konec (15:15)

01.08.2021, 09:15 • Skupina A • Milan Huppert

Tipsport: 2.41 7.68 1.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (10:52:25)
Norští házenkáři v dramatickém střetnutí porazili Francii 32:29, ale zda-li jim to k něčemu bude, ještě není jisté. Utkání se hrálo ve vyrovnaném duchu od prvních minut. První poločas přinesl velké trápení norských hráčů na sedmičkách. Střílely se čtyři, vystřídaly se na nich tři házenkáři, ale žádný Gerarda neprostřelil. Do druhé půle se nastupovalo za stavu 15:15 a byli to po většinu času Norové, kteří odskakovali do vedení. To rozhodující získali deset minut před koncem, kdy si vytvořili třígólový náskok. Francie se sice ještě dokázala dotáhnout na dostřel jedné branky, ale vyrovnat již nezvládla.

Norsko si v tabulce polepšilo na třetí místo, ale pokud Německo v odpoledním utkání potvrdí roli favorita a porazí Brazilce, tak se kvůli horšímu vzájemnému zápasu vrátí na čtvrté a ve čtvrtfinále by tak šlo na vítěze druhé skupiny, jimž budou Dánové. Francie i přes porážku skupinu A vyhrála.

Konec zápasu. (32:29)

60

Seveřané v závěrečných sekundách ještě vylepšili své konečné vítězství, z levého křídla vstřelil branku Magnus Frederiksen. (32:29)

60

Oddechový čas pro Norsko. (31:29)

59

Fantastický Bergerud! Odhadl, kam bude Remili zakončovat, a tipl si dobře! Konečky prstů na levé ruce vytěsnil míč vedle levé tyčky. (31:29)

59

Vstup do poslední dvouminutovky otevřel Sander Sagosem povedeným projektilem do levého horního růžku. Genty ani přes veškerou snahy na míč nedosáhl. (31:29)

58

Tak pozor! Fredersiksen špatně nahrál a do brejku vystartoval Tournat, jenž snížil na rozdíl jediného gólu hodem do pravé šibenice. (30:29)

57

Remili byl vidět hlavně v úvodu střetnutí. Nyní se připomněl svižnou střelou do horního růžku, na níž Bergerud nedosáhl. (30:28)

56

Avšak Norové jsou proti. Rychlý gól z protiútoku opět znamená vedení o tři góly. Toto manko se soupeři nebude stahovat vůbec lehce. (30:27)

56

Francouzi se snaží ještě zdramatizovat závěr zápasu. Spoluhráči vytvořili Nikolu Karabatićovi prostor ke střele, ten jej využil dokonale. (29:27)

55

Oddechový čas pro Francii. (29:26)

55

Gulliksen vyplaval na pravém křídle úplně volný. Pár kroky si zlepšil střelecký úhel a zakončil nechytatelně na zadní tyč. (29:26)

54

Skvělá odpověď v podání Tournata. Překvapivě vystřelil podstřelem. Míč proletěl kolem těl dvou obránců a mezi nohama brankáře. (28:26)

54

Zleva vystřelil šiplavou ránu Harald Reinkind. Genty si na míč sáhl, nicméně vyrazit z brány jej nedokázal. (28:25)

53

Hráči v červeném si vyměňují balón a nikam zvlášť nespěchají. Hrají velmi zkušeně, jsou si vědomi, že hrát teď musí Francouzi. (27:25)

53

Poměrně dlouhou kombinační akci Francouzů zakončoval Tournat. Bergerud se ovšem vyznamenal, neboť hrudí zastavil pokus soupeře. (27:25)

52

Sagosen Seveřanům třígólové vedení nevrátil. Z levé spojky vypálil tvrdě, leč nepřesně, rozehrávat bude Henty. (27:25)

51

Ale rozhodnuto ještě zdaleka není. Tournat odvážně vystřelil přes obránce a z velké dálky, balón se zastavil až v síti. (27:25)

32:29

Norsko: Saeveraas, Bergerud – Sagosen, Myrhol, Fredriksen, Överby, Tönnesen, Jöndal, Björnsen, Gullerud, O'Sullivan, Reinkind, Gulliksen, Röd.

Francie: Gérard, Genty – Remili, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Mahé, N'Guessan, Abalo, L. Karabatić, Fabregas, Descat, Porte.

Rozhodčí: Načevskij (MKD), Nikolov (MKD)