07.05.2021, 03:10 • Rogers Place, Edmonton • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.58 5.14 4.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

55:35

55:35 Brock BOESER - 3:6

55:35

Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté zase utíkají do pohodlného náskoku o tři branky. Po akci v útočném pásmu se za brankou dostal k puku Pearson, přihrál do druhé vlny na najíždějícího BROCKA BOESERA, ten se z pravého kruhu nemýlil a prostřelil Smithe – 3:6. Asistence: Tanner Pearson.

52:55

52:55 Leon DRAISAITL - 3:5

52:55

Edmonton právě vstřelil branku!
Další akce už ale končí gólem! Po kombinaci v útočném pásmu přihrál od modré čáry Nurse do pravého kruhu, kde číhal LEON DRAISAITL a ten ranou z první prostřelil Demka – 3:5. Asistence: Darnell Nurse, Connor McDavid.

52:44

52:44 Connor McDavid neproměnil trestné střílení

52:44

Connor McDavid tak dostal další šanci si připsat gól, vytáhl na Demka bekhendovou kličku s rychlým zakončením, nedokázal však přehodit jeho levý beton!

52:07

Smith vytáhl skvostný zákrok proti Boeserovi, který zakončoval do odkryté části branky. Gólman Edmontonu se ale zvládl natáhnout a puk srazit!

50:40

Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, přesilovku si tentokrát zahrají hosté. Dvě minuty za podrážení obdržel Josh Archibald.

47:59

Přesilovka pro Edmonton, dvě minuty za podrážení dostal Tyler Myers.

42:36

Darnell Nurse i Zack MacEwan dostali pětiminutové tresty za bitku, domácí hráč navíc i dvě minuty za krosček. Je tu tak přesilovka pro Vancouver.

35:09

Přesilovka tentokrát pro Vancouver, dvouminutový trest za sekání dostal Darnell Nurse.

30:59

Další vyloučení na straně Vancouveru a přesilovka domácích bude delší. 2+2 minuty za vysokou hůl dostal Zack MacEwen.

29:42

29:42 Tyler GRAOVAC - 2:5

29:42

Hosté utíkají do tříbrankového náskoku! Na levé straně se k puku dostal TYLER GRAOVAC a z nulového úhlu všechny překvapil, včetně gólmana Smithe. Puk pověsil pod jeho horní tyčku a upravil tak na 2:5. Bez asistence.

29:36

Jak Alex Chiasson, tak i Travis Hamonic dostali pětiminutové tresty za bitku.

18:37

18:37 Jesse PULJUJÄRVI - 2:4

18:37

Divoká třetina pokračuje, už je to jen o dvě branky. Edmonton se dostal do útočného pásma, z rohu přihrál McDavid do kruhu, odkud z první vystřelil JESSE PULJUJÄRVI a na jeho ránu nedokázal Demko zareagovat – 2:4! Asistence: Connor McDavid, Tyson Barrie.

16:41

16:41 Leon DRAISAITL - 1:4

16:41

Přesilovka je využitá a domácí snižují. Mike Smith dlouhým pasem poslal puk až na útočnou modrou na McDavida, ten zadovkou našel LEONA DRAISAITLA, který švihem na vzdálenější tyčku překonal Demka a upravil na 1:4. Asistence: Connor McDavid, Mike Smith.

15:46

Je tu další možnost domácích si zahrát přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl totiž obdržel Tyler Graovac.

12:22

Je tu to, co se dalo už očekávat, Mikko Koskinen míří na střídačku, chytat teď bude Mike Smith. Finský gólman při svém odchodu z brankoviště ještě frustrovaně o branku zlomil svou hůl.

12:22

12:22 Jayce HAWRYLUK - 0:4

12:22

Další gól za Koskinenovými zády. Ten ještě odolal pokusu od modré čáry, který zablokovala obrana, puk se ale odrazil mezi kruhy, kde si jej nadvakrát zpracoval JAYCE HAWRYLUK a procedil jej mezi betony gólmana – 0:4. Asistence: Nate Schmidt, Matthew Highmore.

09:46

Přesilovka ale domácímu Edmontonu moc dlouho nevydržela, neboť Leon Draisaitl se dopustil sekání a síly na ledě se nám srovnávají.

09:32

Edmonton si dá první přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Nils Höglander.

06:33

06:33 Travis HAMONIC - 0:3

06:33

Střelecká pohoda Vancouveru pokračuje, je tu třetí gól! Po průniku do útočného pásma a přihrávce od mantinelu napřáhl volný TRAVIS HAMONIC, Koskinen se jeho ránu snažil vyrazit, jenže jej pouze nadrazil a puk obloučkem zapadl za jeho záda – 0:3. Asistence: Brock Boeser, Nils Höglander.

04:43

04:43 Jack RATHBONE - 0:2

04:43

A už je to o dvě branky. Domácím vůbec nevyšla rozehrávka ve vlastním pásmu, puk získal Hawryluk, jehož pokus byl ještě zablokován, ale k odraženému puku se dostal JACK RATHBONE a ten se už švihem k tyčce nemýlil – 0:2. Asistence: Jayce Hawryluk.

00:31

00:31 Nils HÖGLANDER - 0:1

00:31

No tak to byl hodně ostrý začátek. Hosté se dostali do útočného pásma, Miller zpoza branky poslal přihrávku před Koskinena, NILS HÖGLANDER se zbavil obránce a prudkým zakončením překonal gólmana Edmontonu – 0:1. Asistence: J. T. Miller, Travis Hamonic.

3:6

Branky a nahrávky: 17. Draisaitl (McDavid, M. Smith), 19. Puljujärvi (McDavid, Barrie), 53. Draisaitl (Nurse, McDavid) – 1. Höglander (J. T. Miller, Hamonic), 5. Rathbone (Hawryluk), 7. Hamonic (Boeser, Höglander), 13. Hawryluk (Schmidt, Highmore), 30. Graovac, 56. Boeser (Pearson)

Edmonton Oilers: Koskinen (13. M. Smith) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), D. Kulikov, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Kahun – Chiasson, R. McLeod, Neal – P. Russell, Khaira, J. Archibald.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers (A), Rathbone – Boeser, J. T. Miller, Höglander – Lind, Horvat (C), Pearson – MacEwen, Boyd, Vesey – Hawryluk, Graovac, Highmore.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Cormier, Nansen

00:31 VAN 0:1 Höglander (J. T. Miller, Hamonic)
04:43 VAN 0:2 Rathbone (Hawryluk)
06:33 VAN 0:3 Hamonic (Boeser, Höglander)
09:32 VAN 2 Höglander, nedovolené bránění
09:46 EDM 2 Draisaitl, sekání
12:22 VAN 0:4 Hawryluk (Schmidt, Highmore)
12:22 EDM -Koskinen +M. Smith (Střídání)