Jekatěrine Gorgodzeová – Kristína Kučová

1:2 7:6 (4), 6:7 (7), 6:7 (3)

23.07.2021, 13:18 • Gdyňa, Poľsko • Čtvrtfinále • Martin Kožiak sk

Tipsport: 2.19 1.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kristína Kučová predviedla neuveriteľnú bojovnosť, keď po takmer 4 hodinách zdolala svoju súperku z Gruzínska po setoch 6:7 7:6 a 7:6.
Slovenke sa podarilo v druhom sete aj odvrátiť 4 matchbally, čo je taktiež obdivuhodné.
V semifinále sa Kučová stretne s Nemkou Korpatschovou. (17:17:09)

Koniec zápasu

6:7

Po forehandovej chybe Gorgodzeovej však Slovenka víťazí, a to po setoch 6:7 7:6 7:6.

3-6

Ten prvý ale ešte nevyužíva.

2-6

Nevydarený return Gruzínky ale znamená, že Slovenka má 4 matchbally.

2-5

Gorgodzeová pridáva víťazný forehand a znižuje tak na 2:5.

1-5

Gorgodzeová sa ale ešte nevzdáva a znižuje na 1:5.

0-5

Kučová hrá teraz bezchybne a po ďalšom víťaznom backhande vedie už 5:0.

0-4

Kučová si súperku rozbehala po celom kurte a napokon sa dočkala chyby.

0-3

Ďalší vyhodený forehand Gruzínky znamená nádejné vedenie 3:0.

0-2

Gorgodzeová kazí aj tento forehand a Kučová tak získava prvý minibreak tiebreaku.

0-1

Kučová začína skvelým víťazným backhandom.

6:6

Gorgodzeová kazí jednoduchý forehand a zápas tak rozhodne posledný tiebreak.

15-40

Kučová vyťahuje ďalší víťazný úder a má 2 breakbally na 6:6.

15-30

Kučová po sérii dobrých úderov získava ďalší bod.

15-15

Loptu získava Kučová.

15-0

Gorgodzeová si Kučovú rozbehala po celom kurte až sa napokon dočkala chyby.

6:5

Tento breakball bohužiaľ Gorgodzeová po ďalšom skvelom forehande využíva a v ďalšom geme pôjde Gruzínka podávať na víťazstvo.

A-40

Gorgodzeová má ďalší breakball, keďže jej forehand bol na Kučovú príliš dobrý.

40-40

Gorgodzeová však ani túto šancu po nevynútenej chybe z forehandu nevyužíva.

A-40

Gorgodzeová si ale vďaka dobrému backhandu vypracovala ďalší breakball.

40-40

Kučová odvracia aj druhý breakball a gem bude pokračovať na zhode.

40-30

Prvý breakball odvracia priamym bodom zo servisu.

40-15

Gorgodzeová teraz vybehala všetko a Kučová napokon poslala svoj forehand ďaleko za základnú čiaru.

30-15

Gorgodzeová sa pokúsila o kraťas, ale jej úder zastavila páska.

30-0

Aj teraz slovenksá hráčka kazí jednoduchú loptu a situácia pre ňu nevyzerá dobre.

15-0

Kučová s ďalšou nevynútenou chybou.

5:5

Kučová ale skazila ďalší return a stav je opäť vyrovnaný 5:5.

40-30

Prvý ale po nevynútenej chybe nevyužíva.

40-15

Gorgodzeová si vynútila chybu Kučovej a má tak dva gembally.

30-15

30-0

Ďalšia chyba z returnu od Slovenky.

15-0

Kučová vyhadzuje jednoduchý return do outu.

4:5

Kučová si napokon drží servis a vedie v rozhodujúcom sete 5:4.

30-40

Kučová otáča stav gemu a po nevynútenej chybe Gorgodzeovej si vypracovala prvý gemball.

30-30

Kučová zahrala ďalší víťazný úder a vyrovnáva tak gem na 30:30.

30-15

Kučová ale breakbally zatiaľ nedopustila a po víťaznom forehande je stav 15:30.

30-0

Gorgodzeová si teraz vďaka aktívnej hre z forehandu pripísala bod na svoje konto.

15-0

Kučová kazí forehand na úvod 9. gemu .

4:4

Gorgodzeová bola dostatočne rýchla na kraťas Kučovej a výmenu pohodlne zakončila.

40-30

Kučová as vyznamenala víťazným backhandom krížom a gem tak stále pokračuje.

40-15

40-0

A teraz aj precízny kraťas, na ktorý nemala Kučová nárok.

30-0

Gorgodzeová navyše pridáva aj víťazný forehand po čiare.

15-0

Kučová hneď zo začiatku gemu kazí backhand do outu.

3:4

V geme víťazí Gorgodzeová.

A-40

Gorgodzeová opäť zahrala nechytateľný forehand po čiare a má tak ďalší breakball.

40-40

Gorgodzeová zahrala nevydarené skrátenie a gem je tak na zhode.

40-30

Gorgodzeová nám predviedla krásny forehand po čiare, na ktorý bola Kučová prikrátka.

30-30

Kučová sa dopustila jednoduchej chyby a stav gemu je razom vyrovnaný.

15-30

Na sériu víťazných úderov ale teraz naviazala Gruzínka.

0-30

Kristína Kučová pridáva ďalší víťazný úder a vedie tak v geme 30:0.

0-15

Kučová teraz doslova ubila svoju súperku a výmenu zakončila víťazným forehandom.

2:4

Kučová zahrala nepríjemnú loptu s nízkym odskokom, na ktorú Gorgodzeová nedokázala nájsť odpoveď.

40-A

Kučová sa ale vďaka aktívnej hre dostala k ďalšiemu breakballu.

40-40

Gorgodzeová ho ale razantne odvracia.

30-40

Kučovej sa podaril fantastický víťazný return a má tak breakball.

30-30

Gorgodzeová ale zahrala dobrý forehand a dočkala sa chyby zo strany Slovenky.

15-30

Kučová si teraz po dobrej hre vynútila chybu súperky a má šancu dostať sa k breakballom.

15-15

Teraz to bola ale Gorgodzeová, ktorá stratila trpezlivosť a zahrala forehand ďaleko mimo kurt.

15-0

Kučová posiela sovj forehand za základnú čiaru.

2:3

Kučová si po chybe Gruzínky drží servis a vedie 3:2.

40-A

Kučová si ale teraz vypracovala dobrú pozíciu a krátky úder súperky bez problémov zakončila.

40-40

Gorgodzeová sa teraz vyznamenala skvelým víťazným forehandom smerom von z kurtu.

40-A

Po chybe Gorgodzeovej sa Kučová dostáva k výhode.

40-40

Kučová po víťaznom údere vyrovnáva na zhodu.

40-30

40-15

Gorgodzeová teraz mala kus šťastia, keď jej kraťasu pomohla páska a Kučová nemala šancu dostať sa k loptičke včas.

30-15

Kučová ale kazí backhand a šancu dostať sa k breakballom má Gorgodzeová.

15-15

15-0

Gorgodzeová ukončila výmenu tvrdým smečom a nedala Slovenke žiadnu šancu.

2:2

Po chybe Gorgodzeovej Kučová vyrovnáva na 2:2.

15-40

Kučová zahráva víťazný forehand po čiare a má k dispozícii dva breakbally.

15-30

Gorgodzeová sa dopúšťa dvojchyby.

15-15

Teraz však zaváhanie napravuje, keď si dobrým backhandom vynútila chybu súperky.

15-0

Kučová kazí ľahkú loptu z backhandu a opäť nezačína do gemu dobre.

2:1

Gorgodzeová získava break a vedie v treťom sete 2:1.

40-15

Loptu získava Gorgodzeová.

30-15

15-15

Ďalšia forehandová chyba Kučovej znamená. že Gruzínka sa môže dostať k breakballom.

1:1

Gorgodzeová zahrala kvalitný forehand po čiare a vyrovnáva tak na 1:1.

A-40

40-40

Kučová poslala sovj úder iba do siete a gem je tak opäť na zhode.

40-A

Gorgodzeová ale opäť chybuje a Kučová tak má ďalší breakball.

40-40

Gorgodzeová ale získava priamy bod zo servisu.

30-40

Kučová si ale víťazným forehandom vypracováva breakball.

30-30

Gorgodzeová teraz zahrala pekný víťazný forehand a vyrovnáva tak stav v geme.

15-30

Gorgodzeová však ukázala peknú kombináciu a prinútila Kučovú k chybe.

0-30

Kučová navyše pridáva aj víťazný krížny forehand a situácia pre ňu vyzerá nádejne.

0-15

Ďalší nepodarený úder Gorgodzeovej končí v sieti.

0:1

Nevydarený kraťas Gorgodzeovej znamená, že Kučová získava prvý gem 3. setu čistou hrou.

0-40

Gorgodzeová posiela aj ďalší return do siete a Kučová má 3 gembally.

0-30

Volej Gorgodzeovej končí iba v sieti a Kučová tak vstupuje do tretieho setu veľmi dobre.

0-15

Gorgodzeovej backhand mieri ďaleko do outu.

6:7

Kučová nakoniec získava druhý set, keď Gorgodzeová posiela sovj úder do siete.

7-8

Kučová uhráva aj ďalšiu maratónsku výmenu a vypracováva si ďalší setball.

7-7

Kučová ale aj tento matchball odvracia po víťaznom backhande po čiare.

7-6

Kučová sa dopúšťa chyby z backhandu a Gruzínka tak má 4. matchball.

6-6

Gorgodzeová ale po skvelom obhode odvracia aj druhý setball a v tiebreaku to je vyrovnané 6:6.

5-6

Kučová však na prvom setballe robí dvojchybu a set tak ďalej pokračuje.

4-6

Gorgodzeová vyhodila jedoduchý forehand a Kučová má k dispozícii 2 setbally.

4-5

Gorgodzeová sa teraz s Kučovou zahrávala, až výmenu pohodlne zakončila.

3-5

2-5

Kučová ďalším dobrým forehandom donútila súperku k chybe a vedie už 5:2.

2-4

Gorgodzeová sa ale kvalitným forehandom ešte drží v hre a znižuje na 2:4.

1-4

Ďalší víťazný úder Kučovej znamená, že Slovenka vedie už: 4:1.

1-3

Kučová teraz bola dostatočne rýchla na kraťas súperky a výmenu po ňom perfektne zakončila.

1-2

Ďalší víťazný úder z forehandu slovenskej hráčky.

1-1

Kristína Kučová sa stala víťazkou tejto maratónskej výmeny, keď po skvelom obhode dokonale zaskočila súperku.

1-0

Kučová sa rozhodla skrátiť túto výmenu, no Gorgodzeová to dobehla a výmenu ukončila.

6:6

Kučová napokon odvracia tri matchbally a po víťaznom forehande bude aj druhý set musieť rozhodnúť tiebreak.

40-A

Ďalší víťazný úder Slovenky jej zabezpečuje výhodu.

40-40

Kučová to však zobrala do vlastných rúk a kvôli víťaznému forehandu duel pokračuje.

A-40

Gorgodzeová využila Kučovej slabý servis a vďaka dobrému returnu si vypracovala tretí matchball.

40-40

Kučová pri výhode ale robí dvojchybu a gem nám tak stále nekončí.

40-A

Kučovej servis teraz Gorgodzeovej zle odskočil a je tu tak výhoda pre Slovenku.

40-40

Vďaka chybe Gruzínky však duel naďalej pokračuje.

A-40

Pri ďalšej z dlhších výmen to bola opäť Slovenka, ktorá nedokázala držať krok a poslala svoj backhand do siete.

40-40

Výhodu ale slovenská hráčka premeniť nedokázala, keďže jej forehand zastavila páska.

40-A

Kučová si súperku po kurte dokonale rozbehala a výmenu zakončila do otvoreného dvorca.

40-40

Gorgodzeová ale matchball nevyužíva, keďže jej return končí v oute.

40-30

V tejto maratónskej výmene to bola však Kučová, ktorá ako prvá stratila nervy jej backhand skončil v sieti.

30-30

Hrozbu matchballov ale Kučová odvrátila vďaka víťaznému forehandu po čiare.

30-15

Na Gruzínkine skrátenie nebola Kučová dostatočne rýchla a svoj úder poslala iba do siete.

15-15

Hneď v zápätí ale Slovenka kazí jednoduchú loptu a stav je vyrovnaný.

0-15

Gorgodzeová posiela svoj sekaný úder tesne mimo kurt a Kučová tak začína dobre do tohto gemu.

6:5

Gorgodzeová po ďalšom víťaznom údere napokon získava tenot gem a vedie tak 6:5.

A-40

Kučová poslala svoj forehand iba do siete a Gruzínka má tak výhodu.

40-40

Gorgodzeová si súperku pekne rozbehala a Kučová napokon nemala šancu dobehnúť poslednú loptičku.

40-A

Kučová sa ale dostáva k ďalšiemu breakballu po nevydarenom skrátení Gruzínky.

40-40

Gorgodzeová ho ale odvracia po fantastickom víťaznom forehande po čiare.

40-A

Gorgodzeová opäť kazí jednoduchú loptu a Kučová má tak breakball.

40-40

Po Gorgodzeovej chybe nám ale gem pokračuje.

40-30

Kučovej backhand teraz skočil tesne za základnou čiarou a Gruzínka má tak gemball na 6:5.

30-30

15-30

To ale Gorgodzeová po fantastickom obhode odmieta.

0-30

Gorgodzeová posiela sovj forehand iba do siete a je tu tak šanca pre Kučovú dostať sa k breakballom.

0-15

Kučová teraz dobre zatlačila na backhand súperky a vynútila si chybu.

5:5

Gruzínka teraz netrafila svoj backhand čisto a lopta mieri ďaleko do outu.
Kučová tak po ťažkom geme vyrovnáva na 5:5.

40-A

V dôležitý moment si Kučová pomáha prvým servisom.

40-40

Ani ten ale po dobrej hre od Gruzínky nevyužíva.

40-A

Gorgodzeovej forehand skončil tesne v oute a je tu tak ďalší gemball pre Kučovú.

40-40

Ten ale po slabučkom forehande, ktorý mieril do siete, nevyužíva.

30-40

Kučová odvracia možnosť matchballu pre súperku a po chybe Gorgodzeovej má tak gemball na 5:5.

30-30

Gorgodzeová sa ale ujala iniciatívy v tejto výmene a sériou tvrdých úderov nakoniec výmenu zakončila.

15-30

Kučová nakoniec získava bod po nevydarenom skrátení Gorgodzeovej.

15-15

V zápätí však Slovenka robí dvojchybu.

0-15

Kučová ale začína do gemu víťazným forehandom po čiare.

5:4

Po dlhej a vyčerpávajúcej výmene nakoniec Gorgodzeová drží servis a od víťazstva ju tak delí jediný gem.

A-40

Ďalšia lopta z rakety slovenskej hráčky mieri do siete a výhodu má tak Gruzínka.

40-40

Kučová ale ani ten nevyužíva keďže jej forehand zastavila páska.

40-A

Nevydarené skrátenie Gorgodzeovej znamená ďalší breakball.

40-40

Ten ale Gruzínka odvracia.

40-A

Vďaka Gruzínkinej chybe má Kučová ďalšiu možnosť na break.

40-40

Kučová posiela ďalšiu loptu do outu a gem sa tak dostáva do zhody.

30-40

Prvý breakball Kučová nevyužíva.
Jej úder končí tesne za základnou čiarou.

15-40

15-30

A teraz Kučová zahrala ďalší víťazný úder.
Tentoraz do súperkinho forehandu.

15-15

Hneď na to ale Slovenka svoju chybu napravila, keď na druhú stranu poslala nechytateľný backhand po čiare.

15-0

Gorgodzeová zahrala nepríjemnú loptu s nízkym odskokom a Kučová svoj úder poslala iba do outu.

4:4

Gorgodzeová opäť prevzala iniciatívu vo výmene a po dobrom kraťase získava break a vyrovnáva na 4:4.

40-15

Zatlačená však teraz bola Kučová a Gruzínka má dva breakbally.

30-15

Kučová teraz zatlačila súperku do jej backhandu a následne výmenu nemilosrdne zakončila.

30-0

Gorgodzeová zahrala skvelý víťazný return po čiare.

15-0

Kučová vstupuje do tohto gemu chybou z backhandu.

3:4

A po víťaznom forehande využíva hneď prvý.

15-40

Teraz to bola ale Kučová, ktorá kvalitne skrátila výmenu a vypracovala si tak dva breakbally.

15-30

Gorgodzeová si ale pripisuje prvé eso v druhom sete.

0-30

0-15

Kučová si teraz križnym backhandom vyhnala súperku z kurtu a tá jej loptu naspäť už nevrátila.

3:3

Gorgodzeová teraz nabehla na sieť a skvelým volejom získava stratený servis späť.

40-15

Na ďalší kraťas Gorgodzeovej stihla Kučová nájsť odpoveď, no na následný lob už nie a tak má Gruzínka dve šance na rebreak.

30-15

Gorgodzeová teraz opäť vytiahla skvelé skrátenie a Kučová bola bez šance.

15-15

Chybu ale hneď na to robí aj Slovenka.

0-15

Gorgodzeová robí na úvod šiesteho gemu ďalšiu chybu z backhandu.

2:3

Po ďalšej chybe Gorgodzeovej sa slovenská hráčka opäť ujíma vedenia v druhom sete.

0-40

V tomto prípade posiela Gruzínka svoj forehand do outu a Kučová má tri breakbally.

0-30

Gorgodzeová navyše robí svoju druhú dvojchybu v zápase.

0-15

Kučová si teraz tvrdým returnom pripravila peknú pozíciu, ktorú následne zakončila.

2:2

Pri tom druhom ale slovenská hráčka chybuje a Gorgodzeová tak vyrovnáva na 2:2.

40-30

Kučová to ale v tomto geme nevzdáva a víťazným forehandom odvracia prvý breakball.

40-15

Aj teraz to bol Gruzínkin forehand, ktorý rozhodol o osude výmeny.

30-15

Gorgodzeová opäť zahrala skvelú kombináciu, na ktorú Slovenka nenašla adekvátnu odpoveď.

15-15

Gorgodzeová však odpovedá víťazným returnom po čiare.

0-15

Kučová vstúpila do gemu skvelým forehandom, ktorý jej zabezpečil bod.

1:2

Gorgodzeová navyše zahrala aj skvelý kraťas a znižuje tak stav v druhom sete na 1:2.

40-15

Aj teraz to bol Gruzínkin forehand, ktorý zakončil túto výmenu.

30-15

Gorgodzeová ale v zápätí pridáva ďalší víťazný forehand.

15-15

Kučová nám teraz predviedla skvelý víťazný return po čiare.

15-0

0:2

Kučová vďaka priamemu bodu napokon získava tento maratónsky gem a v druhom sete vedie 2:0.

40-A

Gorgodzeovej forehandový volej končí znova v sieti a Kučová má ďalšiu výhodu.

40-40

Gorgodzeová ho ale po skazenom forehande nevyužíva.

A-40

Kučová sa navyše dopúšťa aj dvojchyby a Gorgodzeová má šancu na break.

40-40

Kučovej forehand ale zastavila páska.

40-A

Gorgodzeová však svoj return netriafa čisto a Kučová má k dispozícii ďalšiu výhodu.

40-40

Ani teraz ale gem nekončí, keďže Kučovej forehand končí za základnou čiarou.

40-A

40-40

Na 2:0 ale Slovenka nezvyšuje, keďže agresívny forehand Gorgodzeovej bol nad jej sily.

40-A

Do výhodnej pozícii na sieti sa teraz dostala Kučová a výmenu aj úspešne zakončila.

40-40

Gorgodzeovej nábeh na sieť bol odmenený bodom, keď Kučová zahrala svoj obhod do siete.

40-A

Gorgodzeová posiela tento forehand do outu a k výhode sa ako prvá dostáva Slovenka.

40-40

Kučová ale breakball po úspešnom nábehu na sieť odvracia.

40-30

Teraz sa však Gorgodzeová vyznamenala parádnym halfvolejom, na ktorý Slovenka nemala šancu odpovedať.

30-30

Kučová ale hneď na to získava priamy bod zo servisu.

30-15

Gorgodzeová získava na svoje konto ďalšiu dlhú výmenu, keď sovj forehand namierila účinne do Kučovej protipohybu.

15-15

Gorgodzeová to skúsila s agresívnym forehandom po čiare, no loptička končí ďaleko mimo hracej plochy.

15-0

Kučová však hneď po servise posiela svoj forehand do siete.

0:1

Kučová zahrala ďalší víťazný return a hneď na úvod druhého setu berie svojej súperke podanie.

15-40

Kučová si teraz Gorgodzeovú dobre rozbehala a po víťaznom forehande má k dispozícii dva breakbally.

15-30

Kučová však v zápätí posiela svoj return iba do siete.

0-30

Gorgodzeová teraz pridáva aj nevynútenú chybu z backhandu a je tu tak šanca pre Slovenku.

0-15

Kučová vstupuje do druhého setu víťazným returnom po čiare.

7:6

Po priamom bode zo servisu premieňa Gruzínka hneď prvý setball a získava tak aj prvý set v pomere 7:6.

6-4

Ďalšiu vyčerpávajúcu výmenu získala na svoje konto Gorgodzeová.
Na jej skrátenie ešte dokázala Kučová zareagovať, no na následný obhod už nie.

5-4

Gorgodzeová sa pokúsila o ďalší víťazný úder, no jej return skončil tesne v oute.

5-3

Túto dlhú výmenu zakončuje Gruzínka víťazným forehandom do protipohybu Kučovej.

4-3

Gorgodzeová sa v tento dôležitý moment dopúšťa dvojchyby a Kučová tak stráca na svoju súperku iba jeden bod.

4-2

4-1

Gorgodzeová sa vyznamenala aj skvelým kraťasom a v tiebreaku to nevyzerá so slovenskou tenistkou dobre.

3-1

Gorgodzeová vytiahla fantastický víťazný forehand z hlbokej defenzívy a Slovenku ním dokonale zaskočila.

2-1

Kučová sa ale nevzdáva a skvelým krížnym forehandom získava stratený minibreak naspäť.

2-0

Kučovej úder teraz zastavila sieť a do tiebreaku tak lepšie vstupuje Gorgodzeová

1-0

Kučová skrátila výmenu, no jej kraťas bol príliš čitateľný a Gruzínka ho bez problémov dobehla a výmenu ukončila.

6:6

Gorgodzeová napokon vyrovnáva a prvý set tak rozhodne tiebreak.

40-15

Gorgodzeová si teraz pomohla dobrým servisom a presným forehandom a má tak 2 gembally na 6:6.

30-15

Kučová to mala opäť skvelo rozohrané, no nakoniec poslala backhand ďaleko mimo kurt.

15-15

Teraz to ale Slovenka so silou mierne prehnala.
Jej backhand skončil tesne za základnou čiarou.

0-15

Kučová vstúpila do gemu ďalším víťazným úderom po čiare.

5:6

Kučová po víťaznom backhande po čiare drží servis a otáča tak priebeh prvého setu na 6:5.

0-40

0-30

Kristína Kučová teraz ukázala bojovnosť a rýchle nohy a po dlhej výmene vytiahla skvelý defenzívny úder, na ktorý Gorgodzeová nedokázala dostatočne odpovedať.

0-15

Gorgodzeová to opäť skúsila razantným úderom po čiare, no jej backhand zastavila páska.

5:5

Po ďalšej Gruzínkinej chybe získava Kučová stratený servis späť a stav je tak vyrovnaný 5:5.

0-40

Gorgodzeová teraz skúsila zaútočiť forehandom po čiare, no jej úder skončil ďaleko v oute.

0-30

0-15

Kučová si sériou presných forehandov vynútila súperkinu chybu.

5:4

Kučová napokon zakončuje gem dvojchybou a Gorgodzeová tak v ďalšom geme pôjde podávať na zisk prvého setu.

40-0

Vďaka ďalšej chybe Slovenky má Gorgodzeová k dispozícii 3 breakbally.

30-0

Kučová opäť chybuje z forehandu a šancu na break má tak Gruzínka.

15-0

Kučová si súperku slušne rozbehala po kurte, no nakoniec svoj forehand poslala tesne do outu.

4:4

Vďaka ďalšej chybe Gruzínky získava Kučová break a vyrovnáva na 4:4.

0-40

Gorgodzeová kazí jednoduchý backhand a Slovenka tak má tri breakbally.

0-30

Kučová teraz pridáva aj skvelý forehandový winner a rysuje sa tu tak pre ňu šanca získať stratený servis späť.

0-15

Gorgodzeová vstupuje do gemu nevynútenou chybou z forehandu.

4:3

Túto výhodu Slovenka konečne využíva a znižuje na 3:4.

40-A

Kučová si ale hneď dokázala vypracovať ďalšiu výhodu, keď jej forehand bol na súperku príliš dobrý.

40-40

40-A

Hneď na to pridáva gruzínska hráčka ďalšiu chybu a výhodu má Kučová.

40-40

Tentoraz však forehand Gruzínky letel iba do štvorhrovej časti kurtu.

A-40

Kučovej slabší druhý servis Gorgodzeová dokonale využila a deviatym víťazným forehandovým úderom sa dopracovala k ďalšiemu breakballu.

40-40

Kučová ho ale po dobrom skrátení odvracia.

A-40

Gorgodzeová si však znova sériou dobre mierených forehandov vypracovala breakball.

40-40

30-40

Gorgodzeová sa rozhodla výmenu skrátiť hneď z returnu, čo ale vôbec nebol dobrý nápad.
Kučová loptičku bez problémov dobehla a výmenu ľahko ukončila.

30-30

Teraz si Kučová pripravila dobrú pozíciu a výmenu tvrdým forehandom nekompromisne zakončila.

30-15

Gorgodzeová však svoj return posiela tesne za základnú čiaru.

30-0

K tomu všetkému pridáva gruzínska hráčka aj skvelý kraťas a sú tu tak ďalšie problémy pre Slovenku na servise.

15-0

Kučová bohužiaľ nezačína do tohto gemu vôbec dobre, keďže sa hneď dopustila dvojchyby.

4:2

Kučová si teraz na sieti pripravila skvelú pozíciu, no backhandový volej jej vôbec nevyšiel a Gorgodzeová tak vedie 4:2.

40-30

V zápätí posiela Gruzínka ďalšiu loptu do siete a gem tak stále pokračuje.

40-15

Čistá hra sa ale nekoná, keďže na Slovenkin forehand nedokázala Gorgodzeová dostatočne odpovedať.

40-0

Backhand z rakety Kučovej končí iba v sieti a Gruzínka tak má k dispozícii 3 gembally.

30-0

Po ďalšom dobrom servise Gruzínky poslala Kučová na druhú stranu iba slabučký return a pre Gorgodzeovú to nebol žiadny problém výmenu ukončiť.

15-0

Kučová nedokázala skrotiť podanie Gorgodzeovej a jej return letí iba do outu.

3:2

A ten po ďalšom údere so skvelou dĺžkou aj premieňa a ujíma sa vedenia 3:2.

40-30

Gorgodzeová si vďaka aktívnej hre dokázala vypracovať breakball.

30-30

Kučovej backhand ale v zápätí zastavuje páska.

15-30

Kučovej sa podarilo výmenu múdro skrátiť a Gorgodzeová nedokázala na jej kraťas dostatočne rýchlo zareagovať.

15-15

0-15

Gorgodzeovej return skončil tesne za základnou čiarou a Kučová získava na úvod gemu priamy bod.

2:2

Gorgodzeová to skúsila s nábehom na sieť, no Kučová ju fantasticky obhodila a získava stratený servis naspäť.

40-A

Kučová si po dobrom skrátení a následnom obhodení súperky vypracovala ďalší breakball.

40-40

Gorgodzeová teraz mala Slovenku na lopate, no jej finálny volej zastavila páska.

A-40

Gorgodzeová v zápätí pridáva ďalší víťazný úder z forehandu.

40-40

Gorgodzeová však breakball s prehľadom odvracia presným úderom.

30-40

30-30

Kučová prevzala iniciatívu výmeny do svojich rúk a po tom, čo vyvinula tlak na Gruzínkin forehand sa takmer okamžite dočkala chyby.

30-15

Na sériu víťazných úderov nadviazala opäť Gruzínka.
Tentoraz to bol parádny forehand krížom.

15-15

Kučová ale nijak nezaostáva.
Slovenka sa vyznamenala skvelým víťazným backhandom po čiare.

15-0

Gorgodzeová si teraz po dobrom servise dala záležať a výmenu zakončila skvelým forehandom.

2:1

Po Gruzínkinej chybe z forehandu tak napokon Slovenka získava prvý gem a znižuje na 1:2.

15-40

Svoje predošlé zaváhanie ale okamžite napravuje víťazným forehandom.

15-30

Hneď na to ale Slovenka robí prvú dvojchybu zápasu.

0-30

Kučová si teraz tvrdým krížnym backhandom vynútila chybu súperky.

0-15

Vo veľmi dlhej a zaujímavej výmene mali obe hráčky mnoho šancí na ukončenie výmeny, no Gruzínkin smeč nakoniec zastavila sieť.

2:0

Gorgodzeová napokon zakončuje gem esom a vedie tak už 2:0.

A-40

Gorgodzeová nám ale opäť predviedla skvelé skrátenie a Kučová bola bez šance.

40-40

Tú ale Gorgodzeová po forehandovej chybe nevyužíva.

A-40

Kučová sa dopúšťa chyby z backhandu a Gruzínka tak získava výhodu.

40-40

Po ďalšom dobrom skrátení Gorgodzeovej je šanca na break zmazaná.

30-40

Gruzínka kazí jednoduchý úder a Slovenka má šancu na rebreak.

30-30

Kučová si teraz dobrou kombináciou súperku rozbehala a napokon sa dočkala chyby.

30-15

Loptu do outu však posiela aj Kučová

15-15

Gruzínska hráčka však teraz z forehandu chybuje.

15-0

Gorgodzeová sa teraz vyznamenala presným víťazným forehandom po čiare.

1:0

Gorgodzeová zakončuje gem perfektným víťazným returnom po čiare.
Slovenka tak hneď na úvod zápasu stráca servis.

40-15

Po dlhej výmene sa Gruzínka rozhodla výmenu skrátiť a vďaka tomu získava bod a dva breakbally.

30-15

Kučová si teraz súperku dobre rozbehala, ale jej finálny forehand skončil za základnou čiarou.

15-15

S forehandovou chybou ale prichádza aj slovenská hráčka.

0-15

Gorgodzeová odštartovala do zápasu agresívnym returnom, no potom skazila pomerne jednoduchý forehand.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Zápas na podaní začne slovenská tenistka.
Hráčky sa momentálne rozohrávajú.
EKATERINA GORGODZEOVÁ
Ekaterina Gorgodzeová je 29-ročná hráčka z Gruzínska a na rebríčku WTA momentálne okupuje 208. pozíciu.
Rovnako ako Kučová, tak aj ona dosahuje
najlepšie výsledky na antuke. V tejto sezóne má na nej fantastickú bilanciu 18 výhier a iba 8 prehier. Mimo antuky sa ale Gruzínke absolútne nedarí, keď z 9 zápasov hraných mimo nej si pripísala iba jedinú výhru.
Na tomto turnaji sa Gorgodzeová postupne dostala v kvalifikácii cez Poľku Kubkovú a Rusku Anshbaovú. V hlavnej súťaži si najprv poradila v troch setoch s Ruskou Zakharovou a nakoniec aj prekvapivo v dvoch setoch s Američankou Lepchenkovou.
KRISTÍNA KUČOVÁ
Kristína Kučová je 31-ročná slovenská tenistka a na rebríčku ATP sa nachádza na 150. priečke. Počas kariéry sa jej najviac darí na antuke a táto sezóna nie je výnimkou. Pripísala si na nej už 14 výhier oproti 9 prehrám.
Na turnaji v Gdyni najprv prešla hladko cez domácu Radwanskú a v druhom kole sa poriadne natrápila s Rumunkou Barovou. V treťom sete Slovenka prehrávala už 2:4, no napokon po sérii 4 získaných gemov mohla sláviť postup do prvého štvrťfinále od júna.
Všetkým tenisovým fanúšikom prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z tenisového turnaja WTA v poľskej Gdyni.
Vo štvrťfinále na seba narazia Ekaterina Gorgodzeová a Kristína Kučová. Hráčky sa spolu na turnajoch stretli už 4-krát a na vzájomné zápasy vedie Kučová 3:1. Avšak ten najaktuálnejší duel z minulého roka ovládla Gorgodzeová. Všetky výhry Slovenky sa ale zrodili na antuke a Kučová tak bude miernou favoritkou tohto duelu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.