konec (3:0, 1:0, 1:0)

07.04.2024, 21:00 • Adirondack Bank Center, Utica • Skupina A • Matěj Kourek

Tipsport: 1.07 11.7 23.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji všem za sledování onlajnu. Dobrou noc. (23:33:00)
Zápas je u konce. Kanada zvítězila jednoznačně 5:0 a odnáší si další 3 body do tabulky v základní skupině mistrovství světa. Češky tak po vítězství nad Fisnkem nedokázaly v zámořském dvojboji ani jednou skórovat a budou chtít určitě zmobilizovat své síly na Švýcarsko.

Do vedení dostala Kanadu ve třetí minutě Dannielle Serdachnyová, které nahrávala na gól Kristin O'Neillová, jež vstřelila zbylé dvě branky v první periodě. Ve druhé třetině zvýšila skóre Renata Fastová a ve třetí části potvrdila kanadskou dominanci krásnou individuální akcí Laura Staceyová. Češky první dvě třetiny jednoznačně strádaly. Důvodem mohla být jejich nedisciplinovanost, jelikož byly často vylučované. Lvice se ale v závěrečné periodě probraly a vypadalo to, že by přece jen mohly čestný gól vstřelit. To se nakonec nepovedlo, a tak prohrály s Javorovými listy 5:0.
Nejlepší hráčka kanadského týmu: Kristin O'Neillová.
Nejlepší hráčka českého týmu: Tereza Vanišová.

59:35

Vypadá to, že ne. Kanaďanky drží kotouč ve vlastní útočné třetině a kontrolují další vítězství ve skupině.

59:00

Poslední minuta utkání! Dokáže se Česko prosadit?

58:00

Vanišová vyslala pěknou křížnou přihrávku, ale byla příliš dlouhá.

56:40

Češky by mohly konečně skórovat. Přichází přesilovka pro lvice.

56:40

Vyloučení v týmu Kanada:
Jocelyne Larocqueová – 2 min., nedovolené bránění.

56:25

Znovu se hraje divočejší hokej ze strany na stranu.

54:49

Hymlárová dostala dobrou průnikovou přihrávku. Bohužel pro ni ji soupeřka dojela a zablokovala její pokus.

51:51

Češky vytvořily tlak na Desbiensovou. Místo puku ale v brance skončila jen kanadská brankářka.

50:04

Další zákrok české brankářky, tentokrát proti Fillierové.

49:30

Turnbullová vystřelila po nahrávce zpoza brány, ale pro Peslarovu byl její pokus pouhou lahůdkou.

47:40

Goslingová vypálila zleva a Peslarové vypadl puk, ale Kanaďanky její zaváhání nepotrestaly.

45:44

45:44 Laura STACEYOVÁ - 5:0

45:44

Kanada právě vstřelila branku!
A odbila nám pátá! Kanaďanky zvyšují své vedení. LAURA STACEYOVÁ.se fantasticky protáhla z rohu až před bránu a nádhernou individuální akcí překonala bezmocnou Peslarovou. Asistence: Jocelyne Larocqueová.

44:29

Nyní se hraje více nahoru, dolů a duel se nám začíná lehce vyrovnávat.

5:0

Branky a nahrávky: 3. Serdachnyová (O'Neillová), 9. O'Neillová (Nurseová), 18. O'Neillová, 25. Fastová (Rattrayová, Nurseová), 46. Staceyová (Larocqueová)

Kanada: Desbiensová (Campbellová) – Larocqueová, Fastová, Sheltonová, Ambroseová, Bellová, N. Goslingová, Bourbonnaisová – Fillierová, Jennerová (A), Poulinová (C) – Nurseová, Spoonerová, Maltaisová – Staceyová, Clarková, Turnbullová (A) – O'Neillová, J. Goslingová, Serdachnyová – Rattrayová.
Trenér: Troy Ryan

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová (C), Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křízová (A), Hymlárová, Vanišová – Šapovalivová, Pejzlová (A), Mlýnková – Kalová, Přibylová, Neubauerová – Čabelová, Pištěková, Plosová.
Trenér: Carla Macleodová

Rozhodčí: Doyleová, Hillerová (obě USA) – Bucknerová (USA), Cheyrouxová (FRA)