Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)

Nizozemsko – Velká Británie

5:1

konec (0:0, 2:0, 2:1, 1:0)

04.08.2021, 03:30 • Oi Hockey Stadium - Severní hřiště • Semifinále • Vít Trubička (@VtTrubika)

Ode mne je pro dnešek vše, přeji dobré ráno či dobrou noc, dle preferencí, a někdy příště na počtenou! (05:11:43)
Na Oi stadionu je pro dnešní ráno dobojováno! Holandské hokejistky si díky výsledku 5:1 došly pro postup do finále. Výsledek se ale nerodil nijak lehce, určitý zlom nastal až ve druhé čtvrtině díky dvěma rychlým holandským gólům. Hráčky v oranžovém tak vyzvou vítězky duelu mezi Argentinou a Indií, který je na programu ve dvanáct hodin středoevropského času a zde na Onlajnech vás jím také budeme provázet.

60

Dlouhý výhoz holandské gólmanky. Britky zahajují jednu z poslední akcí zápasu.

58

Další nizozemský faul, tentokrát za dvě minuty. I tak se ale Holanďanky drží v útočné převaze.

57

Který ovšem Holanďanky odvrátily a naopak samy vyběhly k opačné brance.

56

Po vyrovnaní početních sil se Britky vrací směrem do útoku. Navíc se jim povedlo dostat se do kruhu a ukořistit pokutový roh.

54

Lidewij Weltenová se neustále pokouší o rozehrávku z levého rohu. Britské bránící hráčky jí ale zvládají blokovat.

53

Útočná snaha Britek stále nebere konce. K jejich smůle ale narážejí na připravenou nizozemskou obranu, přes kterou se přímo k brance nemohou dostat.

51

Toho Britky využívají a obsazují útočné pozice.

50

To je komplikace pro Nizozemsko. Po žluté kartě pro svůj tým musí hrát pět minut v oslabení.

49

Z dalšího rohu to ale už vyšlo! Ze střední vzdálenosti se opřela do míčku FREDERIQUE MATLAOVÁ, čímž vrací svému týmu čtyřbrankový náskok.

47

Nizozemky ale záhy otočily hru a vytěžily z toho další pokutový roh. Z něho se pokusily řadou pokusů poslat míček za záda Hinchové, ta se ovšem překonat nenechala.

46

První útok Britkám nevyšel. Sarah Robertsonová poslala míček po lajně přesně do prostoru nikoho, tudíž míček skončil mimo hřiště.
I třetí čtvrtina slyšela svou závěrečnou sirénu. Zprvu se v ní dařilo Nizozemkám, které pojistily své vedení dvěma góly. Následně se ale Britkám povedlo snížit a tím i nastartovat jejich útočnou aktivitu. Na gólmanku Koningovou ale vícekrát recept nenašly a proto vstupují Holanďanky do závěrečné fáze s tříbrankovým náskokem.

44

Nizozemky to znovu zkouší po levé straně. Jejich soupeřky jsou ale obezřetné a včas a důrazně je blokují.

43

Po nějaké době se vrátily Nizozemky do brankového kruhu. Laura Nunniková ovšem nemůže najít volný prostor pro centr z levé strany.

42

Vstřelený gól hráčky Velké Británie jistě probudil k další útočné aktivitě poblíž nizozemské svatyně.

41

A zadařilo se! Rychlou přízemní střelu nasměrovala přesně mezi nohy Koningové GISELLE ANSLEYOVÁ, která střílí první gól Britek v tomto klání.