02.03.2024, 16:00 • The City Ground, Nottingham • 27. kolo • Matěj Skula

Tipsport: 5.35 4.61 1.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou. (18:16:30)
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:20. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:12.
Svěřenci Jürgena Kloppa se tak pozitivně naladili na čtvrteční zápas Evropské ligy s pražskou Spartou, který se odehraje v Praze.
Zápas 27. kola mezi domácím Nottinghamem Forest a hosty z Liverpoolu končí příznivěji pro vedoucí tým tabulky celé Premier League, který vítězí 1:0.
V prvním poločase byl asi lepší Liverpool, ale většinu příležitostí si přeci jen vypracovali domácí, avšak bývalý útočník hostů Origi či Anthony Elanga brankáře Kellehera nepřekonali. Naopak na druhé straně měl velkou šanci poražené střele Clarka Luis Díaz, ale kvůli dobrému obrannému zákroku Murilla nakonec pálil nad.
Do druhé půle vstoupil lépe Forest, ale přibližně od 50. minuty byl aktivnější znovu Liverpool. V 66. minutě nicméně mohl vstřelit první gól duelu domácí Elanga, který dostal skvělou přihrávku, ale zakončil jen těsně vedle vzdálenější tyče. Své šance měl i Liverpool, jako třeba střely Núñeze či Díaze, ale ty za záda gólmana Selse neprošly. V páté nastavené minutě pak po rohu podržel domácí tým brankář Sels, který zaregoval i na teč od vlastního obránce. Reds ale nakonec neodjedou s remízou, neboť v deváté nastavené minutě si naskočil na Mac Allisterův centr Darwin Núñez a vystřelil Liverpoolu výhru 1:0.

90+11

90+11

Žlutou kartu ještě viděl mimo hřiště stoper Nottinghamu Felipe.

90+10

I když se hraje nad rámec nastavených minut, sudí ještě dává Nottinghamu šanci.

90+9

Liverpool právě vstřelil branku!
Neskutečné, Liverpool se přeci jen dočkal! Centr z rohu obrana domácích odvrátila, hosté ale zůstali u míče. Následný přesný centr od Alexise Mac Allistera jen lehce tečoval DARWIN NÚŇEZ, brankář Sels toho moc udělat nemohl. Uruguayský útočník střílí velmi důležitou branku – 0:1.

90+9

Rohový kop pro Liverpool, asi poslední šance v zápase.

90+8

Teď už to ale pro domácí vypadá docela dobře, neboť Tsimikasův centr přeletěl všechny hlavičkáře Liverpoolu.

90+8

Liverpool je znovu na útočné polovině, Nottingham ještě musí bránit remízu.

90+7

Po rozehrání rohu skončil na zemi Ibrahima Konaté, sudí Tierney píská. Při jednom ze soubojů tam ještě upadl jeden z domácích hráčů, penalta se ale kopat nebude.

90+6

Callum Hudson-Odoi velmi dobře povedl míč a poté jej přihrál na Gibbse-Whitea, jehož pokus na poslední chvíli ztečoval na roh van Dijk.

90+6

Gomezovi se nákop nepovedl, hostující obranu může potrápit zase útok Forestu.

90+5

Na Tsimikasův roh si naskočil Darwin Núñez, který svou hlavičku otřel o Murilla, brankář Sels ale dokázal zareagovat i na tuto teč a vytáhl parádní zákrok!

90+4

Další Tsimikasovu pobídku zblokoval Neco Williams znovu na roh.

90+3

A po odvráceném rohovém kopu vidí za faul a zakopnutí míče žlutou kartu i Danilo.

90+3

Morgan Gibbs-White dostává žlutou kartu za zdržování.

90+3

Na druhé straně vybojoval důležitý rohový kop Taiwo Awoniyi, obrana Nottinghamu si může oddechnout.