15.01.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • Michal Raška

Tipsport: 2.77 4.1 2.18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Vrána (WSH) 1+0, 5 střel, čas na ledě 14:07
Zdeno Chára (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:16
Richard Pánik (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:18
Vítek Vaněček (WSH) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%
1. T. J. Oshie (WSH) 1+2
2. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1
3. Alexandr Ovečkin (WSH) 0+2
Je konec tohoto fantastického utkání, které nám přineslo dohromady hned deset branek! Washington Capitals zvítězil nad Buffalem Sabres poměrem 6:4.
Už v 6. minutě šli hosté do vedení, když se prosadil Nicklas Bäckström. Ovšem v 9. minutě přišla odpověď z přesilovky, kterou donesl na své holi Taylor Hall. Ale už o dvě minuty později také Capitals využili přesilovou hru a gól si na svůj účet připsal T. J. Oshie.
Ve 28. minutě poslal Capitals do dvoubrankového vedení John Carlson. Hosté jasně dominovali a ve 34. minutě se trefil také Brenden Dillon. Poslední minuty periody si ale Buffalo vytvořilo pár šancí a ta Riederova ve 39. minutě skončila gólem.
Do třetí dvacetiminutovky vstoupili domácí skvěle, jelikož se už po dvaceti vteřinách trefil McCabe. Ovšem po dvaceti šesti sekundách využil chyby soupeře Vrána a poslal Capitals do vedení 5:3. Následně byly k vidění šance na obou stranách a také bitka. V 59. minutě si Sabres vytvořili naději, když snížil Olofsson. Ovšem v té samé minutě uklidnil Capitals gólem do prázdné Hathaway.

59:39

Hosté mohli definitivně rozhodnout, ale střela ze středu hrací plochy minula prázdnou kasu.

59:25

Buffalo hraje opět bez brankáře!

58:57

58:57 Garnet HATHAWAY - 4:6

58:57

Washington právě vstřelil branku!
Capitals si ale opět berou dvoubrankové vedení bleskově zpět na svou stranu! Jensen získal puk za svou svatyní a posunul jej na GARNETA HATHAWAYE, jenž vypálil přes celé kluziště do prázdné brány. Asistence: Nick Jensen.

58:33

Domácí jsou opět u kotouče a snaží se něco vymyslet.

58:06

58:06 Victor OLOFSSON - 4:5

58:06

Sabres právě vstřelili branku!
Domácí bez brankáře snižují na 4:5! Taylor Hall před bránou našel na pravé straně VICTORA OLOFSSONA a ten dokázal zakončit do odkryté svatyně. Asistence: Taylor Hall a Sam Reinhart.

57:50

Domácí hrají bez brankáře v šesti!

57:39

Capitals opět našetřil cenné vteřinky v pásmu soupeře, ale následně sek puku dostalo Buffalo.

57:08

Zblokovaná přihrávka skončila na střídačce hostů a následuje tak komerční přestávka.

56:55

Posléze se ale ke kotouči dostal Alexandr Ovečkin, který jej ale pouze vyhodil na polovinu soupeře a odjel vystřídat.

56:41

Buffalo Sabres je nyní v tlaku a snaží se něco vymyslet ve třetině soupeře.

55:27

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brenden Dillon – 5 min., bitka).

4:6

Branky a nahrávky: 9. Hall (Olofsson, Eichel), 39. Rieder (Cozens, McCabe), 41. McCabe (Eichel, T. Thompson), 59. Olofsson (Hall, S. Reinhart) – 6. Bäckström (Ovečkin, Oshie), 11. Oshie (Ovečkin, Carlson), 28. Carlson (Oshie, Bäckström), 34. Dillon (Sheary, Eller), 41. J. Vrána, 59. Hathaway (Jensen)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe (A), Montour, Dahlin, Jokiharju, C. Miller – T. Thompson, Eichel (C), Hall – S. Reinhart, E. Staal, Olofsson – Cozens, Eakin, Rieder – Sheahan, Lazar, Skinner.

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Sheary, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: St. Pierre, Lee – Pancich, Suchánek

05:43 WSH 0:1 Bäckström (Ovečkin, Oshie)
08:30 WSH 2 Oshie, faul loktem
08:48 BUF 1:1 Hall (Olofsson, Eichel)
09:34 BUF 2 Dahlin, držení
10:33 WSH 1:2 Oshie (Ovečkin, Carlson)