Zdeno Chára (WSH) 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:34
Richard Pánik (WSH) 1+0, účast +1, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:10
Jakub Vrána (WSH) 0+0, účast 0, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:13.
– 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9%, odchytal 61:43
Tristan Jarry (PIT) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 61:43.
Střely na branku: 22 – 37 (6:12, 9:18, 7:6, 0:1)
Trestné minuty: 4 – 4
Využité přesilové hry: 0/2 – 1/2
Vyhraná vhazování: 44 % – 56 %
Bodyčky: 31 – 15.
Pátý vzájemný zápas sezóny příliš nevypadal jako souboj dvou velkých rivalů. Až na třígólovou pasáž mezi 25. a 34. minutou se hrál dost opatrný hokej s minimem velkých šancí. Z pohledu Capitals byla nejpovedenější třetina ta prostřední, kdy Pánik a Sheary otočili z 0:1 na 2:1. Hosté každopádně prohrávali jen dvaadvacet vteřin, protože se k Malkinovi přidal na listinu střelců tečující Jake Guentzel. Pak už to byl hodně vlažný hokej, což vygradovalo v doslova nezáživné třetí třetině. Oba týmy si vystačily s prodloužením a to po třiadevadesáti vteřinách rozhodl Kasperi Kapanen. Kaňkou za výhrou Pittsburghu je zranění Zuckera, kterému vypověděl službu kotník.

61:43

61:43 Kasperi KAPANEN - 2:3

61:43

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Druhý bod za vítězství 3:2 získávají Penguins! Orlov nevystřelil přesně po nabídce Kuzněcova z pravého křídla. Jarry pak hokejkou vyslal do protiútoku dvou na Orlova Bluegera, jenž přes ruského beka dostal puk na KASPERIHO KAPANENA a ten ho razantním příklepem na první tyč uklidil za přesouvajícího se Vaněčka. Asistence: Teddy Blueger, Tristan Jarry.

61:18

Dovolil si až Rust, který si sám pro sebe nahodil puk na zadní mantinel. K nějakému hostujícímu tlaku nebo šanci to ale nevedlo.

60:40

Od hvězdného tria Pittsburghu to bylo hodně opatrné střídání. Letang zařadil zpátečku ještě před samotným vjezdem do útočné třetiny.

60:08

Crosby vyhrál důležité vhazování na úvod prodloužení. Jsou to Tučňáci, kteří mají výhodu prvního útoku při hře tři na tři.

60:01

60:00

59:58

Dvě vteřiny před koncem už je o remíze jasno. Kvůli přihrávce rukou se bude konat jen symbolické vhazování ve středním pásmu.

59:15

Nic Dowd předvedl povedený manévr na levý křídle. To nejdůležitější v podobě přesné střely ale nepřidal, takže jsme zase o něco blíže prodloužení.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:08

Jedna z nejzajímavějších momentek jinak nezáživné třetí třetiny. Oshie byl sám proti dvěma bekům, ale i tak se zmohl na slušnou střelu zápěstím, jež letěla na Jarryho hrudník.

57:21

A zase jenom úprk na střídačku. Jevgenij Kuzněcov rezignoval na jakoukoliv útočnou aktivitu a z půlky hřiště puk odevzdal.

2:3

Branky a nahrávky: 25. Pánik (Chára, Carlson), 34. Sheary (Kuzněcov) – 7. Malkin (Letang, Guentzel), 34. Guentzel (Marino, Kapanen), 62. Kapanen (Blueger, Jarry)

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – T. Wilson, Eller, Ovečkin (C) – Sheary, Kuzněcov, J. Vrána – Oshie, Bäckström (A), Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, M. Pettersson – Kapanen, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, Sceviour.

Rozhodčí: L´Ecuyer, McIsaac – Marquis, Suchánek

01:17 PIT 2 Matheson, nedovolené bránění brankáři
05:24 WSH 2 Ovečkin, nedovolené bránění brankáři
06:41 PIT 0:1 Malkin (Letang, Guentzel)
09:55 PIT 2 Guentzel, sekání
24:38 WSH 1:1 Pánik (Chára, Carlson)