Královéhradecký kraj – Liberecký kraj

3:4

po s.n. (0:2) (2:0, 0:2, 1:1)

26.01.2023, 12:30 • Vrchlabí, Elektromont aréna • O 3. místo • Michal Raška

Je konec. Liberecký kraj má bronz! Nesmírně dramatické utkání nakonec rozhodl v samostatných nájezdech Šimon Šejc, jenž proměnil hned první nájezd. Vše ukončil v páté sérii Samuel Hrabčák. (14:41:50)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Liberecký kraj.

Samostatné nájezdy začínají.
Základní hrací doba je u konce a budou následovat samostatné nájezdy! V 50. minutě sice poslal domácí do vedení Studnický, ale o čtyři minuty později se opět prosadil Bělohorský.

60:00

59:24

58:59

Následně musel Charvát zasahovat proti nepříjemné střele příklepem, ale poradil si bez problému.

58:24

Radek Vencl to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus letěl vedle a následně se Libereckým povedlo vyhodit kotouč.

58:02

Jaroslav Vondruška se prodral středem hrací plochy přes dva hráče, ale následně v pádu nedokázal zakončit.

57:48

Radek Vencl na modré čáře upadl a málem namazal Kučerovi, ovšem v pádu ještě odpálil puk do bezpečí.

57:24

Oddechový čas pro tým Královéhradecký kraj.

57:24

Vyloučení v týmu Liberecký kraj:
Jiří Svoboda – 2 min., hákování.

56:52

Šimon Šejc vypálil tvrdou ránu, ale jeho pokus letěl mimo bránu Růžičky, který neviděl přes těla hráčů.

56:18

Nyní může být každá chyba rozhodující. Královéhradecký kraj bojuje o kotouč v pásmu soupeře.

55:21

Šimon Bělohorský nyní dokonce útočil na hattrick, ale jeho bekhend směřující pod horní tyč chytil Růžička.

54:36

Martin Václavíček se nyní opřel do odraženého kotouče, ale jeho pokus skončil v moci Charváta.

53:47

53:47 Šimon BĚLOHORSKÝ - 3:3

53:47

Liberecký kraj právě vstřelil branku!
A máme opět srovnáno na 3:3! ŠIMON BĚLOHORSKÝ si parádně objel bránu a načapal gólmana Růžičku, kterému prostrčil kotouč za lapačku k pravé tyči. Asistenci si navíc zapisuje brankář Sebastian Charvát, který přihrávku do středního pásma našel právě gólového střelce. Asistence: Sebastian Charvát.

53:40

Domácímu celku se na začátku oslabení povedlo vyhodit puk do bezpečí přes celou hrací plochu.

53:08

Vyloučení v týmu Královéhradecký kraj:
Martin Václavíček – 2 min., sekání.

52:52

Na Dominika Krajdla domácí defenzíva zcela zapomněla a hostující útočník se ocitl na levé straně v obrovské šanci, ale Filip Růžička se skvěle natáhl a betonem vyrazil puk!

51:55

Na ledové ploše se opět přiostřilo a Lukáš Kouďa se dostal ke střele z levého kruhu, ovšem jeho pokus letěl vedle.

51:06

Nebezpečné nahození od modré čáry a Lukáš Kouďa operoval před svatyni Růžičky, ovšem k puku se nedostal.

50:42

Libereckému kraji se nepodařilo prodrat středem hrací plochy. Po chvíli se ovšem k puku dostal Šimon Bělohorský, ale jeho pokus byl sražen.

50:00

Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a nyní se tak můžeme těšit na opravdové drama.

49:13

49:13 Karel STUDNICKÝ - 3:2

49:13

Královéhradecký kraj právě vstřelil branku!
Domácí mužstvo jde zpět do vedení! KAREL STUDNICKÝ vypálil zpoza modré čáry skrytou ránu, na kterou se natahoval ještě Jaroslav Vondruška a možná ji i lehce tečoval, ovšem branka je zatím připsána zmíněnému hráči Studnickému.

48:49

Šimon Šejc se dostal středem hrací plochy přes dva hráče, ale jeho střelecký pokus letěl mimo bránu Růžičky.

47:10

Jiří Svoboda se dostal ke střele, ale Filip Růžička raději chytil kotouč do své lapačky.

46:46

Domácí mužstvo nyní drží puk u mantinelu, ale Jaroslav Vondruška se neprokličkoval ke střele.

45:55

Únava na obou stranách je celkem viditelná, neboť obě mužstva už za sebou mají semifinálové zápasy z dopoledních hodin.

44:56

Lukáš Kouďa to zkusil z levé části hrací plochy, ale jeho pokus byl sražen vedle brány.

43:50

Královéhradecký kraj nedokázal v přesilové hře vymyslet nic vážnějšího a Liberečtí tak mohou jít směrem dopředu.

43:32

42:23

Sebastian Charvát si poradil se střelou ze strany a posléze obrana Libereckého kraje vyhodila kotouč přes celou hrací plochu.

41:32

Jiří Svoboda – 2 min., vysoká hůl.

40:42

Třetí třetina bude nesmírně napjatá, neboť se hraje o cenné medaile za třetí místo.

40:01

Druhá třetina je u konce a Libereckému kraji se povedlo srovnat stav utkání na 2:2. Ve 26. minutě snížil Šejc. Následně hra trochu pokulhávala, ale ve 39. minutě využil přesilovou hru Šimon Bělohorský.

40:00

39:27

Filip Brzák pálil z mezikruží, ale pouze nad horní tyč Charvátovy svatyně.

38:26

38:26 Šimon BĚLOHORSKÝ - 2:2

38:26

Je srovnáno na 2:2! Jakub Vaněček posunul míč doleva ŠIMONU BĚLOHORSKÉMU, který opět ukázal, jaký se v něm skrývá talent. Dostal se přes čtyři hráče a zakončil bekhendem do odkryté brány. Asistence: Jakub Vaněček.

37:50

Martin Václavíček – 2 min., podrážení.

37:06

Šimon Bělohorský se znovu ocitl v šanci, když si skvěle odstrčil obránce tělem, ale následně vypálil z předbrankového prostoru mimo!

35:59

Následně se na druhé straně dostal ke střele Šimon Bělohorský, ale jeho pokus z velkého úhlu skončil v moci gólmana Růžičky.

35:40

Jaroslav Šedivý se vydal po pravém křídle, ale jeho zakončení z otočky minulo bránu.

34:42

Šimon Šmucr se vydal dopředu středem hrací plochy, ale Růžička si s jeho pokusem poradil.

33:27

Filip Brzák posunul kotouč Bulatovi, který mu jej ve střelecké příležitosti ještě vrátil, ale kapitán domácího celku vystřelil pouze do gólmana Charváta.

32:49

Martin Václavíček se na druhé straně nedostal ke střele, protože celou situaci vyřešila opora hostů Stanislav Sanejstr.

32:18

Jakub Vaněček posílal z pravé strany zajímavou přihrávku před bránu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

30:46

Nyní byl Královéhradecký kraj velmi blízko brance, ale rána Filipa Klímy orazítkovala pouze brankovou konstrukci! Domácí mužstvo je v tlaku a hraje se v pásmu hostů.

29:52

Filip Klíma dostal hodně místa a následně pálil z mezikruží k pravé tyči, ale Sebastian Charvát jeho pokus vyrazil betonem.

29:26

Lukáš Hofman se zmocnili kotouče v útočném pásmu, ale jeho přihrávka nakonec nebyla přesná.

27:56

Šimon Bělohorský se znovu snažil dostat dopředu, ale tentokrát mu kotouč přeskočil hokejku.

26:36

Znovu se hraje v domácím pásmu a Liberecké vstřelená branka nakopla.

25:21

25:21 Šimon ŠEJC - 2:1

25:21

Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Stanislav Sanejstr dokázal vypíchnout kotouč obráncům soupeře, čehož následně využil ŠIMON ŠEJC a vystřelil přesně do levé šibenice, lépe už to trefit nešlo. Asistence: Stanislav Sanejstr.

24:12

Na ledové ploše se trochu přiostřilo, ale vše v rámci pravidel. Liberecký kraj ovšem zatím marně dobývá svatyni soupeře.

23:22

Hosté se hned dvakrát snažili zakončit, ale Filip Růžička byl znovu připraven a chytil kotouč do lapačky.

22:30

Růžička se jenom ohlédl kolem sebe po střele k pravé tyči, která ale nakonec zamířila vedle.

20:58

Liberecký kraj vstoupil do druhé třetiny trochu aktivněji, ale nevypracoval si nějakou střeleckou příležitost.

20:01

První část utkání je za námi a Královéhradecký kraj vede nad Libereckým 2:0. V 7. minutě otevřel brankový účet Pavelka a ve 13. minutě se přidal Brzák. Těsně před přestávkou mohl snížit Bělohorský, ale neproměnil svůj únik v gól.

20:00

19:30

Šimon Bělohorský se dostal do zcela samostatného úniku, ale zakončení se mu příliš nepovedlo a klička na bekhend byla neúspěšná!

18:38

Nyní měli Královéhradečtí menší problémy při rozehrávce za bránou, ale nakonec vyvezli puk ze svého pásma.

18:03

17:14

Další střelecký pokus ze strany domácích, ale rána Karla Studnického nakonec minula svatyni soupeře.

16:13

Hned na začátku přesilovky měl Sebastián Charvát problémy, protože přišla tečovaná střela.

16:03

David Choma – 2 min., vysoká hůl.

15:16

Domácí mají nadále více ze hry, ale nyní se dopředu dostává na druhé straně Dominik Krajdl.

14:43

Šimon Šejc se nyní snažil o individuální akci po pravém křídle, ale jeho zakončení vyrazil betonem Růžička.

13:36

Jaroslav Vondruška se skvěle protáhl po levé straně přes obránce, ale jeho zakončení chytil Charvát.

12:15

12:15 Filip BRZÁK - 2:0

12:15

A je to o dvě branky! Potom co Vojtěch Bulat vyhrál vhazování se do kotouče opřel kapitán FILIP BRZÁK a zakončil pod horní tyč Charvátovy svatyně. Asistence: Vojtěch Bulat.

12:14

Nyní se domácí mužstvo dostalo dopředu, ale nebylo z toho nic vážnějšího. Následuje tak vhazování.

11:42

Stanislav Sanejstr měl dostatek místa na levé straně a jeho pokus letěl těsně vedle pravé tyče! Na tento pokus by Filip Růžička neměl šanci dosáhnout.

11:22

Vojtěch Bulat se neohroženě vydal proti třem hráčům, ale o puk nakonec přišel.

10:57

Růžička nyní měl ovšem práci proti střele soupeře, kterou ale dokázal vyrazit, neboť kotouč po celou dobu cesty viděl.

10:32

Královéhradecký kraj nyní drží puk na svých holích, ale není to směrem dopředu nic nebezpečného.

09:06

Vaněček našel Krajdla, ale jeho rána příklepem letěla přímo doprostřed brány, kde byl připraven Růžička.

08:19

Libereckému kraji se nedaří vymyslet něco vážnějšího směrem dopředu a nyní je k vidění hra nahoru a dolů.

06:23

06:23 Ondřej PAVELKA - 1:0

06:23

Tentokrát už domácí mužstvo využívá přesilovou hru! Klíma našel Hofmana za bránou, jenž poslal kotouč ONDŘEJI PAVELKOVI, který z první zakončil ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Lukáš Hofman a Filip Klíma.

06:12

Tomáš Koklar pálil z pravé rány, ale Charvát jeho pokus viděl a vyrazil.

05:52

Následně se ovšem hostům podařilo vyhodit puk a zatím si tak v oslabení vedou skvěle.

05:28

Královéhradecký kraj zatím vymýšlí útočnou kombinaci a čekáme tak na pokus o střelu.

04:30

Matyáš Baksalary – 2 min., faul kolenem.

03:32

Posléze se Libereckým podařilo vyhodit puk do bezpečí přes celou hrací plochu.

02:55

Jaroslav Vondruška tvrdě pálil z levé strany, ale jeho pokus trefil pouze hostujícího obránce.

02:21

Martin Mairich – 2 min., podrážení.

01:50

Martin Mairich nabízel střeleckou pozici Samuelu Křížovi, ale ten netrefil kotouč podle svých představ.

00:35

Liberecký kraj se snažil dostat středem hrací plochy, ale Bělohorský neudržel kotouč.

00:01

Královéhradecký kraj: Růžička (Klapal) – Zikmund, Vencl, Wališ, Novotný, Studnický, Šanc, Ficenec, Pavlík – Pavelka, Sedláček, Václavíček – Hofman, Brzák (C), Klíma – Pavlík, Vondruška, Koklar – Bulat, Šedivý, Dostálek
Trenér: Luboš Dvořák

Liberecký kraj: Charvát (Hrášek) – Šmucr, Novák, Sanejstr, Baksalary (C), Šafařovský, Vaněček, Tureček – Kříž, Svoboda, Choma – Hrabčák, Beránek, Bělohorský – Krajdl, Kučera, Švec – Mairich, Šejc, Kouďa
Trenér: Vojtěch Fiala

Rozhodčí: Tomáš Hacaperka — Jakub Figer, Štěpán Boček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

3:4

Branky a nahrávky: 7. Pavelka (Hofman, Klíma), 13. Brzák (Bulat), 50. Studnický – 26. Šejc (Sanejstr), 39. Bělohorský (Vaněček), 54. Bělohorský (Charvát), rozh. náj. Šejc