Extraliga dorostu - o pořadí v play-off

HC Oceláři Třinec – Berani Zlín

5:0

konec (0:0, 3:0, 2:0)

03.02.2023, 17:30 • Werk arena, Třinec • 15. kolo • Rostislav Niedoba (@@RN_Hockey)

To je od nás pro dnešek z WERK ARENY vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký víkend. Od klávesnice vás zdraví Rostislav Niedoba. (19:31:32)
V podobném duchu se nesla i poslední třetina. Oceláři už prakticky jen útočili a dokázali ještě navýšit skóre. Ve 44. minutě se prosadil Matěj Weiss.

To už hrálo na ledě skutečně jen jedno mužstvo a třinečtí si hráli se soupeřem jako kočka s myší. Na konečných 5:0 upravil skóre v závěru v přesilovce Marek Čmiel ranou od modré čáry.

58:29

Třinec právě vstřelil branku!
Domácí přesilovku nakonec využívají a kompletují v síti Beranů nepopulárního “bůra”. Od modré čáry propálli vše co mu stálo v cestě Marek ČMIEL.
Asistence: Zelinski, Švančara

58:01

Ze třetí třetiny a patrně i z dnešního duelu zbývá odkrojit poslední dvě minuty,

57:50

Berani se v tomto oslabení statečně drží. Ocelářům se nedaří usadit v útočném pásmu.

56:34

Třinečtí si v závěru utkání zahrají ještě přesilovku. Jan Uřičář dostává menší trest za krosček.

55:58

Kdyby se v hokeji počítala procenta držení puku jako při fotbale, byli by Oceláři v této pasáži hry někde na 80 procentech.

54:28

Oceláři tvoří hru, hosté vytahují puky jen do středního pásma.

53:32

Opravdu se hraje už jen na polovině hostujícího celku.

52:24

Třinečtí jsou v situaci, kdy by mohli zbytek zápasu odklouzat. Místo toho ale stále napadají rozehrávku Beranů a snaží se přidat další gól.

52:03

Icing Beranů. Ti už s útočnou hrou zřejmě pro dnešek skončili.

51:27

Další kličkovanou předvedl Matěj Kubiesa. Zlínského beka ošálil, vystřelil, ale minul branku.

49:48

Domácí útočník Tobias Sajdok se nádherně prokličkoval na střed útočného pásma až k zakončení, Uherka jeho pokus zneškodnil. Hezká individuální akce.

49:15

Zákrok pro Uherka, hra je přerušena.

48:55

Domácí Jan Hrček se ocitl před brankou, dostal přihrávku, avšak hostující obrana ho dokázala obrat o kotouč.

47:44

Třinečtí se dostali do přečíslení tři na dva, ale nezakombinovali dobře.

47:08

Útočná snaha Zlína končí znovu v ofsajdové pozici.

5:0

Branky a nahrávky: 24. Rybnikár (Hebar), 27. Holub (Blaha, Pohludka), 36. Švančara (Byrtus, Kubiesa), 44. Weiss (Rybnikár, Holub), 59. Čmiel (Zelinski, Švačara)

HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Čmie (A)l, Dravecký, Mrtka, Byrtus, Holub (A), Zelinski – Hebar, Švačara, Pohludka (C), Weiss, Urbánek, Sajdok, Mikula, Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hrček
Trenér: Pavel Benek

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Uřičář, Mořskovský, Řimák, Řezníček, Lukaštík (A), Schmied, Kotala – Heš (A), Kos, Valášek, Pečner, Holba, Pěšák, Vaculík, Klimek (C), Nesrsta, Matula
Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Janda – Rychlý, Bubela

Diváci: 56

06:53 ZLN 2 Pešák, hákování
07:23 ZLN 2 Schmied, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
23:29 TRI 1:0 Rybnikár (Hebar)
23:58 TRI 2 Zelinski, podrážení
26:55 TRI 2:0 Holub (Blaha, Pohludka)
35:01 TRI 3:0 Švančara (Byrtus, Kubiesa)
43:32 TRI 4:0 Weiss (Rybnikár, Holub)
56:34 ZLN 2 Uřičář, krosček
58:29 TRI 5:0 Čmiel (Zelinski, Švačara)