20.01.2021, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Michal Raška

Tipsport: 2.4 3.7 2.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Casey DeSmith (PIT) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 61:11
Vítek Vaněček (WSH) – 25 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 61:11

Jakub Vrána (WSH) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:06
Zdeno Chára (WSH) – 0+0, +/- 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:51
Richard Pánik (WSH) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:49

1. Sidney Crosby (PIT) 1+2
2. Tom Wilson (WSH) 2+0
3. Teddy Blueger (PIT) 1+1
Je konec. Washington Capitals podruhé za čtyři dny prohrává s Pittsburgh Penguins po základní hrací době. Tentokrát po prodloužení 4:5.
Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří šli do vedení už v 5. minutě, jelikož se prosadil Eller. V 17. minutě sice dokázal srovnat Blueger, ale pouze o šest vteřin později vrátil vedení na stranu Capitals Wilson. A právě Wilson se podruhé trefil šestnáct sekund před sirénou a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Ve 26. minutě domácí dokázali snížit při oslabení 3 na 5, když se trefil Guentzel. O tři minuty později sice vrátil dvoubrankové vedení na stranu Capitals Kuzněcov, ale Ve 36. minutě snížil na 3:4 Blueger a o dvě minuty později srovnal Malkin. Třetí perioda nám i přes šance gól nepřinesla a šlo se do prodloužení, kde rozhodl v 62. minutě Sidney Crosby.

61:11

61:11 Sidney CROSBY - 5:4

61:11

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí celek rozhoduje toto utkání výhrou 5:4! Kris Letang poslal kotouč z pravé strany pod sebe, odkud tvrdě vypálil Jake Guentzel, ale Vaněček jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde zakončil SIDNEY CROSBY. Asistence: Kris Letang a Jake Guentzel.

60:30

Casey DeSmith si připisuje první zákrok v prodloužení po pokusu T. J. Oshieho.

60:01

Třetí perioda nám branku nepřinesla, i když byly k vidění obrovské šance. Následuje tak prodloužení.

60:00

59:43

Opět se Penguins nahrnuli do útočného pásma, ale Vaněček se ani tentokrát nenechal překvapit.

58:56

Washington Capitals se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale vypadá to, že se dočkáme jen prodloužení.

58:03

Posléze přišel ofsajd tučňáků a následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.

57:36

57:36 Vaněček vychytal Guentzela!

57:36

Fantastický Vítek Vaněček, který chytil jasnou gólovku Jakea Guentzela svou holí, kterou rychle položil na led!

56:49

Hostující útočník to zkoušel z pravé strany, ovšem ani jeho pokus neproletěl na domácí svatyni a Pittsburgh je ke konci utkání lepším týmem.

56:09

Tentokrát Penguins čekají s rozehrávkou ve vlastní třetině a posléze to zkusili po pravém křídle, kde ale nebylo místo.

55:39

Znovu se domácí celek prodral do pásma Capitals, ale tentokrát byl Vaněček bez práce.

54:28

Opět musel zasahovat Vaněček a následuje komerční přestávka.

5:4

Branky a nahrávky: 17. Sceviour (Blueger, Kapanen), 26. Guentzel (Rust, Crosby), 36. Blueger (DeSmith), 38. Malkin (Letang, Crosby), 62. Crosby (Letang, Guentzel) – 5. Eller (Oshie, Pánik), 17. T. Wilson (Ovečkin, Bäckström), 20. T. Wilson (Carlson), 29. Kuzněcov (Sprong, J. Vrána)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Kapanen, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Jankowski, McCann – Rodrigues, Blueger, Sceviour.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Sprong, Kuzněcov, J. Vrána – Oshie, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Rooney, Rehman – Fournier, Suchánek

04:55 WSH 0:1 Eller (Oshie, Pánik)
16:52 PIT 1:1 Sceviour (Blueger, Kapanen)
16:58 WSH 1:2 T. Wilson (Ovečkin, Bäckström)
19:44 WSH 1:3 T. Wilson (Carlson)
24:08 WSH 2 Orlov, podrážení