Semjon Varlamov (NYI) 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 64:34
Tristan Jarry (PIT) 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 64:34

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista

Kris Letang (PIT) 2+1
Sidney Crosby (PIT) 1+1
Brock Nelson (NYI) 1+1 (03:47:53)
Skončilo velmi dramatické utkání, které muselo rozuzlit za stavu 3:3 až prodloužení. V něm měly šance na rozhodnutí oba celky, ale ujala se až v čase 64:34 skrytá rána Krise Letanga, který si v utkání připsal druhou branku a třetí kanadský bod. Pittsburgh si tak z tohoto zápasu odnáší cenný bod navíc za výhru 3:4 v prodloužení.

64:34

64:34 Kris LETANG - 3:4

64:34

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté přece jen rozhodují ještě v prodloužení! po přihrávce Sidneyho Crosbyho se mezi dva hráče soupeře vydal KRIS LETANG, který vystřelil ze zápěstí a na první pohled nenápadná rána skončila u zadní tyče svatyně Ostrovanů. Asistence: Sidney Crosby.

64:20

Kotouče se zmocnili hosté, kteří se za chvíli vydají možná do posledního útočného výpadu prodloužení.

63:49

Rána Jordana Eberleho mířila jen těsně vedle pravé tyče.

63:27

Domácí hokejisté z útočného pásma vybruslili, ale kotouč mají stále ve své moci.

62:58

Mathew Barzal má kotouč za svou bránou a za chvíli vyrazí na zteč.

62:30

z pravého kruhu pálil tvrdě Sidney Crosby, ale kotouč skončil pouze v lapačce Varlamova.

62:00

Sám na bránu se řítil Jean-Gabriel Pageau, ale ani on neuspěl!

61:35

Po přihrávce Jareda McCanna byl ve stoprocentní šancí Mike Matheson, ale Semjona Varlamova se mu překonat nepovedlo!

60:46

Kotouč mají na svých holích hosté, kteří zatím krouží v pásmu soupeře.

60:30

Oba celky se už dostaly do přečíslení dvou proti jednomu, ale ani jeden z týmů nedokázal svou akci zakončit střelou na bránu!

60:01

Střely na branku 25:28
Skončila třetí perioda, ve které hosté bleskově vyrovnali skóre zásluhou Jareda McCanna. Následně mohly oba celky rozhodnout ve svůj prospěch, ale nikdo už branku nevstřelil, a tak bude k vidění minimálně prodloužení.

60:00

59:20

Rána Ryana Pulocka za plexisklo ztečoval Jared McCann, a tak se bude vhazovat před Tristanem Jarrym.

3:4

Branky a nahrávky: 19. B. Nelson (Wahlstrom, Leddy), 22. Barzal (Lee, Mayfield), 35. Jo. Bailey (Beauvillier, B. Nelson) – 23. Crosby (Letang), 23. Letang (Kapanen, Guentzel), 41. McCann (Malkin), 65. Letang (Crosby)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson (A), Jo. Bailey (A) – Komarov, Pageau, Wahlstrom – Dal Colle, Cizikas, M. Martin.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – M. Pettersson, Letang (A), Matheson, Marino, P-O. Joseph, Ceci – Guentzel, Crosby (C), Kapanen – McCann, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Sceviour, Lafferty, Angello.

Rozhodčí: Walsh, Lee – Murray, Sericolo

05:12 NYI 2 Barzal, vysoká hůl
15:37 NYI 2 Pulock, držení
18:07 PIT 2 Ceci, nedovolené bránění
18:40 NYI 1:0 B. Nelson (Wahlstrom, Leddy)
21:34 NYI 2:0 Barzal (Lee, Mayfield)