Česko – Německo

3:1

konec (2:1)

07.07.2023, 11:30 • Donau Sportcentrum, Vídeň • O 5. - 8. místo • David Bochňák

Maďarsko zvítězilo nad Švédskem 4:0 a to znamená, že Maďarsko se utká s Českem v sobotu o páté místo. (17:31:18)
Česko vítězí v tomto zápase nad Německem 3:1! V prvním poločase šel do vedení náš soupeř, to ale nic neznamenalo a zásluhou Hladiše a Fialy jsme do poločasu dokázali výsledek otočit. Do druhého poločasu vstoupil lépe náš tým, Točik zvýšil vedení a to jsme udrželi až do konce zápasu. Česká reprezentace si tak v sobotu zahraje o páté místo s lepším z dvojice Maďarsko – Švédsko. O začátku utkání Vás budeme včas informovat.

80

79

Vypadá to dobře, Česko to po porážce ve čtvrtfinále s Velkou Británii nezabalilo a dnes každý z hráčů nechal na hřišti vše. Díky tomu si zahrají zítra o páté místo.

78

Naše reprezentace měla k dispozici rohový kop, Teplan se dostal k hlavičce, brankář Wiesenberg pozorný a míč zneškodnil.

77

Blíží se konec utkání, Německo se zřejmě nezmůže na závěrečný tlak, sil už moc nezbylo.

75

Definitivně mohl rozhodnout Bialek, který šel sám na brankáře! Proti němu se ale vyznamenal brankář Německa.

73

Po delší době standartní situace. Německo mělo k dispozici rohový kop, který odvrací pozorný Čermák.

70

S přibývajícím časem je díky velkým teplotám vidět úbytek sil na obou stranách. V obraně jsou ale naši hráči pozorní a díky nim je Apostopoulos bez práce.

68

Německo v posledních minutách zvyšuje svou útočnou snahu, moc času na srovnání jim totiž nezbývá.

65

Znovu se hra uklidnila, patnáct minut do konce základní hrací doby se míč drží daleko od naší branky.

62

Další střelecký pokus našeho soupeře, opět se ale skóre nemění, míč skončil těsně vedle branky.

61

Začíná druhá polovina druhého poločasu, český tým drží dvoubrankové vedení a je blíže k postupu do souboje o páté místo.

60

Střelu ze zastávky bezpečně kryje Apostopoulos.

58

Německo je na naší polovině a snaží se něco vymyslet.

57

Nyní dal o sobě vědět Nedvěd, který si v souboji počínal nedovoleně a soupeř se velmi těžko zvedá z hrací plochy.

54

Obranná fáze v druhém poločase funguje na jedničku, soupeře pouštíme na svou polovinu sporadicky.

52

Stále je Česko daleko aktivnější, teď Točik vyslal Mencla, který se dostal do úniku a byl sám před brankářem, ten ale sklapl betony a míč mezi nohy nepustil. Český útočník už podruhé v tomto zápase zakončoval "mezi betony".. Věříme, že napotřetí všeho dobrého mu to vyjde.