Anglická Premier League

Everton FC – West Ham United

1:3

konec (0:0)

02.03.2024, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • 27. kolo • Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

Tipsport: 2.16 3.55 3.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro dnešek je to vše, přeji hezký zbytek víkendu a budu se těšit někdy příště u dalších přenosů z anglické Premier League. (18:06:09)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 22:12. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:6.
Krutý výsledek pro domácí Everton, který v prvním poločase nejprve neproměnil penaltu. Beta vychytal Aréola. Po změně stran právě Beto skóroval z další šance, ale West Ham takřka ihned odpověděl skrze Zoumu. Dlouho pak sahali domácí po dalším gólu, ale hosty držel výborný Aréola. A pak přišly velké momenty Tomáše Součka. Ten nejprve na vlastní brankové čáře zachránil v té době nerozhodné skóre 1:1, aby v nastaveném čase nádherným gólem rozhodl o výhře kladivářů. Tu ještě v úplné koncovce zpečetil třetím gólem Álvarez.

90+9

90+9

Už se hraje 9 minut přes čas. Domácí ještě rozehrávali rohový kop, ale branku West Hamu z něj nedokázali ohrozit.

90+6

Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Emerson Palmieri, přichází Angelo Ogbonna,
ze hřiště odchází Mohammed Kudus, přichází Ben Johnson.

90+5

West Ham právě vstřelil branku!
A navíc z protiútoku definitivně rozhodují o dělbě bodů. Rychlý brejk zakončoval po přihrávce Bowena EDSON ÁLVAREZ, který se zachoval jako nekompromisní kanonýr, jen lehce dloubl balon přes padajícího Pickforda a mohl slavit – 1:3. Asistence: Jarrod Bowen.

90+5

Garner v samém závěru rozehrával rohový kop, ale ten hosté odvrátili.

90+5

Žlutá karta pro tým West Ham United (Michail Antonio).

90+4

Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Youssef Chermiti,
ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Lewis Dobbin.

90+3

Žlutá karta pro tým Everton FC (Jordan Pickford).

90+3

Tomáš Souček ještě dostává žlutou kartu za svlečený dres při gólové oslavě.

90+2

Další skvělý moment českého fotbalisty, který hraje letos ve výborné střelecké formě. Před koncem roku zařídil vítězný gól na Emirates Stadium a teď to vypadá na další na půdě Evertonu.

90+1

Obrat je dokonán! Kudus přetáhl centr z levé strany na TOMÁŠE SOUČKA, který si míč zpracoval a z voleje nádhernou křižnou střelou propálil Pickforda – 1:2. Asistence: Mohammed Kudus.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90

Garnerovu střelu teď obětavým zákrokem zablokoval Edson Álvarez.

90

Hra ve druhém poločase celkem plyne, rozhodčí zřejmě nebude mít důvod nastavovat moc minut nad rámec základní hrací doby.

89

Souček se výborně vrátil do souboje s Gomesem, který už natahoval ke střele, namísto zakončení ale fauloval právě českého reprezentačního kapitána.

1:3

konec (0:0)

Branky: 56. Beto (Garner) – 62. Zouma (Ward-Prowse), 90+1. Souček (Kudus), 90+5. E. Álvarez (Bowen)

Karty:   90+3. Pickford (EVE) – 90+3. Souček (WHU), 90+5. Antonio (WHU)

Neproměněná penalta: 45. Beto (EVE), brankář Aréola zneškodnil

Everton FC: Pickford – Godfrey, Tarkowski (C), Branthwaite, Mykolenko – J. Harrison (80. A. Gomes), Am. Onana, Garner, McNeil (90+4. Dobbin) – A. Doucouré (90+4. Chermiti) – Beto (74. Calvert-Lewin).
Náhradníci: Virginia – Patterson, Keane, Young, Coleman.

Trenér: Sean Dyche

West Ham United: Aréola – Coufal, Mavropanos, Zouma (C), Palmieri (90+6. Ogbonna) – Souček, E. Álvarez – Kudus (90+6. Be. Johnson), Ward-Prowse (66. K. Phillips), Paquetá (80. Antonio) – Bowen.
Náhradníci: Fabiański – Ings, Mubama, Cresswell, Akird.

Trenér: David Moyes