Mistrovství světa - II. A Divize

Izrael – Chorvatsko

1:5

konec (1:3, 0:1, 0:1)

25.04.2024, 12:30 • Ledena dvorana Pionir, Beograd • 4. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 16.9 10.7 1.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na branku – 36:36 (13:15, 15:7, 8:14) (14:49:23)
Hokejisté Chorvatska vítězí nad Izraelem 5:1 a také po čtvrtém hracím dni turnaje zůstávají neporaženi. Na závěr turnaje si to rozdají o zlato a postup do Divize I. B s domácím Srbskem, což bude jistě třaskavý souboj.

Chorvaté si dnes do 7. minutě vytvořili dvoubrankový náskok. Ten dokázal Izrael trefou v oslabení snížit, ale 26 sekund před první přestávkou upravil pro změnu v početní výhodě na 3:1 Karlo Marinković, jenž se dnes střelecky prosadil dvakrát. Pak už si favorit utkání duel kontroloval a v každé třetině přidal ještě po jedné brance. Nejprve se radoval kapitán Domen Vedlin a ve 44. minutě uzavřel skóre Bruno Idžan.
Nejlepší hráči zápasu:
Maxim Kaljajev (ISR) – 31 zákroků
Bruno Idžan (CRO) – 1+1

59:58

Po nahrávce Daniela Levina se z pravé strany natlačil do koncovky Yann Raskin. Nikolić odolal závěrečné akci utkání.

59:43

Daniel Levin dostal přihrávku na pravý kruh, odkud z voleje vypálil. Branku však netrefil.

59:18

Opět vyhození Chorvatska. Nacházíme se v poslední minutě.

58:25

Chorvaté vyhráli buly a vyhodili. Ke hře bez brankáře Izraelci přeci jen nesáhli.

58:18

Izraelská lavička si vyžádala oddechový čas.

58:18

Vyloučení v týmu Chorvatsko:
Dominik Čanić – 2 min., podrážení.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Už se spíše dohrává.

57:06

Chorvaté nevyužili přesilovku 5 na 3 ani následnou klasickou početní výhodu. Izrael kompletní.

56:07

Izrael hraje ve čtyřech!

55:40

Mark Katić se nepohodl se spoluhráčem, který se mu postavil do cesty a Izraelci mohli vyrazit ve dvou na jednoho. Nesehráli to a trojice Chorvatů se pro změnu hnala na druhou stranu. Katić se ale rozhodl situaci pozdržet a raději rozehrát klasickou přesilovkovou šablonu.

55:05

A přesilovka 5 na 3 pro Chorvatsko! Dvě minuty za sekání pro Timura Galejeva.

54:06

Chorvatsko v plném počtu. Vylučuje se ale na druhé straně. Za sekání je potrestán Gleb Chvoles.

54:03

Ještě jeden zákrok Nikoliće v tomto oslabení. Chorvatský brankář zastavil puk po ráně od modré čáry.

53:33

Michael Levin nahrál doleva Danielovi. Ten posunul na osu pro Daniela Mazoura, jehož rána končí opět u Nikoliće.

53:19

Přesilovkovou souhru zakončil ranou od modré Michail Koževnikov. Nikolić tlumí kotouč ve výstroji. Chytá dobré utkání.

1:5

Branky a nahrávky: 14. Marsčjonok (Levin, Kozev) – 2. Marinković (Fran Završki), 7. Dobrić (Ivan Janković, B. Idžan), 20. Marinković (V. Idžan, Janković), 25. Vedlin (Dimitrijević, Katić), 44. B. Idžan (Vedlin)

Izrael: Kaljajev (Tichon) – Koževnikov (C), Turner, Kozev, Sigalov, Galejev, Ben Tov – M. Levin, Marsčjonok, D. Levin (A) – Spektor, Mazour (A), Chvoles – Raskin, Chubašvili, Kapulkin – Aharonovič.
Trenér: Jevgenij Koževnikov

Chorvatsko: Nikolić (Rosandić) – Katić, Vedlin (C), Dobrić, Vukadin, Brenčun (A), Cavlović, Filipović, Slovinać – Janković, V. Idžan (A), B. Idžan – Selitaj, Čanić, Bebek – Šimunković, Marinković, Završki – Dimitrijević, Kašparek.
Trenér: Enio Sacilotto

Rozhodčí: Kaczmarek (POL) – Fu (CHN), Mladenović (SRB)

Diváci: 20

01:45 CRO 0:1 Marinković (Fran Završki)
06:23 CRO 0:2 Dobrić (Ivan Janković, B. Idžan)
12:04 ISR 2 Koževnikov, vražení na hrazení
13:17 ISR 1:2 Marsčjonok (Levin, Kozev)
14:43 CRO 2 Brenčun, sekání
19:20 ISR 2 Koževnikov, hrubost
19:34 CRO 1:3 Marinković (V. Idžan, Janković)
24:10 CRO 1:4 Vedlin (Dimitrijević, Katić)
29:04 CRO 2 Čanić, hrubost
29:23 ISR 2 Marsčjonok, hákování
38:45 CRO 2 Vedlin, hrubost
ISR 2 Chvoles, hrubost
43:17 CRO 1:5 B. Idžan (Vedlin)
47:05 ISR 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká M. Levin
49:36 CRO 2 Nikolić, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Kašparek
52:06 CRO 2 Vedlin, vysoká hůl
54:06 ISR 2 Chvoles, sekání
55:05 ISR 2 Galejev, sekání
58:18 CRO 2 Čanić, podrážení