18.04.2024, 17:00 • Ice Skating Rink, Kuvajt • 2. kolo • Karel Jedlička

Vyloučení 12:20
Osobní tresty do konce utkání 6:6
Využití 2:1

*podle oficiálních statistik IIHF, které jsou na první pohled nižší než skutečnost (20:37:46)
Vyhecovaný přímý souboj o postup z nejnižší divize mistrovství světa končí zklamáním pro pořadatelský Kuvajt, který nestačil na Mongolsko poměrem 2:5, když celý zápas tahal co se týče skóre za kratší konec a své šance, kterých nebylo málo, neproměňoval. Mongolové mají kolo před koncem jistý posun do sedmé nejvyšší úrovně, tedy divize III B.
Zápas přinesl spousty střetů, faulů, trestů, přerušení a trval málokdy vídané 3 hodiny a 20 minut, přestože nedošlo na prodloužení!
Rozhodčí vyloučili na každé straně po šesti hráčích do konce utkání, z toho po čtyřech při hromadné bitce, která zápas na více než půl hodiny přerušila ve 48. minutě.

58:37

Abdurrazáq ad-Dáí neprostřelil z pravého kruhu Bátarchúa mezi betony. Mongolský brankář má kotouč ve výstroji a zastavuje hru.

57:50

Vyloučení v týmu Mongolsko:
Enchsuch Erdenetogtoch – 5 min. + OK, vražení na hrazení.

57:50

Sedmnáctiletý talent Činzolbó Mišigsüren dovezl puk jen za bránu a následně skončil tamtéž kuvajtský protiútok, ovšem to bylo vinou tvrdé srážky, po které rozhodčí Cairns přerušuje hru a bude vylučovat.

56:35

Elegantní sólo přes celé kluziště předvedl odchovanec Chanty-Mansijsku Drozděckich, zpoza brány nabil Zidarevićovi, ale ten byl příliš rozjetý a jen se od něj kotouč odrazil pod výstroj ležícího Sodbilega Bátarchúa.

56:08

Současné vyloučení:
Munchtulga Ganbátar – 2 min., podrážení.

Vyloučení v týmu Kuvajt:
Muhammad ad-Duajdž – 2 min., podrážení.

55:46

Hosté se snaží zápas v klidu dohrát a dlouze drží kotouč na svých holích.

54:10

Mongolští hokejisté směřují za postupem, teď jejich elán jen lehce přibrzdil odpískaný ofsajd.

52:33

Mongolové pronikli do rozhozené obrany, k odkryté levé tyči se snažil zasunout zpoza brány Enchtar, ovšem do dráhy puku padl ad-Duajdž a zabránil gólu.

52:32

50:16

Zidarević vysunul Drozděckicha, který se dostal až před bránu, ale o puk přišel a vyhýbal se skokem plavmo ležícímu Sodbilegu Bátarchúovi.

47:32

47:32 Činzolbó MIŠIGSÜREN - 5:2

47:32

Mongolsko právě vstřelilo branku!
A ztuhlé Kuvajťany srazil v přesilovce úspěšným sólovým průnikem po pravém křídle ČINZOLBÓ MIŠIGSÜREN. Přesně z kruhu pro vhazování ho zakončil na zadní tyč a zvyšuje na rozdíl tří branek. Bez asistence.

47:19

Střídání brankářů Mongolska:
vyloučený Bátarchú Bazarváni dohrál, do brány přichází Sodbileg Bátarchú.

47:19

Rozhodčí tedy vylučují do konce utkání po čtyřech hráčích na každé straně, navrch ještě musí další hráč Kuvajtu odsedět menší a k tomu ještě druhý pětiminutový trest pro al-Chašána.
Osobně jsem ještě neviděl, aby hokejista naráz obdržel menší, dva větší a dva osobní tresty...

47:19

Nyamdavá Urtnasan – 5 min. + OK, bitka,
Cerenbalžir Bátarchú – 5 min. + OK, bitka,
Bilgún Boldbátar – 5 min. + OK, bitka,
Bátarchú Bazarváni – 5 min. + OK, kopnutí.

Muhammad al-Maraqí – 5 min. + OK, bitka,
Džásim al-Awadhí – 5 min. + OK, bitka,
Abdulazíz al-Maraghí – 5 min. + OK, bitka,
Abdulazíz al-Chašán – 5 min. + OK, bitka.

47:19

Abdulazíz al-Chašán – 2 min. + 5 min. + OK, napadení, odpyká Duajdž ad-Dáí.

5:2

Branky a nahrávky: 2. Ider, 6. Undarmá (Gendunov), 31. Ider (Pürevdorž), 45. Gendunov (TS), 48. Mišigsüren – 8. A. ad-Dáí (Drozděckich, as-Sarráf), 43. Drozděckich (as-Sarráf)

Mongolsko: Bazarváni (48. S. Bátarchú) – Urtnasan, Pürevdorž, Erdenetogtoch, Erdenebat, Zorigt, Bátar – Gendunov, Namžil /C/, Mišigsüren – Ider, Cogtó, C. Bátarchú – Undarmá, Boldbátar, Daványam – Enchtur, Erdenežav, Ganbátar.
Trenér: Arslan

Kuvajt: Barvík (al-Umrán) – A. ad-Dáí, al-Awadhí, Chaláf, ad-Duajdž, al-Maraqí /C/, al-Fúdárí – as-Sarráf, B. Zidarević, Drozděckich – M. al-Adžmí, al-Chašán, al-Marí – al-Maragí, al-Asúsí, al-Maraghí – D. ad-Dáí, H. al-Adžmí, al-Chašram
Trenér: M. Zidarević

Rozhodčí: Cairns (NZL) – Chua (MYS), Tomasello (ITA)