Play-off NHL

St. Louis Blues – Minnesota Wild

1:5

konec (0:2, 0:1, 1:2) Stav série: 1:2

07.05.2022, 03:30 • Enterprise Center, St. Louis • Čtvrtfinále Z. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.25 4.1 2.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji, že jste ho spolu se mnou sledovali a někdy zase na počtenou! (06:36:30)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:33 (14:12, 8:10, 8:11)
Zblokované střely – 11:18
Vyhraná vhazování – 29:30
Trestné minuty – 8:6
Hity – 33:17
Hokejisté Minnesoty jasně ovládli třetí zápas série, když na ledě St. Louis zvítězili 5:1! O vývoji utkání výrazně napověděl už jeho úvod. Bluesmani se sice chtěli tlačit dopředu, ovšem zapomínali na zadní vrátka a to Divočáci trestali. Už po 39 sekundách hry tak zakončil rychlý kontr Jordan Greenway a ve 3. minutě navýšil hostující náskok Kirill Kaprizov. Ten sice neproměnil samostatný únik, ovšem poté puk zpoza branky nahodil zpátky do brankoviště a brankář Husso si ho nešťastně srazil za brankovou čáru. Blues pak byli dlouho bezradní a ve 28. minutě inkasovali potřetí z hole Matse Zuccarella, jenž vyřešil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou. Hned po 22 sekundách třetí části navíc zkomplikoval soupeři jakékoliv plány na obrat Joel Eriksson Ek. Domácím se pak podařilo rychle snížit v přesilové hře na 1:4, prosadil se kapitán Ryan O'Reilly. To Blues nabudilo a další branka byla několikrát blízko. Wild však nápor St. Louis přestáli a v 53. minutě naopak potrestali jeho totální risk v podání hry bez brankáře. Opuštěnou klec trefil přes celé hřiště Jonas Brodin, který stanovil konečné skóre zápasu.

Stav série – 1:2

59:35

Hosté drží puk a už s ním ani nepospíchají do útočného pásma.

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého utkání. To už můžeme říci.

58:52

Střelu Tysona Josta ukryl v lapačce Husso.

58:35

Další vyloučení na domácí straně. Za krosček je potrestán Niko Mikkola.

57:49

Hosté v posledních desítkách sekund v poklidu drželi puk v útočném pásmu a zbytečně se ho nezbavovali. Nyní už jsou Blues kompletní.