3:1

konec (1:1, 0:0, 2:0)

20.05.2024, 20:20 • Ostrava Arena • Skupina B • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.73 5.61 3.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

I po skončení utkání zůstávají v hale fanoušci Polska, kteří svým oblíbencům děkují za výkony na tomto šampionátu. Polsko se sice nedokázalo udržet, ale herně rozhodně nepropadlo a svým hokejem bavilo fanoušky. (22:44:53)

John Murray (Polsko)
Je dobojováno! Kazachstán poráží Polsko 3:1 a zůstává v elitní skupině. Naopak Poláci se loučí a příští rok si zahrají o divizi níže. Do dnešního utkání přitom Polsko vstoupilo o něco lépe. Úvodní branku vstřelil v přesilové hře Kamil Walega. Na jeho zásah ale bleskově odpověděl Nikita Michajlis. Na další zásahy se i kvůli nevyužitým přesilovkám Polska muselo čekat do třetí části. V 51. minutě dal Kazachstánu klid na hokejky Valerij Orechov. V 55. minutě pak kapitán Roman Starčenko vystihl špatnou rozehrávku a z úniku podtrhl záchranu Kazachstánu.
Nejlepší hráči utkání

Kamil Walega (Polsko)
Nikita Michajlis (Kazachstán)

59:20

Murray tentokrát zůstal v brance. V útočném pásmu se do zakončení dostal Patryk Wronka, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

58:28

Krystian Dziubiński sice nahodil puk do útočného pásma, ale podle rozhodčích šlo o zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před polskou branku, do které se vrací Murray.

58:07

Kazachstánci se z tlaku soupeře osvobodili jen vyhozením přes celé kluziště na zakázané uvolnění. Poláci spěchají zpátky do útočného pásma.

57:50

Další ránu vyslal bez přípravy Dominik Paś, jehož dělovka příklepem jen zaduněla o beton brankáře Kazachstánu.

57:19

Marcin Kolusz nahodil puk od modré čáry. Šutov sice zasáhl, ale následně měl štěstí po dorážce z předbrankového prostoru!

56:59

Vyloučený Gajtamirov je zpátky na ledě.

56:00

Murray je na střídačce a Polsko zkouší štěstí v šesti!

55:40

Znovu se hráčům v modrém podařilo vyhodit kotouč za modrou čáru. Polsko potřebuje rychle dostat puk před branku.

55:12

Hokejisté Kazachstánu se dostali k odraženému kotouči a bez váhání jej vyhodili přes celé kluziště za branku Polska.

54:59

Polsko ještě dostává naději v podobě početní převahy. Gajtamirov vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.

54:25

54:25 Roman STARČENKO - 3:1

54:25

Kazachstán právě vstřelil branku! Kazachstán dává z rychlého protiútoku Polákům další ránu! ROMAN STARČENKO vystihl nepřesnou rozehrávku, jel sám na brankáře a s ledovým klidem umístil puk mezi jeho betony! Bez asistence.

3:1

Branky a nahrávky: 13. Michajlis (Šestakov), 51. Orechov (Michajlis, Danijar), 55. Starčenko – 10. Walega (Lyszczarczyk, Bryk)

Kazachstán: Šutov (Bojarkin) – Metalnikov, Beketajev, Orechov, Danijar (A), Breus, Dichanbek, Koroljov, Gajtamirov – Omirbekov, Starčenko (C), Rymarev – Michajlis (A), Paňukov, Muchametov – Šestakov, Muratov, Savickij – Bojko, Rachmanov, Asetov.
Trenér: Galym Mambetalijev

Polsko: Murray (Fučík) – Kolusz (A), Wanacki, Wajda, Kruczek, Bryk, Dronia, Kostek, Górny – Fraszko, Wronka, Pasiut (A) – Michalski, Dziubiński (C), Lyszczarczyk – Paś, Walega, Kr. Maciaś – Komorski, Zygmunt, Urbanowicz.
Trenér: Robert Kalaber

Rozhodčí: Ansons (LAT), MacFarlane (CAN) – Lundgren (SWE), Nyqvist (SWE)

Diváci: 9 109

07:15 KAZ 2 Muratov, podrážení
09:11 POL 0:1 Walega (Lyszczarczyk, Bryk)
12:35 KAZ 1:1 Michajlis (Šestakov)
13:10 POL 2 Zygmunt, podrážení
18:09 POL 2 Urbanowicz, hrubost
KAZ 2 Asetov, hrubost
30:51 KAZ 2 Šestakov, nedovolené bránění brankáři
35:34 KAZ 2 Rachmanov, vysoká hůl
50:20 KAZ 2:1 Orechov (Michajlis, Danijar)
54:25 KAZ 3:1 Starčenko
54:59 KAZ 2 Gajtamirov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu