Extraliga dorostu

Mountfield HK – HC Slavia Praha

3:2

po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

21.10.2021, 17:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Skupina Střed • Klára Petrásková

Ode mě je to v tuto chvíli už vše. Přeji vám příjemný zbytek týdne a někdy příště se těším na shledanou! (19:22:01)
Bylo to napínavé, zaslouženě došlo k dělbě bodů. V první části byla o něco aktivnější Slavia, v té druhé Lvi zvedli tempo a k vidění byl pěkný dorostenecký hokej s šancemi a ke konči třetiny i góly. V té třetí se brzy dostali do vedení sešívaní a vypadalo to, že si budou chtít hubený náskok udržet, v 54. minutě se však Východočechům povedlo dorovnat a v první minutě prodloužení pak z přesilovky rozhodli o svém těsném vítězství 3:2. Mountfield si tak připsal sedmou výhru v řadě, poprvé u ní ale ztratil bod – ten dnes putuje do hlavního města.

60:43

Hradec právě vstřelil branku!
Nyní už však kotouč místo určení našel a je rozhodnuto, Hradec dnes bere dva body! Hokejistům se povedlo rychle přenést hru na levou stranu, kde byl nachytaný ADAM BEZPALEC, jenž trefil místo u bližší tyče kolem přesouvajícího se brankáře. Rozhodující gól na 3:2 si pak užil náležitou oslavou. Asistence: Pavel Šimek, Lukáš Král.

60:18

V pokračující hradecké přesilovce už jsme viděli střelu z pravého kruhu a od modré, obě byly nepřesné.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo! Slavia se sice na startu třetí části dostala do vedení, Hradec ale sebral síly a dokázal srovnat. Po krátké pauze tak budeme pokračovat prodloužením, pro oba týmy se jedná o první nastavovaný zápas v této sezóně!

60:00

59:53

Teď se bude dokonce vhazovat před Janem Kasalem, který musel zasáhnout při sešívaném výpadu.

59:37

Tomáš Hora nastavoval hůl na příklep po křižné nahrávce, soupeře ale stačil puk vypíchnout a Slavia se osvobodila.

59:12

Hradec ovládl buly a drží se v útočné třetině, zatím jen kombinuje nahrávkami.

59:01

Hostující trenéři si před začátkem hry v početní nevýhodě ještě berou oddechový čas.

59:01

59 vteřin před třetí sirénou jsou slávisté do čtyřech, Nikolas Filip je totiž potrestán za faul loktem!

58:51

Ani jeden z týmů nechce inkasovat, naopak oba celky by si přály branku dát – a podle toho taky vypadá hra, která se rychle obrací ze strany na stranu.

57:55

Slávisté už se radovali z dalšího gólu, jenže předčasně! Střelu Alexe Kubánka kontroloval Kasal nejistým pohledem za záda a hosté už se začali radovat, rozhodčí však rozpažil, jelikož hrací předmět nepřešel brankovou lajnu!

57:23

Tuhle domácí akci zastavilo postavení mimo hru, buly tak bude vhozeno na neutrální půdě.

56:45

Šimkova střela byla bránícím hráčem ztečována vysoko nad bránu.

56:13

Tomáš Hora nahodil na Vavřenu puk ihned po přejetí modré čáry a hostující gólman černou pryž před dojíždějícími hráči Mountfieldu raději podržel.

55:23

Gól nyní povzbudil pro změnu Hradecké, kteří se snaží přidat ještě jeden zásah, sešívaná obrana v čele s brankářem však odolává.

3:2

Branky a nahrávky: 38. Klíma (Vencl), 54. Žaba (Trejbal, Klíma), 61. Bezpalec (Šimek, Král) – 40. M. Tichý (Curran, Nemes), 41. Tomas (J. Tichý)

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Burda, Žaba (A), Pavič, Černý, Bezpalec – Pavlík, Vencl (C), Hora, Klíma, Trejbal, Šimek, Král, Šinkovský, Novotný. Trenér: Václav Pánek.

HC Slavia Praha: Vavřena (Vedral) – Ciolek, Kříženecký, M. Tichý, Málek (A), Švec, Kubánek – Curran, Nemes, Krejčí, J. Tichý, Sander, Chludil, Filip, Tomas (A), Vosmík (C). Trenér: Ladislav Slížek.

Rozhodčí: Bernat – Landsmann, Brož.

04:44 SLA 2 M. Tichý, nedovolené bránění
30:30 HKM 2 Burda, vysoká hůl
37:46 HKM 1:0 Klíma (Vencl)
38:31 HKM 2 Bezpalec, podrážení
39:05 SLA 1:1 M. Tichý (Curran, Nemes)