2:2

konec (0:1)

18.05.2024, 15:30 • Deutsche Bank Park, Frankfurt • 34. kolo • Rostislav Králik

Tipsport: 2.19 4.0 3.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

RB Lipsko sice hned na začátku druhé půle zvýšilo na 2:0 Šeškem, následně se dlouho nehrálo kvůli technickým problémům.

Neplánovaná přestávka přišla lépe vhod pro domácí když v 56. minutě snižoval Ekitiké, opět minut později si se štěstím obránce srazil míč na tyč a z dorážky smolně tu stejnou tyč napálil Elmas.

V 77. minutě po faulu na svou osobu zařídil následné vyrovnání z penalty Marmúš. Utkání skončilo remízou 2:2, což znamená čtvrté místo a základní skupinu LM a Eintracht Frankfurt
díky potřebnému bodu končí šestý a zahraje si základní skupinu EL. (17:37:42)
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 13:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:11.

90+14

90+14

Rode a následně i Hasebe vyhráli osobní souboj a to byli poslední momenty tohoto zápasu.

90+13

I hráči Lipska kombinující kolem středového kruhu čekají ukončení tohoto utkání.

90+12

Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Nuha Jatta.

90+12

ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Jonathan Norbye.

90+11

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Sebastian Rode,
ze hřiště odchází Fáris Šájbí, přichází Makoto Hasebe.

90+10

Pouze propagační pokus vyslal ze své kopačky Marmúš navíc přímo do rukavic brankáře Blaswiche.

90+9

Eintracht Frankfurt se snaží držet míč co nejdále od své branky.

90+8

ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Niels Nkounkou.

90+7

Šájbího centr z rohu byl snadno odvrácen bránícím soupeřem.

90+7

Šájbí sice rozehrávku přímáku nezvládl, nicméně s odraženým míčem si poradil lépe, setřásl bránícího protihráče a jeho střela byla sražena bránícím davem na malém prostoru na rohový kop.

90+6

Hráči Frankfurtu budou rozehrávat přímý kop z nebezpečné pozice pro soupeře.

90+5

Údaje o nastaveného času nejsou bohužel k dispozici.

90+4

Openda nevyužil svůj náskok na své soupeře a následná jeho střela skončila pouze na bránícím hráči.

90+2

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Ansgar Knauff) za nesportovní chování

Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Xavi Simons) za faul.

90+2

Simons velmi tvrdě fauloval Knauffa, který si nic nenechal líbit a vyskočil ze zeleného pažitu jako čert z krabičky.

90+1

ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází El Chadaille Bitshiabu,
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl.

89

Případné nastavení by mělo být kolem deseti minut kvůli prodlevě ohledně technických problémů ve druhém poločase.

88

Orbán se ocitl pod velkým tlakem, ale i v nefotbalové pozici si poradil a odehrál míč na rohový kop pro Frankfurt.

87

Není to faul a Frankfurt tedy může založit nebezpečný brejk, který zhasl slabým pasem Ekitikého do pokutového území na svého spoluhráče.

86

Před zakončením Šeška na poslední chvíli čistým skluzem zakročil poslední obránce Frankfurtu.

85

Hráči Lipska obléhají pokutové území soupeře a vše končí pouze nedůraznou střelou po zemi, kterou vyslal Henrichs.

83

I tentokráte byl Openda při svém útočení ubráněn.

81

Tento výsledek by zaručil domácím základní skupinu EL.

80

Technický oblouček za obranu paseku neudělal, nicméně bojovný Openda přeci jen získal roh pro hráče Lipska.

79

ze hřiště odchází Iljás Schirí, přichází Hugo Larsson.

79

ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Éric Dina Ebimbe.

78

78. Umar MARMÚŠ - 2:2

78

Frankfurt právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je UMAR MARMÚŠ, když pravačkou poslal míč po zemi do levé části branky, brankář Blaswich se pouze proletěl naprázdno vzduchem k druhé tyči – 2:2!

78

I zde si sám postižený zahraje penaltu, bude to Marmúš, jenž je dnes velmi vidět svým výkonem.

77

Je to tak až VAR systém musel napravit obrovskou chybu sudího Zwayera a naše predikace byla správná.

75

75. Penaltový zákrok

75

Marmúš spadl po souboji s Henrichsem a překvapivě zde se penalta nepíská, byt se jednalo o podobnou situaci jako v prvním poločase, kdy to penalta byla!

74

ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Christoph Baumgartner.

73

Tvrdý souboj u laviček obou týmů se tentokráte obešel bez přerušení hry.

72

Další centr zleva raději odkopli hráči Lipska v nouzi na rohový kop.

71

Rohový kop budou rozehrávat hráči v červenočerných dresech.

69

Centr zleva pohodlně uhasila obrana domácího Eintrachtu Frankfurt.

66

Prudký centr Šajbího odklidil do bezpečí hlavou nejvýše vyskočivší obránce Lukeba.

64

Hráči Lipska zvládli i další nájezd domácích hráčů a odehráli míč do autu.

62

Další akce Lipska byla zastavena pro ofsajd.

61

Kuriózní situace! Centrovaný míč si obránce Frankfurtu Tuta sráží na vlastní tyč a aby se to nepletlo tak z dorážky tu samou žrď napálil vzápětí zakončující Elmas!

61

Akce podél levé postranní čáry rozhodně bránící hráče Lipska nezaskočila.

60

Domácí trenér marně reklamoval údajný faul na svého defenzivního hráče Butu.

57

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Robin Koch) za faul.

56

56. Hugo EKITIKÉ - 1:2

56

Neplánovaná přestávka lépe prospěla hráčům Frankfurtu, kdy po centru Knauffa přesně zamířil zakončující HUGO EKITIKÉ a snižuje na 1:2! Asistence: Ansgar Knauff.

56

Tak opět se již hraje.

55

Vypadá to na možnost b), silný vítr a déšt zřejmě posunul kostku o několik metrů níže a tudíž je tak ohrožen a bezpečnost hráčů.

53

Těžko říci zda kvůli špatnému počasí nebo spíše kvůli nefungující či rozbité světelné kostce na stadionu.

53

Rozhodčí v hustém lijáku přerušil hru.

51

Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Benjamin Henrichs) za faul.

51

Ekitiké zvolil šikovnou kličku do středu hřiště, čímž na tento špek skočil bránící hráč a po zásluze si za svůj tvrdý zákrok odnese žlutou kartou.

50

Rohový kop domácích byl snadno odvrácen do bezpečné zóny mimo pokutové území.

47

Takže kraje obou poločasů vyšli hráčům Lipska opravdu na výbornou, jelikož je okořenili gólem.

46

46. Benjamin ŠEŠKO - 0:2

46

Lipsko právě vstřelilo branku!
Po skvělém pasu Seiwalda celou akci ještě vylepšil Benjamin ŠEŠKO jenž nechytatelnou bombou pod břevno rozvlinil síť za bezmocným Trappem – 0:2! Asistence: Nicolas Seiwald.

46

První poločas díky jediné brance , vyzněl lépe pro RB Lipsko, když jedinou branku zařídil Simons, jenž byl při svém průniku faulován a sám následně jistě penaltu proměnil!

Lipsko tedyvyužilo jedinou svou kloudnou akci na 100%, hráči Frankfurtu měli více možností, ale největší v podobě povedené střely Marmúše zlikvidoval brankář Blaswich.

45+3

45+3

Ani dva rohové kopy krátce po sobě z dílny Šájbího nepřinesli vyrovnávací branku.

45+2

Po následném obléhání pokutového území soupeře, byla nejprve zablokována střela obránce Kocha a následně se jako tupé nůžky, byť v akrobatické poloze ukázalo zakončení Ekitikého.

45+1

Domácí mají k dispozici přímý kop těsně za středovou čárou.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase minimálně tři minuty!

43

Hráči Frankfurtu musí po inkasované brance více otevřít hru, což pro technicky vybavené ofenzívě Lipska bude pouze ku prospěchu.

42

42. Xavi SIMONS - 0:1

42

Autorem branky z pokutového kopu je XAVI SIMONS, který zcela rutinérský poslal brankáře Trappa na druhou stranu branky – 0:1!

41

Protesty jsou marné, penaltu bude zahrávat Simons!

40

40. Penaltový zákrok

40

Simons individuálně potáhl balon a po souboji s Götzem ochotně padá k zemi o jeho zapomenutou zadní nohu a sudí rozhodně ukazuje na pokutový puntík!

39

Po dobrém zásahu obránce si rohový kop zahrají také hráči RB Lipska.

38

Nakopávané míče z frankfurtských kopaček má obrana Lipska velmi dobře přečtené a ví jak na ně účinně reagovat.

37

Hráči Frankfurtu se pouze na moment ocitli na útočné polovině a následně se museli honem rychle vrátit na tu svou.

36

Ansgar Knauff si sice našel míč ve vnitřku pokutového území, jenže jeho následný střelecký pokus byl zcela nepřesný.

35

Sudí Zwayer zaregistroval postrčení protivníka agresorem Šájbím.

34

Benjamin Šeško se řítil za obranu Frankfurtu, bohužel pro něj pouze do ofsajdového postavení.

32

Jeho zranění vzniklo ve velmi drsném střetu u prostranní čáry, kde se ocitl v souboji s obráncem Frankfurtu Pachem.

31

Zdravotní ošetření potřebuje útočník Lipska Openda.

30

Střelu aktivního Marmúše zastavila kompaktní obrana Lipska ve svém pokutovém území.

29

Rozhodčí ihned odpískal faul nestíhajícího Orbána na rychlejšího protivníka v podobě Marmúše.

28

Hráči Lipska se snaží postupným útokem dostat na svou útočnou polovinu.

27

Kromě jediné nebezpečné střely Marmúše se pokračuje ve zcela opatrném duchu.

25

Centr Maria Götzeho byl včas zklidvidován pozornou obranou Lipska.

24

Ve středu pole si dobře vedli hráči Eintrachtu Frankfurt, jenže finální přihrávka ohledně přesnosti se ukázala jako klíčový problém.

23

Po rozehrání rohového kopu se po několika soubojích a nečekaně odraženého míče ujal z druhé vlny Schirí, zavřel oči, napálil míč co nejprudčeji ,ale zcela mimo branku Lipska.

21

Z velké dálky to po šikovné otočce zkusil Omar Marmúš a jeho povedenou střelu vytáhl rukou na rohový kop brankář Blaswich, jehož zákrok měl určitě bundesligové hodnoty!

21

Lois Openda se ve svém útočném snažení dopustil útočného faulu v osobním souboji.

19

Po rohovém kopu zahraném nakrátko se hráči Frankfurtu museli posunout pouze do oblasti středového kruhu.

18

Následně obránci Lipska velmi lehkovážně darovali úplně zadarmo rohový kop Frankfurtu, když měli míč zcela pod kontrolou a poslední obránce nadzvedl nohu a míč mu pod ní projel za koncovou čáru.

17

Na druhé straně hřiště vyslal dělovku ze své kopačky Marmúš, ale ta se nevešla do brankového prostoru tří tyčí.

16

Ekitiké vyslal z osmnácti metrů pouze přízemní střelu doprostřed branky, se kterou si velmi snadno poradil připravený brankář Blaswich.

15

Velmi rozezleně gestikuluje na své svěřence lipský trenér Marco Rose.

14

Hráči Frankfurtu mohli do sytosti kombinovat pouze na své polovině.

13

Defenzívy obou celků zatím na plné čáře převyšují ofenzivní snažení svých spoluhráčů.

11

Eklitiké chtěl celou akci vyšperkovat pasem na Šájbího, což se záhy ukázalo jako nesprávné řešení této situace.

10

Pokus o kontr skončil nepřesnou přihrávku na útočníka Šeška.

8

Centr zleva byl snadno před brankou odvrácen mimo pokutové území pozornou obranou Lipska.

7

Tento nákop měl nastartovat sprintujícího Marmúše, jenže u míče byl jako první vyběhnuvší brankář Blaswich.

5

Centr Opendy zlikvidoval brankář trapp, následný rohový kop se hráčům Lipska konkrétně Simonsem příliš nevyvedl.

4

Úvod je zatím velmi kostrbatý nebylo vidno za sebou tři přesné přihrávky.

3

Elmas u rozhodčího marně reklamoval hru rukou soupeře, nakonec se mu míč přeci jen povedlo získat po vyhraném souboji.

2

Ani jeden nákop z domácí dílny nebyl z kategorie přesných či povedených.

1

Hráči Lipska rozehráli toto poslední kolo bundesligové soutěže ročníku 2023/24 ze středového kruhu.

1

Eintracht Frankfurt bude dnes hrát v červenočerných dresech. RB Lipsko nastoupí v bílých dresech na kterých budou okrajově červené prvky.

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Buta, Götze, Schirí, Knauff – Marmúš, Šájbí – Ekitiké.
Náhradníci: Grahl – Rode, Chandler, Hasebe, Max, Nkounkou, Dina Ebimbe, Smolčić, Larsson.
Trenér: Dino Toppmöller

RB Lipsko: Blaswich – Henrichs, Lukeba, Orbán (C), Klostermann – Seiwald, Haidara – Simons, Elmas – Šeško, Openda.
Náhradníci: Gulácsi, Zingerle – Raum, Kampl, Bitshiabu, Baumgartner, Poulsen, Jatta.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Zwayer – Lupp, Achmüller.
Předpokládané absence:

Eintracht Frankfurt

Kalajdžić, Loune, Collins, Rode (všichni poraněné koleno)
van de Beek (poraněná pata)

RB Lipsko

Schlager (poranění kolena)
Olmo (nemoc)
Raum (svalové zranění)
Eintracht Frankfurt rozdal body soupeřům daleko více a ani aktuální forma není oslnivá – tři zápasy bez výhry. Nicméně i šestá pozice je úspěchem a vstupenkou na evropskou scénu. Tým z Hesenska bude ještě po očku sledovat jak si vede Hoffenheim, který by ho teoreticky mohl bodově ohrozit v případě své výhry a prohry Eintrachtu,
RB Lipsko má zaručené čtvrté místo v tabulce a splnilo cíl opětovnou účast v LM. Hráči Lipska dohrávají soutěž v naprosté pohodě, jelikož naposled prohráli na konci února. Poslední dvě ligová utkání s Hoffenheimem a Werderem Brémy skončila shodně 1:1.
V posledním kole se střetne Eintracht Frankfurt (6) proti týmu jenž má také zaručené evropské poháry RB Lipsku (4). Frankfurt by měl hrát základní skupinu EL, Lipsko je na tom ještě lépe zahraje si základní skupinu LM.

Vzájemné utkání:

RB Lipsko – Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)

Branka: 7. Knauff

ŽK: 41. Dina Ebimbe, 90+4. Larsson (oba Frankfurt)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

2:2

konec (0:1)

Branky: 56. Ekitiké (Knauff), 78. Marmúš (pen.) – 42. Simons (pen.), 46. Šeško (Seiwald)

Karty:   57. Koch (FRN), 90+2. Knauff (FRN) – 51. Henrichs (RBL), 90+2. Simons (RBL)

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Buta (79. Dina Ebimbe), Götze (90+11. Rode), Schirí (79. Larsson), Knauff – Marmúš, Šájbí (90+11. Hasebe) – Ekitiké (90+8. Nkounkou).
Náhradníci: Grahl – Chandler, Max, Smolčić.

RB Lipsko: Blaswich – Henrichs (90+1. Bitshiabu), Lukeba, Orbán (C), Klostermann – Seiwald, Haidara (90+1. Kampl) – Simons (90+12. Norbye), Elmas (74. Baumgartner) – Šeško (90+12. Jatta), Openda.
Náhradníci: Gulácsi, Zingerle – Raum, Poulsen.

Rozhodčí: Zwayer – Lupp, Achmüller

Diváci: 57 500