Španělská LaLiga

Girona FC – Cádiz CF

4:1

konec (2:0)

20.04.2024, 21:00 • Estadi Municipal de Montilivi, Girona • 32. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.41 4.99 8.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas je u konce a domácí favorit si připsal cenné tři body. Po přestávce se poměrně dlouho bojovalo a chyběl vzruch před brankami, pak se ale vše rozjelo. Hostující tým nezvládl v 66. minutě dokončit akci po centru z levé strany a tak přišel úder na opačné straně. V 71. minutě dostal na hranici ofsajdu přihrávku Artěm Dovbyk, tu zužitkoval a křížnou ranou upravil na tříbrankový rozdíl. Až poté se prosadili i hosté a v 81. minutě skóroval ve skluzu Gonzalo Escalante. Jenže prakticky z protiútoku se za vyběhnutého gólmana dostal Portu, hravě trefil prázdnou branku a jak se ukázalo, byl posledním úspěšným střelcem. Girona vyhrála vysoko 4:1 a je s 68 body na třetím místě. Cádizu patří 18. místo s 25 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:09:54)
Utkání sledovalo 12 665 diváků.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:14.

90+5

90+5

Faul Sobrina na Sávia, Girona rozehrává ještě jednu standardku od půlky.

90+4

Vysoký oblouček do vápna Girony, Gazzaniga byl na svém místě a lapil míč do rukavic.

90+3

Hraniční zákrok v pokutovém území Cádizu, rozhodčí už ale nechává hru plynout k závěru.

90+2

Lehký centr před Gazzanigu, ten vše jistil pohledem a nechal míč proskákat mimo hrací plochu.

90+1

Už je to en o Cádizu, domácí celek se snaží ubránit pokutové území.

90

Bude se přidávat pět minut.

90

Snížit mohl Ramos, když ve skluzu dosáhl na centr z levé strany, Gazzaniga však vytáhl pohotový reflex a míč vyrazil před sebe.

89

Hráči ve žlutém si užívají závěr na útočné polovině, před branku létá jeden centr za druhým.

88

Domácí gólman v poklidu rozehrává po zemi na svou obrannou řadu, ta si teď přihrává před vápnem.

87

Cádiz chce ještě alespoň snížit, tlačí se před Gazzanigu.

86

Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Toni Villa.

86

ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Pablo Torre.

86

Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Sergi Guardiola.

85

Na lavičce Girony se chystá ještě jedno střídání, čeká se na přerušení hry.

84

Domácí publikum už oslavuje stadionem obíhá mexická vlna.

4:1

konec (2:0)

Branky: 9. E. García (Sávio), 22. I. Martín (Gutiérrez), 71. Dovbyk (Gutiérrez), 82. Portu – 81. Escalante (Martí)

Karty:   42. Gutiérrez (GIR) – 31. Á. Fernández (CAD), 75. Chust (CAD)

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto (86. Torre), Y. Herrera (58. Solís), A. García (C), Gutiérrez (76. A. Martínez) – Sávio – Dovbyk (86. Villa), I. Martín (76. Portu).
Náhradníci: Carlos, Fuidias – V. Fernández, Juanpe, J. García, C. Garrido.

Trenér: Míchel Sánchez

Cádiz CF: Ledesma (C) – Carcelén, Ousou, Chust, Pires – Navarro (86. Guardiola), Alcaraz, Á. Fernández (46. Escalante), Alejo (70. Sobrino) – Jiménez (46. C. Ramos), Ma. Gómez (70. Martí).
Náhradníci: Gil – Fali, Mbaye, Samassékou, Ocampo, Meré, Zaldúa.

Trenér: Mauricio Pellegrino

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino