2:1

po prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

23.05.2024, 20:20 • Ostrava Arena • Čtvrtfinále • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.49 5.31 5.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro Finsko tak letošní šampionát končí bez zisku cenného kovu. Švédové se naopak přesouvají do Prahy, kde je v sobotu od 14:20 čeká semifinále s českým národním týmem. Ve druhém semifinále pak Kanada narazí na Švýcarsko. (22:57:55)
Je dobojováno! Švédové poráží Finsko 2:1 v prodloužení a postupují do semifinále letošního šampionátu. Proti Finsku se dnes hokejisté Tre Kronor hodně nadřeli. Po celou dobu utkání měli Švédové převahu, ale fantastický Larmi držel akcie Finska nad vodou. Na opačné straně zase Gustavssonovi pomohla tyč. Na góly se v Ostravě čekalo až do 56. minuty, kdy Švédsko přiblížil postupu Rasmus Dahlin. Finové ale v závěru utkání odvolali brankáře a během risku dokázal vyrovnat Hannes Björninen. O postupujícím tak muselo rozhodnout prodloužení. Mladík Helenius v něm fauloval Kempeho a v přesilovce rozhodl o postupujícím Joel Eriksson Ek.

65:54

Švédsko právě vstřelilo branku! Je hotovo! Švédské tažení letošním šampionátem ještě nekončí! Švédové totiž v prodloužení dokázali využít přesilovou hru a zajistili si postup! Po tlaku v útočném pásmu vzal na sebe odpovědnost JOEL ERIKSSON EK, který překonal po celý zápas skvělého Larmiho! Asistence: Victor Hedman, Rasmus Dahlin.

65:48

Larmi stále drží šance Finska na postup do semifinále. Gólmanovi Suomi sice vypadl puk po ráně od modré, ale rychle jej přikryl lapačkou.

65:34

Kolem Larmiho teď létal jeden kotouč za druhým. Poslední zakončení měl na svědomí Lucas Raymond, jehož projektil skončil v lapačce finského gólmana.

65:10

Hedman si našel pozici pro zakončení, ale zápěstím minul levou tyč Larmiho klece. Švédské kvarteto zůstává v útočném pásmu.

64:59

Švédský kouč Sam Hallam cítí šanci na rozhodnutí a před přesilovou hrou si bere oddechový čas!

64:59

Švédové dostávají obrovskou šanci v podobě přesilové hry. V prostoru před brankou byl faulován Kempe. Konsta Helenius dostává dvě minuty za hákování.

64:30

Isac Lundeström zavezl puk do útočného pásma, kde udělal oblouček a počkal na vystřídání svých dvou spoluhráčů.

63:42

Ani Lucas Raymond si netroufl na střelu z riskantní pozice a raději vyjel s pukem do středního pásma.

63:10

Finové jsou v prodloužení zatím aktivnější. Ránu od modré čáry na poslední chvíli přizvedl obránce nad Gustavssonovu branku.

62:30

Po další kombinaci už právě Lehtonen vypálil z pravého kruhu, jenže jeho ránu Filip Gustavsson vyrazil betonem.

62:15

Mikko Lehtonen si netroufl na zakončení od modré čáry a raději vyjel s pukem do středního pásma.

61:40

Poprvé v prodloužení se do útočného pásma podívali Švédové, ale jejich zakončení skončilo sražené v ochranné síti.

2:1

Branky a nahrávky: 56. Dahlin (Lundeström, Raymond), 66. Eriksson Ek (Hedman, Dahlin) – 60. Björninen (Puustinen, Lehtonen)

Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Heed, Hedman (A), Pettersson, Karlsson (C), Brodin, Dahlin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Raymond (A), Holmberg, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Sörensen, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Trenér: Sam Hallam

Finsko: Larmi (Säteri) – Määttä (C), Mattila, Lehtonen (A), Vittasmäki, Rissanen, Kaski, Saarijärvi, Riikola – Björninen (A), Mäenalanen, Pakarinen – Helenius, Puistola, Jormakka – Innala, Puljujärvi, Kapanen – Jääskä, Puustinen, Hyry.
Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: Ansons (SWE), MacFarlane (CAN) – Briganti (USA), Hynek (CZE)

Diváci: 6 691

07:49 FIN 2 Riikola, podrážení
20:30 FIN 2 Mäenalanen, nedovolené bránění