Katie Volynetsová (Q) – Markéta Vondroušová (5)

1:2 6:0, 1:6, 4:6

30.05.2024, 13:00 • Kurt č. 14, Paříž (FRA) • 2. kolo • Filip Lefenda

Tipsport: 4.66 1.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Markéta Vondroušová (6.) nakonec zvládla dvakrát přerušenou dohrávku s Katie Volynetsovou (108.) a postoupila na Roland Garros do třetího kola. Češka vstoupila ve středu do utkání s americkou kvalifikantkou inkasovaným kanárem. Z toho se záhy oklepala a odskočila ve druhém setu do vedení 4:1. Duel byl následně přerušen a odložen na čtvrtek. Vondroušová začala brejkem na 5:1, aby se znovu pro déšť tři hodiny nehrálo. Nakonec se počasí před sedmnáctou hodinou umoudřilo, a tak se mohlo klání dohrát. Vondroušová dopodávala druhý set a v tom rozhodujícím utekla do trháku 4:0. Volynetsová se dotáhla na rozdíl gemu, za stavu 5:4 pak měla na příjmu brejkbol. Úřadující wimbledonská šampionka nicméně výhodu zbylého brejku zuby nehty uhájila. Ve třetím kole vyzve finalistka z roku 2019 domácí divokou kartu Chloé Paquetovou, která v souběžně hraném utkání přehrála v rozhodujícím tiebreaku třetího setu Kateřinu Siniakovou. (18:09:22)

Konec zápasu

4:6

Markéta Vondroušová hrála soupeřce nejprve do bekhendu, čímž si poodkryla kurt. Poté vypálila vítězný křižný bekhend do levého okraje a může slavit postup!

40-A

Sokolovská rodačka má druhý mečbol! Volynetsová hrála těsně za pravou boční čáru. Kontrolovala se stopa.

40-40

1:1; 4:5; 40-40 - Markéta Vondroušová

40-40

Markéta Vondroušová brejkbol naštěstí odvrací vítězným forhendem podél levé čáry.

A-40

Dvojchyba! Tak to je od Markéty Vondroušové dáreček.

40-40

Zápas pokračuje. Volynetsová se výborně bránila a postupně převzala taktovku úderem do rohu kurtu. Vondroušová vracela do deblového koridoru. Shoda.

30-40

První možnost světová šestka nevyužila. Jak naloží s druhým mečbolem?

15-40

Markéta Vondroušová má po soupeřčině returnu za základní čáru dva mečboly!

15-30

Američanka je aktivní. Útočila z náběhu, naštěstí pro Češku jen do míst pro čtyřhru.

15-15

Katie Volynetsová útočila tvrdým forhendem do bekhendového růžku. Vondroušová vracela z běhu do sítě.

0-15

Markéta Vondroušová servíruje na vítězství. Začala přímým bodem z podání.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Třetí gembol už Katie Volynetsová s dopomocí Vondroušové využila. Češka hrála do autu.

40-30

Delší výměna pro Češku. Volynetsová hrála bekhendem z levého rohu kurtu do autu.