1:2

konec (1:0)

18.05.2024, 10:30 • Přepeře • 27. kolo • Jiří Holovský

Tipsport: 1.74 3.43 3.32 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí Přepeře vstoupily skvěle do zápasu, když byly daleko aktivnější než soupeř. Aktivita vedle ke vstřelené brance v 19. minutě zásluhou Nováka. Postupem času se hosté začali probouzet a do několika šancí se dostal Nikodem. Domácí brankář však předvedl skvělé zákroky.

Vstup do 2. poločasu však vyšel daleko lépe Živanicím. Hosté byli všude dříve, což vedlo k otočení skóre. Nejdříve se prosadil Nikodem, který tak protrhl svou smůlu z 1. poločasu. O 11 minut později skóre otočil přesnou hlavičkou Petrus. V závěru utkání se domácí snažili o vytvoření tlaku a srovnávací branku, za zmínění však stojí pouze střela Daníčka do brankové konstrukce.

Přepeře tak prohrou ztratily jakékoliv šance na záchranu v ČFL a stávají se sestupujícím týmem. (12:27:18)

90+4

90+4

Hosté se rozhodli zdržovat čas u rohového praporku.

90+3

Skvělé napadání hostů vedlo k zisku standardní situace na hraně velkého vápna z pravé strany.

90+2

Na branku postupoval Dočekal, jeho střela ale skončila těsně vedle.

90+2

Vypadá to na poslední možnost domácího celku na srovnání.

90+1

Jejich snahu však brzdí ofsajdové postavení.

90+1

Domácí se stále snaží vyrovnat skóre.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89

Žlutá karta pro tým FK Přepeře (Šťovíček).
Domácí hráč se ohnal po jednom z protihráčů loktem a rozhodčí s červenou kartou neváhal ani vteřinu.

87

Střídání v týmu TJ Sokol Živanice:
ze hřiště odchází Pilný, přichází Hajník.

87

Živanice se usazují na útočné polovině a mohou tam šetřit cenný čas.

86

Akci založenou dlouhým nákopem ukončil včasným výběhem Zíma.

85

Do útoky vyběhl stoper Neyra, rohový roh ale nezískal.

84

Pohledná kombinace po levé straně vedla pouze k centru do náruče Zímy.

84

Přepeře kombinují na vlastní polovině.

82

Střídání v týmu FK Přepeře:
ze hřiště odchází Novák, přichází Martan,
ze hřiště odchází Daníček, přichází Pour.

82

Chybná rozehrávka domácích vedla k protiútoku hostů. Holec situaci nevyřešil vůbec dobře.

81

Hosté už se nikam neženou a šetří čas, kde se dá.

80

Živanice vysvobodily domácí tým z těžké situace útočným faulem.

79

ze hřiště odchází Polák, přichází Svoboda,
ze hřiště odchází Petrus, přichází Holec.

78

Přepeře opět přebírají otěže zápasu ve snaze alespoň vyrovnat skóre.

76

Živanice se díky rychlému přechodu dostaly do zajímavé pozice, situaci zazdila zpětná nahrávka Poláka.

74

Chybná rozehrávka hostů vedla ke střele Dočekala, Zíma předvedl skvělý zákrok.

73

Závar před brankou Živanic nevedl k žádnému zakončení a hosté si mohou odpočinout.

73

Hostující brankář krom centrovaných míčů si ve 2. poločase zatím nepřipsal žádný zákrok.

72

Střelou z hranice velkého vápna trefil tyč domácí Daníček.

71

Živanice mají na útočné polovině dostatek prostoru ke kombinace, což vede k pohledným akcím, která zatím další gól nepřinášejí.

70

ze hřiště odchází Strnad, přichází Dočekal.

70

Pokus Bulíře končí daleko od branky, navíc střela neměla dostatečnou razanci.

69

Přepeře se dostávají ke standardní situace z dobré pozice.

67

Přízemní centr se dostal ke Šťovíčkovi, ten však netrefil tak jak by si představoval.

66

Domácí získávají rohový kop.

65

Nebezpečný pokus Pliného končí pouze na břevně.

64

Po centru Langra se k hlavičce dostal Polák, který však našel pouze dobře postaveného Válka.

64

Langr centrem od rohového praporku našel pouze bránícího hráče na přední tyči.

63

Po centru Langra následuje další rohový kop Živanic.

62

Po faulu na Poláka mají hosté další standardní situaci.

62

Živanice potvrzují zlepšený výkon ve 2. poločase otočením skóre.

60

60. PETRUS - 1:2

60

Živanice právě vstřelily branku!
Centr Poláka, si na malém vápně našel DAVID PETRUS a suverénně zakončil k levé tyči.- 1:2 Asistence: Lukáš Polák

60

K centru se dostal Jánošík, míč ale skončil mimo hřiště.

59

Faulu na polovině se dopustil Langr a rozhodčí zákrok řeší domluvou.

57

Lob přes obranu musel řešit svým výběhem Zímy, který míč poslal do bezpečí.

56

Daníček opět našel pouze bránícího hráče na přední tyči.

56

Přepeře získávají další rohový kop.

56

Domácí tým hrozí především centry, které však zatím nejsou nebezpečné.

55

Centr Daníčka skončil až v rukavicích Zímy.

54

Míč před bránu posílal Novák, centr byl však odvrácen na rohový kop.

53

Dobrou kombinaci domácích přerušil skvělým zákrokem hostující stoper.

51

Domácí tým vypadá jako kdyby byl ještě v kabině.

50

Další míč do vápna posílal Pilný, Válek si tentokrát připsal první zákrok.

49

49. NIKODEM - 1:1

49

Skvělou kolmou přihrávku vymyslel Langr a JAN NIKODEM tváří v tvář s domácím brankářem byl tentokrát úspěšnější. Asistence: Sebastien Langr

48

Přepeře zatím jen těžko hledají cestu k míči.

47

Živanice vstoupily do 2. poločasu daleko aktivněji než do úvodního a od začátku se snaží hrát daleko více s míčem.

46

ze hřiště odchází Bilič, přichází Šťovíček,
ze hřiště odchází Truksa, přichází Válek.

46

Úvodní poločas vyšel daleko lépe domácímu týmu, který se ujal vedení zásluhou Nováka. Domácí tým byl daleko aktivnější a gólový rozdíl mohl být daleko vyšší.

Postupem času se do hry dostávaly i Živanice, několikrát sám na branku postupoval Nikodem, ani jednou však situaci nevyřešil dobře.

45+2

45+2

Z centru nebylo žádné nebezpečí a bylo to, to poslední, co jsme v 1. poločase viděli.

45+1

Domácí se dostávají ještě k jednomu rohovému kopu.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45

Živanicím tentokrát pokus o založení akce dlouhým nákopem nevyšel a míč skončil až v náručí Truksy.

44

Další těžkou malou domu dostal Truksa, tentokrát je z toho jen autové vhazování.

43

Faulu na svou osobu se dožadoval Buriánek, rozhodčí zůstal ledově klidný.

42

Živanice jsou v posledních minutách daleko aktivnější, do vyložených příležitostí se však nedostávají.

41

Centr Langra neohrozil domácí branku, jelikož ho zastavil první bránící hráč.

40

Těžkou malou domu dostal Truksa a míč odvrátil pouze na rohový kop.

40

Strnad se rozhodl zastavit rychlý protiútok soupeře zatažením za dres a po právu tak viděl žlutou kartu.

38

Pilný postupoval sám na branku, hru ale přerušil zvednutý praporek asistenta rozhodčího.

37

Hra se začíná vyrovnávat, především hosté se dostávají do zápasu.

37

Přízemní centr Janošíka zvládla obrana Živanic odvrátit daleko od brány.

35

Centr Daníčka opět našel jen hlavu bránících hráčů.

34

Do gólové šance se dostal Strnad, jeho střelu Zíma vyrazil na roh.

33

Rohový kop, který velmi rychle rozehrál Zvěřina neohrozil domácí branku.

33

Míč za obranu od Biliče nenašel žádného ze spoluhráčů a Živanice mohou rozvíjet útočnou akci.

31

Vypadalo to na faul Tvarohy, rozhodčí ale vyhodnotil situaci jako ofsajd a ve hře pokračují domácí.

30

Petrus se snažil ohrozit Truksu centrovaným míčem, který skončil mimo hřiště.

29

Bilič poslal míč na zadní tyč, kde ve vzduchu vládli hráči Živanic.

29

Po faulu od hráče Živanic se domácí dostávají ke standardní situaci.

28

Zranění Kopeckého nakonec neumožní hráči pokračovat v zápase.

27

Do velké šance se řítil Tvaroha, skvělým obraným skluzem ale situaci vyřešil Zvěřina.

26

Za pomoci lékařů odešel za postranní čáru, kde bude probíhat ošetření.

26

Na hřišti zůstává Kopecký.

25

Centr Langra do pokutového území byl až příliš dlouhý.

25

Živanice se začínají probuzovat.

23

Sám na branku se z brejku znovu řítil Nikodem, ani tentokrát však nezakončil a Truksa si s míčem poradil.

23

Novotného centr našel pouze hlavu Zvěřiny, který míč odvrátil.

22

Aktivní Janošík vybojoval další roh.

22

Další centr Kopeckého nevede k ničemu jinému než k odkopu od branky.

20

Hosté si o inkasovaný gól vyloženě říkali.

19

19. NOVÁK - 1:0

19

Přepeře právě vstřelily branku!
Krásná kombinace po levé straně vedla k centru Janošíka, který si našel DANIEL NOVÁK a otevřel skóre. Asistence: Martin Janošík

19

Rozehrávka na krátko domácím vůbec nevyšla a posléze se dopustili útočného faulu.

18

Domácí tým díky vysokému napadání vybojoval další rohový kop.

17

Aktivita Biliče v pokutovém území nakonec nevedla k vůbec žádnému nebezpečí.

15

Truksa střelu Petruse chytil a poté byl dojet jedním z protihráčů. Následuje rozehrávání faulu z úrovně malého vápna.

15

Sám na bránu se řítil Nikodem, zkoušel ještě nahrávat před prázdnou branku, řešení se neukázalo jako správné.

14

Dlouhý míč za obranu nenašel cíl a nebylo z něj žádné nebezpečí.

14

Živanice poprvé v zápase drží míč v delším časovém úseku.

13

Přízemní centr Kopeckého schoval do svých rukavic domácí brankář.

12

Sám před brankářem se ocitl Bilič, nedokázal ale zakončit.

10

Živanice si zatím nedokáží vyhovět a Přepeře jsou tak daleko aktivnější.

10

Nepřesná kombinace ze strany Přepeřů vedla ke ztrátě míče v nadějné pozici.

8

Centr Novotného se dostal k Biličovi, jehož střela bylo zablokována hostující obranou.

7

Přepeře se zlobí na rozhodčího, který si však za odkopem od branky stojí.

6

Po rychlém protiútoku se hlavičkou prosadil jeden z hostujících hráčů, Truksa si připsal první zákrok v zápase.

5

Hosté se zatím s míčem příliš nepotkali, domácí tým kontroluje míč většinou okolo půlící čáry.

4

Po rychle rozehrané standardní situaci následuje odkop od branky Živanic.

4

Prvního faulu se po průniku Novotného dopustili hosté.

3

Přepeře zatím kontrolují míč po většinu času.

2

Centr Daníčka odvrátil bránící hráč na přední tyči.

1

Domácí tým získává rohový kop

1

Úvodní výkop měli na starost domácí.

1

FK Přepeře: Truksa – Neyra, Pavlata (C), Tvaroha, Novotný, Daníček, Bilič, Janošík, Bulíř, Strnad, Novák
Náhradníci: Válek, Šťovíček, Pour, Dočekal, Martan, Habr
Trenér: Synek

TJ Sokol Živanice: Zíma – Spěvák, Chocholatý, Staněk, Zvěřina, Buriánek, Nikodem, Petrus, Polák, Langr (C), Kopecký
Náhradníci: Pánek, Hajník, Pilný, Holec, Svoboda
Trenér: Krejčí

Rozhodčí: Melichar – Matějček, Chládek.
V rámci 27. kola ČFL na sebe narazí týmy Přepeře a Živanice.

Domácí tým se v současnou chvíli nachází na sestupové pozici. Pouhých 18 bodů nestačí na nic víc než 26. místo se ztrátou 7 bodů na 15. Hradec Králové B. Z posledních 5 zápasů navíc Přepeře uhrály pouze 4 body, za remízu s Ústím nad Labem a výhru nad Kolínem. Zápas s Živanicemi je tak o takzvaných 6 bodů, domácí tým na svém stadionu získal hned 15 z 18 bodů a rád by svou sbírku rozšířil. Do karet navíc Přepeřím hraje vzájemná bilance se soupeřem, kterého 2x ze 2 zápasů na svém stadionu porazili. Případná výhra by udržela alespoň teoretickou naději na záchranu.

Nejlepšími střelci týmu jsou záložníci Tomáš Bulíř a Nikolas Daníček. Oba zmínění mají na svém kontě pouhé 4 branky, což dokazuje útočnou nemohoucnost posledního celku.

Živanice se nacházejí na 13. pozici s 8 bodovým náskokem na Přepeře. Případná prohra by tedy určitě nebyla tím nejlepším lákadlem pro zbytek sezony. V případě výhry by však Živanice mohly slavit udržení v soutěži 3 kola před koncem. Živanicím to ve venkovních zápasech vůbec nejde, pouhých 5 bodů ze 13 zápasů je katastrofální bilancí. V poslední době navíc tým čítá 4 prohry v řadě, které na sebevědomím hráčům příliš nepomůžou.

Nejlepším střelcem týmu je 32letý Lukáš Kopecký, který v aktuální sezoně ČFl nastřílel 10 branek. Při celkových 33 vstřelených brankách jde téměř o třetinu branek celého týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.