konec (1:1, 0:4, 0:1)

08.05.2024, 01:00 • WinSport Arena, Calgary • Skupina B • Michal Farmačka

Tipsport: 20.7 19.1 1.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to vše, díky za pozornost a dobrou noc, nebo dobré ráno. (02:50:33)
Kanada si v druhé třetině pohlídala své vedení, které dokonce ještě navýšila. Bod zlomu byl asi tehdy, kdy Češi nevyužili za stavu 1:4 přesilovku pět na tři, která trvala přes minutu. Češi tak v semifinále turnaje vyzvou vítěze skupiny "A", kterými jsou Američané.

42:24

42:24 DUNN - 1:5

42:24

Kanada právě vstřelila branku!
JAMES DUNN a pátý kanadský gól v české brance. Dunn ujel se svým spoluhráčem celé české obraně, vzal to na sebe a proměnil.

42:01

Geierova střela šla mimo branku, když zkoušel střelecké štěstí z levé strany.

41:34

41:10

Další vyhozený kanadský puk.

40:39

Kanaďani jsou ve čtyřech.

40:09

Palátova střela z pravého kruhu končí jen na hrudi Kingsmilla.

39:33

Vyloučení v týmu Kanada:
McGregor – 2 min, sekání.

39:26

Nepřesnost české rozehrávky a zakázané uvolnění.

38:40

Halbert – 2 min, držení.

37:39

Ke střele se zase dostal Kubeš, ale kanadský blok nás hodně trápí.

35:41

Filip Veselý to udělal opět nádherně, ale Kingsmill si povyskočil a ramenem střelu z hodně ostrého úhlu vyrazil.

34:16

Kubešova rána je nepřesná.

33:55

Tak nakonec je to český offside.

33:01

Dunn nahazoval na Kudelu ze středního pásma, ale Kudelovy betony byly připraveny.

31:52

McGregor se dostával jeden na jednoho do útočného pásma, jeho střela trefila pravou tyčku branky Kudely.

31:01

Dlouhá a nepřesná rozehrávka Kanady končí na icingu.

30:37

Kanada se už žene kupředu.

30:01

Velmi svižný vstup Kanady do druhé třetiny přinesl dva góly za zády brankáře Kudely. Javorové listy potom celou třetinu kontrolovali s pukem na holích a Česku vůbec nic nedarovali. Čtvrtý kanadský gól už byl potom jen poslední hřebíček v této nepovedené třetině.

30:00

29:11

Cozzolino zablokoval přihrávku v útočném pásmu, lehce podržel a nahodil do útočného pásma tak, aby pozdržel čas.

28:03

Jacobs-Webb – 2 min, držení.

27:36

Geierovi se podařilo vybojovat puk a založit útočnou akci.

26:12

26:12 HICKEY - 1:4

26:12

Teď už to ale čtvrtý gól bude. Cozzolino našel před bráno úplně volného LIAMA HICKEYE a ten okamžitou střelou zvyšuje na rozdíl tří gólů.
Aisitence: Dominic Cozzolino, Auren Halbert

25:17

Rozhodčí nakonec gól Cozzolina neuznávají.

25:17

Puk projel pod Kudelovou levou rukou potom ,co do něj Cozzolino najel. Rozhodčí ho neuznávají.

25:10

Hickey ujížděl po levé straně, ale Hábl ho dobře vytlačil do rohu.

24:13

Kudela radši přikryl puk pod rukavici.

23:10

Hečko teď nahitoval Lavina na útočné modré čáře, k zisku puk to nevedlo.

22:19

Česku se nepodařilo dobře rozehrát, ale Cozzolinu se nepodařilo vystřelit.

21:32

Icing lvíčat.

21:10

Česku se podařilo dostat puk do středního pásma.

19:52

Hečkovi nevyšla klička na modré čáře a přichází o puk.

19:13

Zelinkova střela výrazně neohrozila Kingsmillovu branku.

15:54

15:54 DUNN - 1:3

15:54

Kanada využívá svou přesilovku. První střelu sice nejdříve Kudela vyrazil, ale na dorážku Dunna už nedosáhl.
Asistence: Dominic Cozzolino, Liam Hickey

15:25

Vyloučení v týmu Česko:
Žižlavský – 2 min, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

15:11

15:11 MCGREGOR - 1:2

15:11

Tak to bylo rychlé. Opět to je TYLER MCGREGOR, který si sjel před bránu a poslal puk do sítě.
Asistence: Liam Hickey, Auren Halbert

15:01

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. I přes to, že se do pěti minut prosadila Kanda, Česku se podařilo v poslední minutě vyrovnat. Uvidíme, co přinese druhá dvacetiminutovka.

15:00

14:33

14:33 VESELÝ - 1:1

14:33

Česko právě vstřelilo branku!
FILIP VESELÝ vystřelil jako z kanónu. Prohodil si puk pod sáněmi a střelou do vzdálenějšímu horního rohu vyrovnal utkání.

13:58

Kanadě se podařilo vyhodit tak dobře, že se icing pískat nebude.

13:12

Nepřesná rozehrávka českých borců a na puku je opět Kanada.

11:47

Střela až od modré čáry, ale šla nad branku z České hokejky.

09:30

09:08

Kanada opět vyhazuje.

08:22

Veselý se snažil obkroužit bránu a zakončit, ale nepodařilo se mu to.

07:48

Zelinkova střela k brance nedoputovala.

07:30

Cozzolino – 2 min, hrubost.

06:22

Čechům se sice podařilo vybojovat puk v obranné třetině, ale podařilo se puk pouze zavést.

06:04

05:40

Česku odklouzal puk až do svého pásma.

05:17

Oharovu střelu zneškodnil hostující brankář.

04:04

Hickey – 2 min, nedovolené bránění.

03:49

03:49 MCGREGOR - 0:1

03:49

Teď to Kanada sehrála velmi dobře. Před bránou zůstal úplně osamocen TYLER MCGREGOR a překonal Kudelu.
Asistence: Dominic Cozzolino, Zach Lavin

02:30

Kanadské nahození od modré čáry bylo zblokováno.

01:43

Kubešuvou střelu vyrazil kanadský brankář betonem.

01:27

Icing i na druhé straně.

00:50

Přihrávka před Českou bránou, ale nikdo si ji nenašel.

00:31

Vyhození Česka končí na zakázaném uvolnění.

00:09

Offside Česka.

00:01

Poslední zápas v základní skupině MS odehraje Česká reprezentace s Kanadou. Češi po vítězství nad Japonci mají semifinále jisté, a tak půjde o "přípravný zápas na semifinále." Závěrečná bitva v základní skupině taktéž určí, koho dostanou lvíčata do semifinále turnaje.

TABULKA SKUPINY B
1. KANADA 6 bodů
2. ČESKO 6 bodů
3. Itálie 0 bodů
4. Japonsko 0 bodů

Držme palce Českým hokejistům, úvodní buly padne ve středu 8. 5. 2024 v 1:30 ráno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:5

Branky a nahrávky: 15. Veselý – 4. McGregor (Cozzolino, Lavin), 16. McGregor (Hickey, Halbert), 16. Dunn (Cozzolino, Hickey), 26. Cozzolino, 27. Hickey (Cozzolino, Halbert), 43. Dunn

Česko: Kudela (Vápenka) – Ohar, Kubeš, Zelinka (C), Doležel – Geier, Hábl, Palát, Veselý, Žížlavský, Hečko (A), Novotný (A), Sedláček, Wágner
Trenér: Jakub Novotný

Kanada: Kingsmill (Watson) – Armstrong, Halbert, Lavin, Henry – Hickey (A), Cozzolino, McGregor (C), Kovacevich, Jacobs-Webb, Dunn, Boily, Dixon, Smith
Trenér: Russ Herrington

03:49 CAN 0:1 McGregor (Cozzolino, Lavin)
04:04 CAN 2 Hickey, nedovolené bránění
07:30 CAN 2 Cozzolino, hrubost
14:33 CZE 1:1 Veselý
15:11 CAN 1:2 McGregor (Hickey, Halbert)
15:25 CZE 2 Žižlavský, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
15:54 CAN 1:3 Dunn (Cozzolino, Hickey)
25:17 CAN 1:4 Cozzolino
25:17 CAN neuznaná branka
26:12 CAN 1:4 Hickey (Cozzolino, Halbert)
28:03 CAN 2 Jacobs-Webb, držení
38:40 CAN 2 Halbert, držení
39:33 CAN 2 McGregor, sekání
42:24 CAN 1:5 Dunn