil hlavou Ballard. Domácí se však po pár minutách oklepali a do přestávky za drtivé převahy nasázeli čtyři góly. Po pauze už jen po Yamalově akci navýšil vítězství střídající Oyarzabal. Také hosté měli několik dobrých příležitostí, odjíždějí však s vysokou porážkou 1:5.

90+1

90

Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

88

Nakopávaný míč směřuje do rukavic brankáře Simóna, který výhozem okamžitě rozehrává protiakci.

87

Hernándezova přihrávka na Mata neprošla a hrozící protiútok uhasil faulem u postranní čáry Oyarzabal.

84

Střídání v týmu Severní Irsko:
ze hřiště odchází Price, přichází McMenamin.

83

Taylor vypíchl nepřesnou rozehrávku a přihrál McCauslandovi, kterého zastavil pádem pod nohy nedovoleně Grimaldo.

82

Zápas má v závěru spíše vlažnější tempo, Španělé jsou několik minut na míči a praktikují svůj oblíbený styl plný krátkých přihrávek po zemi.

79

Carvajalův kroucený pas sklepl krásně Merino pro Joselu Mata, jenž nepotvrdil pověst kanonýra a z 10 metrů přestřelil.

78

ze hřiště odchází Hume, přichází Spencer.

75

Ruiz se s bojovným výrazem postavil proti Thompsonovi, jenž ho fauloval zezadu, ale odvetu si rozmyslel a spokojil se s nařízeným přímým kopem.

73

Skvělý zákrok vytasil Unai Simón proti šanci úplně volného Isaaca Price, kterému z rychlého brejku přichystal ideální střeleckou pozici Dale Taylor. Placírku z první k tyči španělský brankáře vyškrabuje jednou rukou.

72

Střídání v týmu Španělsko:
ze hřiště odchází Yamal, přichází Mato.

71

Williamsův skákavý centr severoirští obránci v tandemu trochu kostrbatě odvracejí.

69

Lewis zastavil čistě další drzý průnik mladíčka Yamala.

68

Dnešní utkání sleduje 23 142 diváků.

67

I ve druhém poločase před jedenáctou hodinou večerní dostávají fotbalisté občerstvovací přestávku.

5:1

konec (4:1)

Branky: 12. González, 18. Morata, 29. González, 35. Ruiz, 60. Oyarzabal – 2. Ballard

Karty:   5. Le Normand (ESP) – 64. Price (NIR)

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8.

Španělsko: Simón – Navas (46. Carvajal), Fernández (53. Laporte), Le Normand, Cucurella (46. Grimaldo) – González (61. Merino), Hernández, Ruiz – Yamal (72. Mato), Morata /C/ (53. Oyarzabal), Williams
Náhradníci: Raya, Remiro – Vivian, Olmo, Baena, Zubimendi, Torres

Trenér: De La Fuente

Severní Irsko: Peacock-Farrell – Ballard, J. Evans /C/, Toal (46. Thompson) – Hume (78. Spencer), Bradley (67. McCausland), S. Charles, Boyd-Munce (46. C. Evans), Lewis – Reid (67. Taylor), Price (84. McMenamin)
Náhradníci: Hazard, P. Charles – Brown, Donnelly, Smyth, Galbraith, Magennis, Marshall

Trenér: O´Neill