97:90

konec (17:23, 44:56, 75:67)

26.11.2021, 20:00 • Skupina F • Tomáš Kubečka

Český tým bude v kvalifikaci pokračovat už v pondělí. V Opavě se Češi utkají s Litvou. (21:58:42)
Je konec! Česká reprezentace i přes povedený první poločas padla v Bosně a Hercegovině výsledkem 90:97. Domácí o svém triumfu rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou jednoznačně ovládli. Českému týmu se po změně stran přestalo dařit při střelbě za tři body. Naopak domácí Musa odehrál skvělý druhý poločas a pomohl Bosně k úvodnímu triumfu v kvalifikaci.

Konec zápasu. (97:90)

39:56

Ondřej Sehnal v závěru ještě proměnil dva trestné hody. (97:90)

39:37

Sulejmanovič zkusil trojku ze středu, ale trefil obroučku. (97:88)

39:15

David Jelínek se z pravé strany natlačil pod koš a přidal dva body. (97:88)

38:34

Roberson si našel prostor na levé straně a trojkou výrazně přibližuje Bosnu k vítězství. (97:86)

38:00

Musa proměnil další dva trestné hody. Bosna vede o osm bodů. (94:86)

38:00

Šimon Puršl fauloval pod košem a nabídl domácím další dvě šestky. (92:86)

37:20

David Jelínek proměňuje další dva trestné hody. (92:86)

37:01

Gegič proměňuje i trestný hod a domácí vedou o osm bodů. (92:84)

37:01

Gegič doskočil míč a dopravil jej do koše. Domácí hráč byl navíc faulován. (91:84)

35:12

Domácí přidali cennou dvojku a postupně se přibližují k vítězství. (89:84)

34:53

Gegič doskočil míč pod košem a snadno se prosadil. (87:82)

34:27

Jaromír Bohačík přidává další důležitou trojku. (85:82)

34:07

Atič se pověsil do střely a s chutí si zasmečoval. (85:79)

33:30

Musa dostal přihrávku pod koš a bez problémů se prosadil. (83:79)

33:16

David Jelínek proměnil oba trestné hody a vrací český tým do hry. (81:79)

33:16

Právě David Jelínek se dostal do úniku, jenže koš nedal. Český hráč byl ale faulován. (81:77)

33:00

Jelínek šestku s přehledem proměnil. (81:77)

33:00

Jelínek trefil koš za dva body a k tomu byl faulován. Češi mají k dispozici šestku. (81:76)

32:42

Halilovič odpovídá košem za dva body. Bosna si hlídá svůj pohodlný náskok. (81:74)

32:27

David Jelínek z pravé strany trefuje nesmírně důležitou trojku. (79:74)

32:02

Gegič si našel prostor na levé straně a z výskoku přidal další koš. (79:71)

31:33

Ondřej Sehnal se uvolnil a ze záklonu trefil důležité dva body. (77:71)

31:18

Roberson pod košem získal volný míč, ale jeden z českých obránců jej skvěle odstavil ze střelecké pozice. (77:69)

31:00

Atič obešel Petra Bohačíka a z volného prostoru přidal dva body. (77:69)

30:35

Sehnal bez váhání zakončil a i přes tlak Robersona se prosadil. (75:69)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (75:67)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (75:67)

29:59

Roberson napsal tříbodovou tečku za třetí čtvrtinou! (75:67)

29:45

Tomáš Kyzlink předvedl průnik pod koš a odrazem o desku snížil. (72:67)

29:00

Jaromír Bohačík proměnil dva důležité trestné hody. (72:65)

28:48

Gegič dostal přihrávku pod koš a vychutnal si smeč. Parádní basketbalový moment. (72:63)

28:17

Bosna na hřišti kraluje! Domácí odskakují do vedení o sedm bodů. (70:63)

27:44

Kamenjas přidává bod za trestný hod. (68:63)

27:20

Kamenjas získal odražený míč pod košem, ustál souboj a prosadil se. (67:63)

27:07

Musa proměnil jeden trestný hod. (65:63)

26:43

Ondřej Sehnal proměnil dva trestné hody. (64:63)

26:32

Sulejmanovič přidává svou třetí úspěšnou trojku v dnešním duelu. (64:61)

26:08

Peterka měl kolem sebe moře volného prostoru, jenže trefil jen desku. (61:61)

25:40

Peterka se otočil pod košem a trefil se přesně. (61:61)

25:33

Sehnal zkoušel střelu za tři body, ale trefil pouze obroučku. Odražený míč pak Češi udrželi pro sebe. (61:59)

25:10

Musa následně proměnil i trestný hod. (61:59)

25:10

Musa navíc po úniku přidává koš za dva body, u kterého byl faulován. Domácí celek poprvé v utkání vede. (60:59)

25:00

Musa si troufl na zakončení z úctyhodné vzdálenosti a trefuje trojku. (58:59)

24:27

David Jelínek trefil nesmírně důležitou trojku. (55:59)

24:16

Sulejmanovič fauloval pronikajícího Martina Peterku přímo před očima rozhodčího. (55:56)

23:47

David Jelínek hledal Vyorala přihrávkou na levou stranu, jenže pobídka byla příliš dlouhá. (55:56)

23:24

Musa po dalším úniku snižuje na jediný bod. Bosna rozjela druhou půli ve velkém stylu. (55:56)

23:05

Peterka už byl pod košem, kde se otáčel kolem soupeře, jenže získal pro český tým pouze aut. (53:56)

22:44

Musa přidává další dva body a Bosna snižuje na rozdíl třech bodů. (53:56)

22:31

Jaromír Bohačík se středem hnal pod koš, ale jeden z domácích hráčů jej fauloval. (51:56)

22:18

Lazič se hnal pod koš a z těžkého výskoku přidává další dva body. (51:56)

21:40

Ondřej Sehnal také zkusil zakončení za tři body, ale o kousek minul koš. (49:56)

21:20

Sulejmanovič si udělal prostor a trefil krásnou trojku. (49:56)

20:32

Musa získal míč na vlastní polovině, prchl českým hráčům a dopravil míč do koše. (46:56)

20:10

Češi se hned v úvodu druhé půle vydali do útoku, ale akce skončila faulem domácího hráče. (44:56)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (44:56)
První poločas končí! Český tým zatím rozjel kvalifikaci skvěle! Českému týmu totiž skvěle funguje střelba za tři body, která se drží na šedesáti čtyřech procentech. Češi během první půle trefili hned jedenáct úspěšných trojek. Právě díky této bilanci vede český celek o dvanáct bodů.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (44:56)

19:45

Přihrávku pod koš dostal volný Halilovič, který si vychutnal smeč. (44:56)

19:29

Neskutečné! Ondrej Sehnal udělal krok vzad a z výskoku přidal další trojku. (42:56)

19:08

Na opačné straně odpovídá trojkou Gegič. (42:53)

18:44

Další trojka! Na levé straně dostal moře prostoru Bohačík, který se nemýlil. (39:53)

18:22

Parádní výkon českého týmu pokračuje! Martin Peterka se po delší době přihlásil o slovo přesnou trojkou. (39:50)

18:03

Pod koš se svou sílou natlačil Sulejmanovič, který se prosadil. (39:47)

17:54

Halilovič zahodil oba trestné hody. Bosna a Hercegovina však zůstává u míče. (37:47)

17:42

Jelínek z hodně těžké pozice přidává další důležitou trojku. (37:47)

17:20

Halilovič se dostal ke koši a jednoduše doklepl míč. (37:44)

17:03

Češi následně využili pouze jeden trestný hod a vedou o devět bodů. (35:44)

17:03

Tomáš Kyzlink se opět probil pod koš, kde jej fauloval zastavil Halilovič. (35:43)

16:42

Gegič zakončil bleskový protiútok domácího celku efektním pokusem z hodně vysokého výskoku. (35:43)

16:27

Halilovič doskočil míč pod českým košem a odrazem o desku skóroval. (33:43)

16:05

Tomáš Kyzlink protančil pod koš a těžkou střelou přes hlavu přidává další koš. (31:43)

15:46

Roberson na opačné straně trefuje trojku, která je pro domácí hodně důležitá. (31:41)

15:27

Ondřej Sehnal oba trestné hody proměnil. (28:41)

15:27

Sehnal se hnal pod koš, kde si chtěl tělem odstavit obránce a vybojoval faul na svou osobu. (28:39)

15:12

Tomáš Kyzlink si připsal útočný doskok a následnou přesnou střelu za dva body. (28:39)

14:40

Na opačné straně odpovídá trojkou Tomáš Kyzlink. (28:37)

14:26

Roberson si naběhl pod koš, rychle se otočil a prosadil se. (28:34)

14:05

Jaromír Bohačík se uvolnil na levé straně a dovezl míč do koše. (26:34)

14:00

Tomáš Vyoral zkusil ze středu střelu za tři body. Jeho pokus byl krátký, ale domácí hráč míč tečoval do autu. (26:32)

13:24

Tomáš Kyzlink vybojoval míč a po nájezdu zakončil efektním způsobem. (26:32)

13:02

Atič předvedl krásný nájezd z levé strany, při kterém jej fauloval jeden z českých hráčů. (25:31)

12:40

Jaromír Bohačík opět oslovil bratra Petra, který se prosadil podruhé v utkání. (23:31)

12:21

Musa s přehledem proměnil další dvě šestky. (23:28)

12:21

Musa si zatím hodně věří na průniky středem pod koš. Domácí střelec byl při dalším výpadu faulován. (21:28)

11:50

Musa proměnil další dva trestné hody. (21:28)

11:50

Musa se dral pod koš, kde jej fauloval Šimon Puršl. (19:28)

11:40

David Jelínek dostal moře prostoru na pravé straně a s velkým přehledem trefil za tři body. (19:28)

11:12

Lukáš Palyza proměnil dva trestné hody. (19:25)

10:56

Musa předvedl individuální průnik až pod koš, ale nedokázal se prosadit. (19:23)

10:22

Gegič se krásně zbavil obránce, vrhl se do zakončení a odrazem o desku snížil na čtyři body. (19:23)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (17:23)

10:00

První čtvrtina skončila. (17:23)

09:40

Sulejmanovič si chystal prostor pro střelu za tři body, ale sudí viděl kroky. Poslední útok první čtvrtiny budou mít k dispozici Češi. (17:23)

09:25

Tomáš Kyzlink s přehledem proměnil oba trestné hody. (17:23)

09:25

Kyzlink předvedl vynikající zrychlení z pravé strany, ale Musa jej zastavil nedovoleným zákrokem. (17:21)

09:06

Gegič proměnil pouze jeden trestný hod. (17:21)

09:06

Právě Gegič se do zakončení tlačil z pravé strany. Domácího hráče bránil Šiřina, který předvedl další faul. (16:21)

08:37

Do nájezdu pod koš se vrhl Gegič, který do koše doslova doletěl. (16:21)

08:16

Musa proměnil oba trestné hody domácího mužstva. (14:21)

08:03

Domácí Kamenjas proměnil jen jeden trestný hod. (12:21)

08:01

Ondřej Sehnal předvedl během pár sekund dva zbytečné fauly. Český kouč jej ihned vystřídal za Šiřinu. (11:21)

07:50

Kamenjas uspěl v tvrdém souboji pod košem, získal míč pro Bosnu a z výskoku jej poslal do koše. (11:21)

07:32

Palyza také zkusil zakončení za tři body, ale chybělo mu i kousek štěstí. (9:21)

07:16

Musa střílel za tři body z pravé strany, ale trefil jen obroučku. Češi poté získali odražený míč. (9:21)

07:00

Krátce po rozehrávce bohužel přišel nedovolený zákrok jeden z českých hráčů. Bosna a Hercegovina může zaútočit. (9:21)

06:54

Peterka dostal přihrávku pod koš, kde po něm jeden z domácích hráčů sáhl nedovoleným způsobem. (9:21)

06:20

Petr Bohačík dostal od Sehnala přihrávku pod koš a i pod tlakem se prosadil. (9:21)

06:00

Osamocený Halilovič dostal přihrávku pod koš a bez váhání se prosadil. (9:19)

05:25

Domácím se navíc v ofenzivě vůbec nedaří. Atič vyslal příliš krátkou střelu. (7:19)

05:00

David Jelínek naznačil střelu, udělal si prostor a přidává další trojku. (7:19)

04:23

Peterka trefuje svou třetí trojku v úvodní čtvrtině! Fantastický výkon v úvodu utkání. (7:16)

04:00

Jaromír Bohačík se natlačil do prostoru pod košem a odrazem o desku poslal míč do koše. (7:13)

03:33

David Jelínek přidává další body pro český tým. (7:11)

03:24

Sehnal zkusil střelu za tři body, ale jeho rána nakonec nezapadla do koše. Češi přesto zůstanou na míči. (7:9)

03:03

Halilovič doskočil odražený míč pod košem a snížil na rozdíl dvou bodů. (7:9)

02:43

Domácí s přehledem využili oba trestné hody a mají k dispozici i rozehrávku. (5:9)

02:43

Zákrok je nakonec skutečně posouzen jako nesportovní faul. (3:9)

02:43

Jaromír Bohačík zastavil rodící se akci soupeře nedovoleným zákrokem. Sudí ještě zkoumají, zda nešlo o nesportovní chování. (3:9)

02:37

Sulejmanovič dostal kousek prostoru na pravé straně a rovněž trefil trojku. (3:9)

02:13

Další trojka českého týmu! Parádní nástup české reprezentace. (0:9)

01:46

Jaromír Bohačík prošel pod koš, kde hledal bratra Petra, kterého soupeř od míče odstavil. (0:6)

01:22

Martin Peterka podruhé během dvou minut trefuje střelu za tři body. (0:6)

00:56

Na opačné straně zkusil trojku střelou z pravé strany Atič, který ale nedohodil ke koši. (0:3)

00:15

Skvělý vstup českého týmu do utkání! Peterka otevřel duel trojkou. (0:3)

00:10

Češi uspěli na úvodním rozhozu dnešního souboje a ihned se vydali vpřed. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Oba týmy už jsou na hřišti. Bosna bude hrát ve žlutém, zatímco Češi obléknou modrou sadu.
Bosna své poslední utkání odehrála na konci února, kdy zvítězila v Bulharsku. Naopak Češi působíli na letní olympiádě, kde ve skupině sice porazili Írán, ale padli s Francií a USA. Oproti výběru z Tokia dnes ale nastoupí značně pozměněný tým.
Česko se ve skupině utká s Bosnou a Hercegovinou, Litvou a Bulharskem. Do další fáze postoupí nejlepší tři mužstva.
České basketbalisty čeká v úvodu kvalifikace o postup na světový šampionát těžký soupeř. Na úvod se Češi utkají s Bosnou a Hercegovinou. Českému týmu navíc budou scházet opory Martin Kříž a Vojtěch Hruban. Místo nich se k týmu připojili David Pekárek z Pardubic a Ondřej Husták z Brna. Chybět bude i trojice největších hvězd. Duo Satoranský, Krejčí hraje v NBA, zatímco Jan Veselý působí s Fenerbahce v Eurolize. Koronavirová opatření pak nepustila na sraz Ondřeje Balvína, Patrika Audu nebo Blakea Schilba.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům basketbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace o postup na světový šampionát. Česko dnes odehraje duel s Bosnou a Hercegovinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

97:90

Bosna a Hercegovina: Atič, Campara, Delalič, Gegič, Halilovič, Kamenjas, Lazič, Musa, Penava, Roberson, Sulejmanovič, Vrabac

Česko: Pekárek, Vyoral, J. Bohačík, Šiřina, Peterka, P. Bohačík, Sehnal, Puršl, Kovář, Palyza, Jelínek, Kyzlink