Tenis

Challenger Campinas (antuka)

Roberto Carballes Baena (1) – Vít Kopřiva

2:1 4:6, 6:3, 7:5

02.12.2020, 19:21 • Quadra Joao Lima, Campinas (BRA) • Osmifinále • Michal Břuchanský

Vít Kopřiva i ve druhém vzájemném utkání tohoto roku favorizovaného soka vydatně potrápil. Naději na druhou výhru mu dal zejména první set, který po důležitém re-brejku vyhrál 6:4. Zkraje druhé sady český tenista trochu zaspal a svou ztrátu už dohnat nedokáza. V rozhodujícím setu naopak manko jednoho brejku dvakrát dohnal, ale v nervózní koncovce za stavu 5:5 o přišel o svůj servis znovu. Carballes Baena se toho samého již vyvaroval a v brazilském Campinasu si za 165 minut vybojoval postup do čtvrtfinále. (22:14:45)

Konec zápasu

2:1; 7:5 - Roberto Carballes Baena

7:5

Roberto Carballes Baena si na úplný konec zápasu nachystal servis ven z kurtu a přímý bod!

40-15

Dobrá obrana Španěla, který si poradil s forhendem po lajně. Druhý volej v řadě od Kopřivy skončil v síti.

30-15

Kopřiva si soupeře vodil po kurtu, ale kvůli zbabranému forhendu se o fiftýn lacino připravil.

15-15

Forhendová reakce na Kopřivův bekhend nebyla od Španěla vůbec vydařená.

15-0

Lepší začátek gemu si Carballes Baena nemohl přát – eso!

6:5

Konec přestávky, podávat bude Roberto Carballes Baena.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

Kopřiva dobře rozehraný gem ztrácí. Proti brejkbolu za to mohl chybně trefený bekhend.

40-30

Nepřipravený útok bezprostředně po servisu. Forhend Kopřivy zmizel za levou postranní čarou.

30-30

1:1; 5:5; 30-30 - Roberto Carballes Baena

30-30

Dva útočnější forhendy po spoustě nic neřešících úderů Kopřiva zlikvidoval, ale k tomu poslednímu se už nedostal. Po třiceti.

15-30

Na gemboly to ještě není, protože po bekhendu Kopřivy byl umpirovým rozhodčím zahlášen aut.

0-30

Skvěle trefený bekhend po lajně, ke které se Španěl nemohl za žádnou cenu dostat včas.

0-15

Zase došlo k trefení sítě. Jednalo se o forhend Carballese Baeny.

5:5

Skutečně je vyrovnáno na 5:5! Španělskému hráči vůbec nesedl plánovaný bekhend po lajně.