20.03.2024, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.45 5.13 6.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 32 – 25 | Přesilová hra: 1/5 – 0/3 | Trestné minuty: 11 – 15

Calvin Pickard (EDM) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 63:18
Samuel Montembeault (MTL) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6 %, odchytal 63:13

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 19:27

1. Leon Draisaitl (EDM) 1+0
2. Mattias Ekholm (EDM) 0+2
3. Nick Suzuki (MTL) 1+0 (04:52:17)
Montreal ve třetí třetině dokázal stáhnout dvoubrankovou ztrátu na Edmonton, pak ale půl minuty před koncem fauloval Armia Henriqua, jemuž způsobil krvavé zranění a zamířil na čtyři minuty pykat. Edmonton si přenesl přesilovku do prodloužení a v podstatě těsně před vypršením Armiova trestu nakonec dokázal Leon Draisaitl dlouhou početní převahu využít. Domácí vyhráli 3:2 po prodloužení.

63:18

63:18 Leon DRAISAITL - 3:2

63:18 4/3

Edmonton právě vstřelil branku!
Když už to vypadalo, že by se Montreal mohl ubránit dlouhému čtyřminutovému oslabení, tak přišla rána LEONA DRAISAITLA z pravého kruhu a Montembeault, byť si na puk "sáhl" betonem, tak kapituluje. Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.
Bouchard E., Nurse D., Draisaitl L., McDavid C.
Suzuki N., Kovacevic J., Savard D.

62:54

Kane to zkusil z levého kruhu na vzdálenější tyč, brankář Montrealu puk sráží lapačkou mimo.

62:26

Byť trochu kostrbatě, tak domácí vykombinovali vyloženou pozici pro Hymana, kterého ale Montembeault vychytal! Hra pokračuje.

61:49

Zblokovaná Bouchardova střela se odráží mimo pásmo Montrealu.

61:23

McDavidovu ránu z levého kruhu dokázal Montembeault vyrazit a Suzuki posléze vyváží puk do neutrální zóny.

60:58

Montembeault přerušuje hru, udržel puk u sebe a nepovolil Nugentovi-Hopkinsovi dorážet.

60:33

Evans vystihl přihrávku soupeře a odrazil puk do středního pásma.

60:01

Edmonton bude v prodloužení hrát přesilovku čtyři na tři.

60:00

59:58

Nugent-Hopkins se přiblížil k brance z levé strany, jeho bekhendovou střelu ještě dorážel Hyman. Montembeault krušné chvíle ustál.

59:32

Podle rozhodčích ale Armia způsobil srážku s Kanem sám a tudíž mohl zabránit i faulu na Henriqua. Čtyřminutový trest platí!

59:32

Rozhodčí jdou k videu, Armiovi hrozí čtyři minuty, protože Henrique krvácí. Je tam ovšem jedno podstatné ALE. Armia trefil Henriqua po střetu s Kanem, kdy nemohl svůj pohyb dobře kontrolovat.

59:32

Hra je přerušena, Henrique byl trefen hokejkou do obličeje.

3:2

Branky a nahrávky: 10. McDavid (Ekholm), 35. Henrique (Ekholm, Bouchard), 64. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 41. Suzuki (Slafkovský, Savard), 45. Guhle (J. Evans, Harris)

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Nurse, Stecher, Ekholm, Bouchard, Kulak, Ceci – E. Kane, McDavid (C), Hyman – R. McLeod, Draisaitl (A), Foegele – Nugent-Hopkins (A), Henrique, Ryan – Janmark, Carrick, Perry.
Trenér: Kris Knoblauch

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Matheson (A), Guhle, Xhekaj, Savard, Harris, Kovacevic – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – J. Roy, Newhook, Armia – Gallagher (A), J. Evans, Jos. Anderson – Pezzetta, White, Harvey-Pinard.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Brenk, Nicholson – Apperson, Toomey

Diváci: 18347

02:29 EDM 5 Carrick, bitka