13.05.2024, 16:20 • Praha • Skupina A • Karel Jedlička

Tipsport: 16.2 9.56 1.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu 14:42 (9:17, 5:12, 0:13)
Vyloučení 5:2
Využití 0:1 (18:43:42)
Hokejisté Finska sice poprvé na turnaji inkasovali, když v závěru druhé třetiny neuhlídali z trestné lavice se vracejícího Krogdahla, ale to byla jen kosmetická vada na jejich hladkém vítězství. Již ve 31. minutě vedl favorit 4:0, když na hattrick proti Velké Británii navázal dvěma góly Kapanen a dvakrát se trefil rovněž Hyry. Oba v úvodní části prakticky stejným způsobem tečovali Kaskiho střely od modré čáry, Hyry pak udeřil hned v úvodu druhé třetiny a Kapanen skóroval do prázdné po hrubce norského brankáře. Norové několik nadějných brejků nedotáhli, ve třetí části se však nedostali ani k jediné střele a Finové po sérii šancí okolo 45. minuty už zápas jen v poklidu dohráli.

59:56

V úplném závěru se neujala po Granlundově zadovce ani Lehtonenova golfová rána.

59:45

Kaskiho střelu od modré tentokrát nikdo netečoval a končí ve výstroji norského brankáře.

59:03

Valtteri Puustinen si vyměnil kotouč s Kaskim, z levého kruhu pak pálí jen do Arntzenova betonu.

58:28

Vyloučení v týmu Norsko:
Stian Solberg – 2 min., držení.

57:51

Martin Rønnild našel skvělou křížnou přihrávkou Håvarda Salstena, jenže tomu se kotouč zamotal mezi bruslemi a tak to vypadá, že Säteri celou třetinu jen odstojí v bráně bez jediného zákroku.

56:54

Jormakka nabil pod sebe Määttovi, jenže obránce Detroitu práskl holí spíše o led. Kotouč nakonec doklouzakl pod Arntzena, který přerušuje hru a následuje poslední komerční přestávka.

55:59

Zakázané uvolnění Finů přesouvá hru před Säteriho.

55:40

Finové se už nikam neženou, šetří síly a zápas se dohrává víceméně z povinnosti.

53:41

Thoresen centroval od levého hrazení na Brandsegga-Nygårda, ani ten se však přes důrazné bílomodré zadáky nedostal do zakončení.

52:40

Ofsajd byl odpískán Jormakkovi.

51:59

Norsko je ve třetí třetině stále bez střely na bránu. Solberg vyslal do jízdy Steena, ale ten se neprosadil přes obránce jeden na jednoho.

50:11

Dnešní utkání sleduje 16 127 diváků. Přesně řečeno právě sledují program během další komerční přestávky.

50:01

A opět Björninen, tentokrát si počíhal u tyčky a dostal přesnou přihrávku, jenže z metru neměl kudy dostat kotouč za Arntzenův beton.

49:36

Björninenův tečovaný pokus rozvlnil ochrannou síť, pokračuje se vhazováním před norskou bránou.

49:06

Olli Määttä si nabruslil z rohu před bránu, na lepší zakončení mu však nezbyl prostor a jen trefuje beton nehnutého norského gólmana.

47:31

Finskou chybu v rozehrávce nepotrestal bekhendem z úhlu Berg-Paulsen.

1:4

Branky a nahrávky: 39. Krogdahl (Johannesen) – 7. Kapanen (Kaski), 18. Hyry (Kaski, Innala), 21. Hyry (Jääskä, Innala), 31. Kapanen (Oksanen)

Norsko: Arntzen (Haukeland) – Johannesen, Solberg, Engebråten, Krogdahl, Hansen, Kåsastul, Hurrød – Trettenes, E. Salsten, Thoresen (C) – T. Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – Steen, Vesterheim, Brandsegg-Nygård – H. Salsten, Rønnild, Martinsen.
Trenér: Johansson

Finsko: Säteri (Larmi) – Määttä, Lehtonen, Kaski, Vittasmäki, Saarijärvi, Riikola, Mattila – Helenius, Puustinen, Granlund (C) – Puljujärvi, Kapanen, Oksanen – Innala, Jääskä, Hyry – Jormakka, Mäenalanen, Pakarinen – Björninen.
Trenér: Jalonen

Rozhodčí: Holm (SWE), Hronský (SVK) – Hynek (CZE), Lundgren (SWE)

Diváci: 16 127

1:14 NOR 2 Engebråten, podrážení
5:29 NOR 2 Vikingstad, podrážení