09.05.2021, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • Jan Prošek

Tipsport: 4.33 4.53 1.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 18 – 30 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Cal Petersen (LAK) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 58:03
Jonas Johansson (COL) – 16 zákroků, 2 OG, úspěšnost 88,8 %, odchytal 59:53

Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil

1. Devon Toews (COL) – 2+0
2. Cale Makar (COL) – 1+1
3. Rasmus Kupari (LAK) – 1+0 (06:31:59)
Colorado Avalanche získá v tomto zápase dva body za vybojovanou výhru 3:2 nad Los Angeles. Boj o čelo divize zůstává dál dramatický.

59:52

Oddechový čas pro domácí.

59:51

Velkou šanci měl Lias Andersson, ale do přihrávky před prázdnou branku dal hokejku jeden ze soupeřů.

59:00

Poslední minuta hry. Kings rozehrávají od své branky.

58:30

Adrian Kempe (Los Angeles) nedostal puk do útočného pásma, má ještě jednu šanci.

58:17

Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:41

Drew Doughty (Los Angeles) pálil od modré čáry, ale minul branku.

57:00

Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Kings se do střelecké pozice dostat nedokázali.

56:18

Valerij Ničuškin (Colorado) díky dobré hře dokázal dostat puk do středního pásma.

55:44

Los Angeles rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru z obou stran.

55:14

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Colorado má jednobrankový náskok.

54:24

Mikko Rantanen (Colorado) nabral ve středním pásmu rychlost a projel do útočného pásma. Zakončit však nedokázal.

54:00

Anže Kopitar a Andreas Athanasiou měli velkou šanci, ale hostující brankář situaci dobře vyhodnotil a překazil akci.

53:33

Cale Makar (Colorado) nahazoval od modré čáry, jeho rána končí vedle.

53:13

Brendan Lemieux (Los Angeles) to zkoušel individuálně, ale přes obranu soupeře se prosadit nedokázal.

52:02

Sledujeme nyní aktivní hru Kings, domácí hráči se ženou za vyrovnáním, ale nesmí zapomínat na obranu.

51:47

Jonas Johansson (Colorado) kryje dobrou ránu jednoho z domácích hráčů.

2:3

Branky a nahrávky: 14. S. Walker (Vilardi, Iafallo), 46. Kupari (L. Andersson, S. Walker) – 5. D. Toews (Burakovsky, Compher), 11. Makar (Rantanen, Burakovsky), 30. D. Toews (Makar, Bellemare)

Los Angeles Kings: Petersen (Grosenick) – M. Anderson, Doughty (A), Björnfot, Roy, Määttä, S. Walker – A. Kempe, Kopitar (C), T. Moore – Iafallo, Vilardi, L. Andersson – Wagner, Kupari, Athanasiou – Lemieux, Anderson-Dolan, Grundström.

Colorado Avalanche: J. Johansson (Grubauer) – D. Toews (A), Makar, Graves, Timmins, Renouf, MacDonald – Landeskog (C), Jost, Rantanen (A) – Ničuškin, Kadri, Donskoi – Burakovsky, Newhook, Compher – Söderberg, Bellemare, Sherwood.

Rozhodčí: Chmielewski, Lambert – Gawryletz, Knorr

Diváci: 2 482

04:46 COL 0:1 D. Toews (Burakovsky, Compher)
09:20 LAK 2 Lemieux, podrážení
10:31 COL 0:2 Makar (Rantanen, Burakovsky)
13:58 LAK 1:2 S. Walker (Vilardi, Iafallo)