konec (1:0, 2:0, 1:1) Stav série: 3:2

26.03.2024, 17:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Semifinále • Filip Hulín

Tipsport: 2.45 4.1 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Odsud z Kalich Areny je to vše a u dalších přenosů na shledanou. (19:56:07)
Je konec! Stadion vyhrává pátý zápas semifinálové série a má tak dvě šance na postup do finále! Kališníci za výhrou vykročili už v první polovině zápasu, kdy se trefil Tůma a dvakrát Costa. Berani sice v úvodu závěrečné dvacetiminutovky snížili, ale všechny jejich šance zhatil pět minut před koncem Sihvonen.

58:13

Domácím už stačí pouze vyhazovat do středního pásma.

57:50

Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se tak bude po levici Cichoně. Zlín to zatím ani nezkouší v šesti.

56:32

Sedlákova střela se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku, ale domácí obránci puk rychle odklidili do bezpečí.

55:29

Velká šance Zlína! Sedláček se dostal k dorážce na hranici brankoviště, ale Cichoň zapsal další skvělý zákrok.

55:08

55:08 Riku SIHVONEN - 4:1

55:08 5/5

Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion dává čtvrtý gól a je velmi blízko k výhře! Jícha našel před brankou úplně volného RIKU SIHVONENA, který střelou pod horní tyč překonal Hufa. Asistence: Josef Jícha a Jakub Tůma.
Sihvonen R., Jícha J., Tůma J., Kordule P., Benda V.
Salonen A., Holík P., Paukku J., Riedl V., Šlahař J.

54:51

Šlahař tečoval nahození od modré a Cichoň měl velké štěstí, že ho puk trefil.

54:20

Sihvonenovu střelu přes obránce vyrazil Huf.

53:38

Vitouch se mohl dostat do úniku, ale přihrávka od Jíchy byla příliš dlouhá.

52:43

Plosovi ve skvělé pozici mezi kruhy ujel puk.

52:16

Cichoň skočil po odraženém puku od zadního mantinelu a přerušil hru.

51:04

Kindl chtěl objet celé útočného pásmo, ale puk mu ujel do středního pásma. Následně vystřelil Sedlák, jehož pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

50:48

Ofsajd zastavuje akci Beranů.
Dnešní utkání sleduje vyprodaná Kalich Arena, tedy 1750 diváků.

48:43

Po křižné nahrávce vystřelil z pravého kruhu Kindl a Cichoň předvedl skvělý zákrok betonem.

47:54

Hned po vhazování vystřelil Sedlák, který těsně minul branku.

47:30

Druhé zakázané uvolnění Stadionu v krátké době vrací hru před Cichoně.

46:04

Krutil u mantinelu nedosáhl na puk a vstříc domácí brance vyrazil Sedláček, který byl v samostatném úniku stíhán a zakončit nedokázal.

45:47

Gago u mantinelu podrazil Svobodu a jde si na dvě minuty odpočinout.

45:22

Do dobré příležitosti se na pravém kruhu dostal Sedláček, jehož střelu vyrazil Cichoň ramenem.

43:56

Sihvonen se probíjel do útočného pásma, ale rychle byl zastaven a zbaven puku.

42:13

42:13 Stanislav SADOVIKOV - 3:1

42:13 5/5

Zlín právě vstřelil branku! Berani snižují na rozdíl dvou branek! Po střele od modré vznikl na brankovišti obrovský závar a nikdo nevěděl, kde je puk. Nakonec se nejrychleji zorientoval STANISLAV SADOVIKOV, který puk poslal do prázdné branky. Bez asistence.
Sedláček P., Sadovikov S., Köhler B., Čáp Z., Warg S.
Benda V., Husák P., Hrabík O., Žmola J., Ton P.

42:05

Salonenovu střelu od pravého mantinelu udržel Cichoň ve výstroji.

41:08

40:44

Stadion má stále k dispozici přesilovku. Korkiakoski vystřelil z pravého kruhu a Huf puk vytěsnil.

40:01

Po druhé třetině mohou být stále spokojenější domácí, kteří přidali dvě branky a vedou třígólovým rozdílem. Oba góly Stadionu ve druhé dvacetiminutovce vstřelil litoměřický klokan Kale Costa, který nejprve ve 24. minutě našel skulinku u bližší tyče a ve 27. minutě po krásné individuální akci zvýšil na 3:0.

40:00

39:55

Akci domácích zastavuje ofsajd.

39:08

Paukku před brankou srazil k zemi protihráče a je vyloučen za krosček.

38:30

Cichoň ukryl v lapačce nahození ze středního pásma a přerušil hru.

37:06

Z vrcholu pravého kruhu to zkusil Čáp, ale střela byla zblokovaná.

36:39

Další obětavý zákrok domácích. Svoboda vložil hokejku do přihrávky a vyhnal Berany až za vlastní branku.

35:56

Jícha zblokoval střelu Salmia od modré a vyhazuje.

35:25

Žmola u mantinelu podrazil protihráče a je vyloučen za podrážení.

35:08

Korkiakoski sice vystihl rozehrávku Zlína, ale neměl dostatečnou rychlost a puk pouze odevzdal.

34:07

Gago dostal pěknou přihrávku na levý kruh, ale střela se mu příliš nepovedla a sotva dojela k Cichoňovi, který přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

32:28

Po střele Tůmy Huf dlouho nevěděl kde má puk, který se nacházel u jeho levé tyče, ale žádný z domácích hráčů se k němu nedostal.

30:57

Od pravého mantinelu zkusil Hufa překvapit Benda, avšak neúspěšně.

29:02

Kordule nabízel puk před branku na Costu, který letící puk nedokázal usměrnit do branky.

27:16

Po krátké výměně názoru před domácí brankou jsou vyloučeni Kuťák a Sedlák za hrubost.

26:42

26:42 Kale COSTA - 3:0

26:42 5/5

Litoměřice právě vstřelily branku! Kališníci dávají třetí gól a Kalich Arena bouří! KALE COSTA si sjel mezi kruhy a krásnou střelou přes obránce k levé tyči překonal Daniela Hufa. Asistence: Vítek Benda.
Costa K., Benda V., Jícha J., Kordule P., Krutil M.
Kindl D., Salonen A., Sedlák Z., Novák M., Riedl V.

26:13

Salmiovu střelu z levého kruhu zblokoval Benda.

25:10

Pavlák nepříjemně zblokoval střelu a ve velkých bolestech odjel střídat, domácí tak chvíli byli pouze ve čtyřech v obranném pásmu. Warg si povyjel na pravý kruh, ale Cichoň si puk našel a zasáhl lapačkou.

23:50

Zlín mohl rychle snížit! Kindl vystřelil v přečíslení a Cichoň puk vyrazil betonem.

23:36

23:36 Kale COSTA - 2:0

23:36 5/5

Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion jde v úvodu druhé třetiny do vedení o dva góly! Kordule našel na hranici brankoviště KALEA COSTU, který z velkého úhlu našel skulinku na bližší tyči. Asistence: Pavel Kordule.
Costa K., Kordule P., Tůma J., Jícha J., Pavlák D.
Suhrada J., Novotný M., Salmio M., Paukku J., Kindl D.

23:16

Hra na ledě se přiostřila a jeden hit střídá druhý.

21:58

Od modré vystřelil Benda a Huf v poklidu zakročil lapačkou.

21:29

Plos v situaci dva na dva chtěl přihrát křižně, ale žádný z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.

20:01

Po první třetině mohou být spokojenější domácí, kteří po premiérové brance Jakuba Tůmy v seniorském hokeji vedou 1:0. Celkově se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Domácí mohli ve 12. minutě odskočit na dvougólový rozdíl, ale Huf se vytáhl proti Costovi. Zlín kousal hlavně v závěru třetiny, když měl k dispozici přesilovou hru.

20:00

19:24

Litoměřická útočná trojka Jícha, Costa, Kordule si dlouho vyměňovala puk v útočném pásmu, ale žádná střela nepřišla.

17:42

Černohorský udělal obrovskou chybu za vlastní brankou a k puku se dostal na modré Riedl, jehož tečovaná střela prolétla těsně vedle.

17:03

Svoboda si vybruslil mezi kruhy a pěkně vystřelil přes obránce, avšak Huf zapsal další skvělý zákrok.

14:58

Holík dostal skvěle nabito na pravý kruh a Cichoň puk vyrazil.

14:31

Cichoň zastavil hostující nahození za brankou a Stadion se osvobozuje alespoň do středního pásma.

13:56

Stadion vyhazuje a celá čtyřka odchází střídat. Následuje ofsajd Zlína.

13:16

Ton před brankou zatáhl za záchrannou brzdu a je vyloučen za sekání.

12:29

Stadion je nadále aktivní. Pavlákovu střelu od modré vyrazil hostující brankář do rohu.

12:03

Černohorského nahození ukryl Huf ve své výstroji.

11:12

Velká šance domácích! Kordule si dojel vlastní střelu a zpoza branky našel před brankou úplně volného Costu, jehož střelu fantasticky vyrazil Huf.

09:48

Paukku se dostal do přečíslení ve kterém to vzal na sebe, ale skvělý blok předvedl Jebavý.

09:04

Plos dostal pěknou přihrávku na vrchol pravého kruhu a jeho přízemní střela proletěla těsně vedle levé tyče.

08:09

Navrátilec do hostující sestavy Šlahař vystřelil z levého kruhu, avšak Cichoň puk vyrazil.

06:31

06:31 Jakub TŮMA - 1:0

06:31 5/5

Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion jde do vedení! JAKUB TŮMA vystřelil z vrcholu pravého kruhu a puk díky dobré cloně před brankou skončil až v síti. Asistence: Markus Korkiakoski.
Tůma J., Korkiakoski M., Sihvonen R., Jebavý J., Plos L.
Riedl V., Novák M., Kindl D., Sedlák Z., Salonen A.

06:05

Pokus Husáka od modré zblokovalo klubko hráčů před brankou.

05:19

Jícha projel celé hřiště a vystřelil z levého kruhu, Huf puk udržel a přerušil hru.

05:05

Salonen vystřelil od modré a jeden z jeho spoluhráčů se dostal k dorážce, ale puk prošel těsně vedle levé tyče.

02:53

Costa se prodral k puku mezi kruhy a Huf měl co dělat, aby puk vyrazil.

02:24

Pavlák poslal puk na zakázané uvolnění a hra se tak vrací do obranného pásma Stadionu.

01:35

První střelu na branku vyslal od modré Zbořil a Cichoň puk viděl a ukryl v lapačce.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Benda, Krutil, Husák (A), Černohorský, Pavlák – Kordule, Jícha (A), Costa – M. Vitouch, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Žmola, Ton.
Trenér: Miroslav Přerost

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Gago, Süss – Novák, Kindl, Z. Sedlák – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C).
Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Zídek, Maňák.
SF3: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 40:15 Salmio (Paukku, Salonen) – 32:38 Kuťák (Svoboda) 37:40 Plos, 41:05 Plos (Sihvonen), 54:58 Kuťák (Svoboda), 56:45 Kuťák (Svoboda, Vitouch).

SF4: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 3:2pp (2:0, 0:0, 0:2–1:0)

Branky a nahrávky: 03:58 Gago (Lang), 06:46 Salmio (Novák, Sedlák), 71:23 Sadovikov (Köhler) – 41:13 Kuťák (Svoboda, Vitouch), 59:57 Kuťák (Sihvonen, Tůma)
Rozhodujícím faktorem v této sérii mohou být přesilovky a ani jednomu z týmů se v nich příliš nedaří. Stadion má využití početních výhod pouze 14,29 % a Zlín 18,52 %. Oba celky netráví na trestné lavici příliš času a v této statistice jsou na tom podobně.
Na straně Beranů zatím nejvíce boduje dvojice Mikko Salmio a Martin Novák, oba shodně zaznamenali osm bodů. Finský útočník už sedm gólů. Jedničkou Zlína je Daniel Huf, jehož úspěšnost činí 92,73 %.
Nejlepším brankářem play-off je nadále litoměřický Oldřich Cichoň, jehož úspěšnost je nad 94 % a průměr obdržených branek 1,88. Fantastickou formu chytl Filip Kuťák, který v posledních dvou zápasech nasázel pět branek a celkově v sérii se Zlínem už šest.
Úvod čtvrtého zápasu série se Stadionu příliš nevydařil a už po sedmi minutách prohrával 0:2. Litoměřičtí však nesložili zbraně a po bezbrankové druhé třetině se odhodlali ke zdramatizování zápasu. Nejprve se ve 42. minutě prosadil Filip Kuťák a pouhé tři vteřiny před sirénou se stejný hráč prosadil znovu a poslal utkání do prodloužení ve kterém byli úspěšnější domácí.
I po čtyřech zápasech semifinálové série je stav vyrovnaný. Stadion vyhrál první a třetí zápas, Berani druhý a čtvrtý. První zápas ve Zlíně kališníci opanovali, když po druhé třetině vedli o dvě branky. Zlín sice v úvodu třetí dvacetiminutovky snížil, ale kališníci rychle odpověděli, a nakonec si došli pro výhru 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:1

Branky a nahrávky: 7. Tůma (Korkiakoski), 24. Costa (Kordule), 27. Costa (Benda), 56. Sihvonen (Jícha, Tůma) – 43. Sadovikov

Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Zídek, Maňák