HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec

3:4

konec (0:0, 1:3, 2:1) Stav série: 2:1

13.04.2024, 17:00 • Winning Group Arena • Finále • Caroline Elizabeth Zalud

Ve třetí periodě se podařilo Kometě stav snížit a následně zásluhou Jindřicha Habermanna také necelé dvě minuty před koncem srovnat. Jen půl minutu před koncem se však trefil Robin Gerych a Třinci tak patří první vítězství v sérii. (19:13:22)

59:22 5/5

Třinec právě vstřelil branku!
Autorem branky je ROBIN GERYCH, který ještě utkání dramatizuje a posílá Oceláře opět do vedení. Asistence: Tomáš Šilar.
Gerych R., Šilar T., Volas P., Kurbaka V., Šutý P.
Svoboda D., Ulbricht P., Boltvan A., Otava R., Bárta De.

58:51 6/4

Kometa právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Jen chvíli před koncem našel dobře František Němec JINDŘICHA HABERMANNA, který doklepl kotouč za Krále. Asistence: František Němec a Jan Ekrt.
Habermann J., Němec F., Ekrt J., Veselský A., Moravec D., Rakus R.
Buják D., Horváth A., Cedzo A., Ramik M.

58:15

Domácí se usadili v útočném pásmu, přičemž Denis Svoboda pálil z první. Kotouč ale skončil pouze v ochranné síti.

57:54

Kometa zkouší hru bez brankáře.

57:39

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Adam Ošmera – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

56:56

Domácím se i nadále snaží držet pásmo a nebezpečnou ránu na brankáře vyslal Denis Svoboda.

56:42

Ekrt byl nyní v dobré palebné pozici, vše však nakonec vyústilo k zakázanému uvolnění hostů.

56:04

Kometa se rychle vrátila před Krále.

55:08

Třinci se podařilo usídlit před Kavanem, jehož zaměstnává drobnou prací.

54:48

Brňané vyhráli vhazování a opět začínají útočit.

53:56

Kometa nepouští Třinec ke kotouči a se před Kavana skoro nedostává.

Dnešní utkání sleduje 3228 diváků.

52:35

Kometa stále kombinuje a snaží se kotouč protlačit do sítě.

51:39

David Moravec zkusil Krále překonat od modré čáry. To se nepodařilo, hraje se ale před třineckým brankářem dál.

51:04

Třinci se na chvíli podařilo držet hru ve středním pásmu, následně ale musel své umění ukázat Král.

50:51

Ofsajd domácích.

50:02

Domácí žene dále motivace srovnání skóre a neopouští útočnou třetinu.

3:4

Branky a nahrávky: 39. Ekrt, 50. K. Horváth (Veselský, Zembol), 59. Habermann (F. Němec, Ekrt) – 30. Cedzo (Šutý, Haas), 31. M. Pospíšil (Cedzo, Kurbaka), 32. Mikula (Buják, Rybnikár), 60. Gerych (Šilar)

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – D. Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, F. Němec, Ulbricht (A), Zubíček, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – Zembol, Halačka, De. Bárta.
Trenér: Karel Beran

HC Oceláři Třinec: J. Král (Skácel) – Ošmera, D. Holub, Volas, Kurbaka, Buják, A. Horváth, M. Pospíšil – Cedzo, Holinka (A), Spěváček – Gerych, Šilar (A), Šutý (C) – Kozlík, Haas, Ramik – Pánek, Rybnikár, Mikula.
Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Sýkora, Micka – Polák, Maňák

Diváci: 3228

24:06 TRI 2 Kozlík, sekání
28:02 KOM 2 Veselský, sekání
29:26 TRI 0:1 Cedzo (Šutý, Haas)
30:43 TRI 0:2 M. Pospíšil (Cedzo, Kurbaka)
31:08 TRI 0:3 Mikula (Buják, Rybnikár)
38:52 KOM 1:3 Ekrt
49:16 KOM 2:3 K. Horváth (Veselský, Zembol)
57:39 TRI 2 Ošmera, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
58:51 KOM 3:3 Habermann (F. Němec, Ekrt)
59:22 TRI 3:4 Gerych (Šilar)