17.04.2024, 04:57 • Grandstand, Acapulco (MEX) • 1. kolo • Michal Břuchanský

Brouwerova obezřetnost měla za následek velmi bojácnou výměnu. Na jejím konci ale mohl slavit, protože si Palán neodpustil nevynucenou chybu z bekhendu.

Přímým bodem Palán snižuje na rozdíl jediného gemu!

5:3

Jednoznačně nejhorší gem Brouwera končí už několikátým forhendem do sítě. Palán zůstává ve hře!

5:2

Další nehratelná bomba z Palánova prvního servisu. Brouwer si bude muset zápas sám dopodávat.

5:1

Trochu komplikovaný gem z pohledu nizozemského tenisty končí esem a vedením 5:1. Obrat zápasu by se teď rovnal malému zázraku.

4:1

Díky returnu pod nohy mohl Brouwer přejít do ofenzivy. S intenzitou forhendu to ale přehnal a Palán si konečně připisuje první gem ve druhé sadě.

4:0

Po křížném bekhendu Palána a protiútoku Brouwera po lajně se hra na chvíli uklidnila. Palán o několik úderů později nasměroval forhend do deblového území.

3:0

Brouwerovi naopak vychází téměř vše! Nyní postavil raketu do dráhy diagonálního prvního servisu a vyklouzli z toho vítězný forhend po lajně.

2:0

Další přímý bod do bekhendu. Palán v těchto minutách není Brouwerovi rovnocenným soupeřem.

1:0

Je tu další brejk pro Nizozemce. Palán byl prohozen forhendem poté, co se hned po servisu vydal k síti.

6:1

Gijs Brouwer uzavřel první set přímým bodem a čistou hrou. Český kvalifikant jasně prohrál, byť se na příjmu třikrát dostal na shodu.

5:1

Podruhé se Palánovi stalo, že mu páska srazila útočný forhend do autu. Brouwer je blízko zisku první sady.

4:1

Krátkou dominanci na forhendu tentokrát Brouwer přetavil ve vítěznou smeč a vedení 4:1.

3:1

Bekhendem po lajně Palán neuspěl, přičemž další úder mu ani neprošel přes pásku. Brouwer vede 3:1.

2:1

Diagonála z Palánova bekhendového returnu šla hodně mimo kurt. Po třech gemech je skóre bez brejku.

1:1

Ani Palán nečekal dlouho na své první eso. První vystoupení na podání nemohlo být lepší.

1:0

Od stavu 15:40 Brouwer dominoval na servisu a otočil zahajovací gem do vítězného konce.