Play-off NHL

Minnesota Wild – St. Louis Blues

2:5

konec (2:1, 0:1, 0:3) Stav série: 2:3

11.05.2022, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Čtvrtfinále Z. konference • Petr Sumbal

Tipsport: 2.02 4.12 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (06:27:21)

1. Vladimir Tarasenko (STL) 3+0
2. Jordan Binnington (STL) 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9%
3. Kirill Kaprizov (MNS) 2+0
Česká a slovenská stopa

Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nenastoupil.

Hity: 25:19
V první třetině jsme viděli tři přesilové hry a všechny byly využité. Nejprve se prosadil dorážkou z předbrankového prostoru Ryan O'Reilly a poslal St. Louis do vedení. Pak ovšem přišly na řadu dvě přesilovky pro Minnesotu a obě využil Kirill Kaprizov, který tak dostal už na metu sedmi branek v této sérii. Druhá třetina nabídla jen jednu branku a ani moc šancí před oběma brankami nebylo. O vyrovnání na 2:2 se postaral Brandon Saad, který šikovně dokázal tečovat mezi Fleuryho betony přihrávku Kyroua z rohu kluziště. Minnesotě poté vůbec nevyšel start třetí třetiny, dvakrát během úvodních minut inkasovala, pokaždé z hokejky Vladimira Tarasenka. Ani v dalším průběhu třetí části si Wild nevypracovali žádnou opravdu velkou šanci a Blues dovedli zápas poměrně v klidu k vítězství. Třešničkou na dortu byl pro ně gól do prázdné branky na konečných 5:2, kterým dokonal svůj čistý hattrick během jedné třetiny Vladimir Tarasenko.
Zápas je u konce, St. Louis v důležitém pátém zápase série prvního kola play-off vítězí na ledě Minnesoty 5:2 a ujímá se vedení 3:2 na zápasy. Šestý zápas se bude hrát na ledě Blues, kteří budou mít možnost dokonat svůj postup.

59:11

Minnesota to ještě zkouší, ale už má málo času. Střela Merrilla navíc byla zablokovaná.

58:27

58:27 Vladimir TARASENKO - 2:5

58:27

St. Louis právě vstřelilo branku!
Je nejspíš rozhodnuto, St. Louis zvyšuje na 5:2, poté co se potřetí ve třetí třetině prosazuje VLADIMIR TARASENKO. Ruský útočník se trefil ze středního pásma a dokonal tím svůj čistý hattrick během jedné třetiny. Asistence: Pavel Bučněvič.

57:55

St. Louis se znovu osvobodilo, tentokrát se ale ke střele na prázdnou branku nedostalo.

57:35

St. Louis vyhrálo vhazování a Niko Mikkola poslal puk směrem na prázdnou branku. Kotouč se však odrazil jen od tyče a následně se píská zakázané uvolnění.

57:25

Minnesota už nemá na co čekat a odvolává brankáře Fleuryho a zkusí to v šesti mužích v útočném pásmu!

56:37

Fiala přenechal kotouč do jízdy pro obránce Spurgeona. Jeho střela sice nebyla moc nebezpečná, ale Minnesota alespoň získala vhazování v útočném pásmu.

55:51

Perron zavezl kotouč do útočného pásma a bohatě mu stačí, že drží kotouč v mantinelu a čas neúprosně běží.

55:28

Foligno nabil na střelu Dumbovi, jeho rána od modré čáry byla ale před Binningtonem zablokovaná.

54:34

Minnesotě se tentokrát nepovedlo založení útoku, píská se zakázané uvolnění domácího týmu.

2:5

Branky a nahrávky: 14. Kaprizov (Spurgeon, Fiala), 18. Kaprizov (Fiala, Zuccarello) – 5. O'Reilly (Schenn, Perunovich), 36. Saad (Kyrou, Thomas), 42. Tarasenko (Bučněvič, Faulk), 43. Tarasenko (Barbašev, Faulk), 59. Tarasenko (Bučněvič)

Minnesota Wild: Fleury (Talbot) – Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Middleton, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
Trenér: Evason

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Rosén, Bortuzzo, Mikkola, Perunovich – Perron, O'Reilly (C), Schenn (A) – Kyrou, Thomas, Saad – Tarasenko, Barbašev, Bučněvič – Bozak, Toropčenko.
Trenér: Berube

Rozhodčí: O’Rourke, Pochmara – Mills, Pancich

Diváci: 19 197

04:06 MNS 2 Middleton, krosček
04:53 STL 0:1 O'Reilly (Schenn, Perunovich)