Mistrovství Evropy U17

Kypr – Česko

0:5

konec (0:3)

20.05.2024, 19:30 • AEK Arena (Larnaka) • Skupina A • Aleš Strouha (@AlesStrouha)

Český národní tým hráčů do sedmnácti let vstoupil do mistrovství Evropy skvěle! Tým trenéra Jiřího Žiláka proti domácímu Kypru celý zápas dominoval a po zásluze vyhrál jednoznačně 5:0, když se v první půli trefili Kolářík, Naskos a Nechvátal, po změně stran pak také Penxa a Kvaček. Druhý zápas na turnaji odehraje český tým ve čtvrtek, kdy od 17 hodin nastoupí proti Ukrajině. (21:26:27)

90+4

90+3

90+3. Matěj KVAČEK - 0:5

90+3

Česko právě vstřelilo branku!
Český tým v samotném závěru navyšuje své vedení. Po velkém tlaků ve vápně Kypru se balon nakonec odrazil ke Koláříkovi, který předložil balon MATĚJI KVAČKOVI a ten přes obránce propálil i domácího gólmana!

90+3

Po rohu českého týmu z toho byl ještě protiútok domácích, vše ale vyřešil Obdržálek.

90+2

Gólman Michos musel nyní odehrát balon před Míčkem a bude z toho ještě roh pro český tým.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90

Odstartovala poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. U míče jsou domácí, ale zatím hodně hluboko na vlastní polovině.

88

Ve vápně Kypru padl k zemi Kvaček. Byl to ale patrně nafilmovaný pád a může tak být rád, že nedostal žlutou kartu.

87

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Marek Naskos, přichází Lukáš Moudrý.

83

Domácí fotbalisté se nevzdávají a stále se zkoušejí nějakým způsobem dostat na dostřel Obdržálkovy brány.

81

81. Ondřej PENXA - 0:4

81

Z pravé strany odcentroval Patrik Siegl a do zakončení si dobře naběhl ONDŘEJ PENXA, který hlavou nedal brankáři Michosovi šanci – 0:4!

79

Střídání v týmu Kypr:
ze hřiště odchází Petros Ioannou, přichází Christos Loukaidis.

78

Druhý poločas již nemá takový spád jako ten první. Domácí by sice chtěli dát gól, Češi ale dobře brání a nechtějí připustit drama.